Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Ce zici ne prinde de maine in offside cu papucii de vara? tu nu ai de mers cu masina zilele astea? sau cum procedezi?

Link către comentariu

Eram constient ca va ninge putin in weekend cand am pus rotile si mi-am calculat sa am nevoie cat mai putin de masina pana pe 11. Oricum am preferat sa merg pe jos decat cu masina, iar cand e cazul ratb. Asa ca de marti sta. Maine pe la pranz o mai dezmortesc dupa care inca o pauza pana marti :D.

L.E.: Va ninge de maine dimineata, asa ca nu dezmortesc.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dimineata erau 4 grade (8am) si sambata am drumuri de facut, incepand de la ora 6:30 am, o sa fie 0 grade, si eu cu anvelopele de vara! "nais" pastrez distanta 50m, ceea ce in Buc nu se poate, ca imediat se baga 2 in fata ta, si daca franez ca boul pe liniile de tramvai o iau grav.

 

sunt 50/50, sa-mi pun cricu sub masina si sa pun inapoi jantele de iarna, doar ca trebuie sa le car de le etajul 7 cu liftul.

Modificat de deenman
Link către comentariu

Eu zic ca la exterior nu prea mai ai ce sa ii faci. Jantele alea o scot din multime. Iar cu suspensia, mai joasa decat cum e acum.... balanta va inclina mai mult in favoarea disconfortului decat a aspectului, dar na asta e parerea mea :)

Link către comentariu

Nu vreau exagerat de jos, ci inca 1-1,5cm mai mult decat acum. 

uheteru8.jpg
Prefer sa menajez amortizoarele stock si sa nu le chinui cu Eibach Sportline si cu avantajul de o putea ridica la loc. Acum daca e impracticabila suspensia raman pe pro kit.

Link către comentariu

Frumos arata. Asymm2 le-am pus și eu sâmbăta trecută și îmi plac, sunt XL și într-adevăr par puțin lăsate deși am 2,3 în ele, dar protecția pe janta 7j e suficienta. Același răspuns am primit și eu, ca vor avea dot 2014 și au venit cu 0115 și 0215. Și la 429ron/buc 225/45.

Link către comentariu

Bai ... sunt superbe jantele astea.

Daca iti permite masina ar merge niste distantiere pe spate. Cel putin asa pare din poza asta.

 

E mai frig la tine in cartier de s-a pus atata zapada pe masina :) ?

Link către comentariu

Nu stati in acelasi cartier? :))

On: +1 pentru niste distantiere pe spate, mai ales daca vrei sa o mai lasi un pic.

Link către comentariu

Din fericire s-a oprit :D. Zilele astea am stat mai mult prin berceni, avand cursuri la inml. 

 

Nu as vrea sa ma complic cu distantiere, alte prezoane, alti bani. Mai ales ca nu as lua doar pentru spate, ci ar trebui allround 5mm. Practic acum stau ca jantele 17" + distantier 10mm. Da, ar arata mai bine cu. Dupa ce o vad mai coborata reanalizez.

Link către comentariu

Arata interesant, dungata asa.

Asa era si a mea cand am plecat de la munca, sa speram ca asta e ultimul cojoc(desi in 2013 a nins si pre vreo 27 martie).Imi pare rau ca nu am facut poza acu vreo 2 luni cand era "tunata" bine de zapada(mai ales partea din spate ca schimbase unghiul haionului in unghi obtuz, aducea a doge.

Link către comentariu

In alta ordine de idei ma gandesc serios sa ii pun scut. Ceva cat mai aproape de oem (daca nu chiar oem), rezistent care sa nu necesite demontare pt un schimb de ulei (eventual nu obligatoriu). Am vazut diverse modele si preturi de la 250 la 500ron la reprezentanta. Daca aveti sugestii de care, de unde sunt deschis la variante. Primeaza calitatea si potrivirea bolt-on.

 

Protectia de plastic standard vs scutul oem. Nu dauneaza cu ceva faptul ca acel scut nu are nicio intrare pt aer?

i_87_14853_0_52_1361983174_5904.jpg

dscf4180-47465.JPG

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cumpara de la eurodeka (au si aici pe forum anunt), sunt foarte ok si se prind de lonjeroane, au si niste gauri sa intre aerul, singurl downside fiind ca nu are gaura la busonul de ulei dar se poate da.

Eu am avut de la ei dar l-am trimis inapoi deoarece imi atingea in tubulatura de la intercooler.

http://vwforum.auto-bild.ro/topic/64137-scuturi-pentru-motor-si-protectii-auto/

http://www.scut-motor.ro/scut-motor.html

Link către comentariu

Dea astia am si eu. Tapan rau. Daca nu il aveam, schimbam multe bai de ulei pana acum.

Singura problema cu el este ca la mine nu s-a potrivit perfect.

Traversa din spate lovea in cutia de viteze si a trebuit sa fie ajustata putin iar cele doua picioare din fata nu a reusut nimeni pana acum sa le prinda de masina.

Practic scutul meu e prins cu suruburi in spate iar in fata se sprijina pe spoiler.

Mai am si pe laterale suruburile insa alea nu sunt de sustinere, doar tin plasticele in loc.

Oricum, il consider cea mai utila investitie in masina, un must daca mai este si coborata.

Link către comentariu

Jante cu spite late si diamond cut + anvelope cu talon mic= horror la montat si demontat. Indiferent cum se numeste vulcanizarea.

2i08ayd.jpg

2u7r5gw.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ceva superficial in lac, dar tot zgariere este si se vede in soare bine plus ca e pe o suprafata mai mare. N-am stat sa fac poza ca mi se luase.

Recunosc ca jantele astea sunt greu sa nu fie zgariate la orice montare/demontare pt ca nu ai cum sa bagi sculele necesare, nu ai spatiu de manevra fiind cu suprafata plina. Mi-a pus protectie, a folosit manusi. Orice mica atingere daca nu e fina sau e facuta cu un obiect dur lasa urme.

Am inspectat impreuna cu el jantele inainte. I-am zis imediat cum am observat, am chemat seful de acolo, a recunoscut omul si mi-a zis ca mi se deconteaza toata reparatia ei nu pot sa o faca. M-a intrebat cam cat ar fi? I-am zis o janta dus-intors Cluj pe la 500ron. A zis ok, se deconteaza. Am primit cartea de vizita de acolo. Totul s-a intamplat la Autosoft.

Se prabusise cerul pe omul de la montaj pt ca orice cost o sa ii ia lui din salariu. 

 

Sunt o placere jantele astea cand le are altcineva in grija . Pot sa merg cu ele asa si mi le refac la iarna pe toate la Cluj profesionist sa iasa impecabile, decontez la Autosoft o bucata pt ca de una era vorba si nu stiu cu montajul :)). Mentionez ca anvelopele cu care au venit initial erau montate din fabrica, de asta probabil erau si din 2008 si nu aveau semne de montat/demontat . Daca se pot polisha cumva ca sa nu ajung la strung ar fi minunat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Parca ti-am zis ca mie la Autosoft mi-au schimbat un set de jante :))

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!