Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Nu pot sa iti zic exact si mai rau complic implicand si pe altii pentru ceva fara prea mare valoare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am inteles... Dar crezi ca le vei mai folosi vreodata?

Link către comentariu

Din moment ce le dau jos pe masina punand altele nu. O sa mai merg cu ele cateva zile pana sa pun anvelope noi si gata. 

 

Am ceva emotii cu jantele sa fie exact cum le-am lasat :D.

2mq89pu.jpg

L.E.: Am altceva de donat, suportii de la parasolar.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai atunci cu cat le vinzi mai repede cu atat iei mai mult pe ele

Link către comentariu

Decat sa le lasi la vulcanizare, adica sa le arunci, nu mai bine faci o superoferta, gen 200-250 lei, macar iti scoot banii de montaj si echilibrat si poate mai raman de o cola si un film cu prietena.  :)

Zic si eu... :lol:

Link către comentariu

Raman la gy asymm 2 XL de data asta, pt ca la raport calitate/pret si pentru ce am eu nevoie ca daily sunt imbatabile.

Sa ai grija sa fie varianta MFS cu protectie de janta.:)

Link către comentariu

La Goodyear e cu FP, Dunlop are MFS. Voiam sa iau Asymm2, dar ma trage inapoi ideea de a lua o alta anvelopa  de top pt a vedea cum se comporta, Pirelli P Zero.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Indiferent de nume, protectie de janta sa aiba ... si inca una proeminenta, intrucat jantele din imagine par sa aiba forma ideala pentru a suferi zgarieturi vizibile (atat pe buza cat si pe spite) la cea mai mica greseala.:) Alte modele de jante sunt mai bine protejate si datorita designului.

Link către comentariu

Foarte adevarat.

Cele cu FP arata asa? Intreb pt ca am avut 225/45 cumparate si unde nu era specificat in descrierea anvelopei. Ma gandesc ca ar trebui sa fie mai proeminenta daca e FP.

11958wp.png

Personal acel rim protection mi s-a parut moale si cam putin fata de ce eram obisnuit la PS3.

2dtw02f.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Incepand cu 17" am impresia ca toate au protectie.

Link către comentariu

Asa apare si la mine marcata protectia de janta (sageata marcata cu rim protector, pozitionata langa made in ...).

Mie mi se pare ca protectia de janta este foarte generoasa, chiar impresionanta.:) Din poze nu se poate face o comparatie exacta.

Daca anvelopa are protectie de janta si in descrierea ei nu este specificat acest lucru pare o greseala facuta de catre comerciant (nu se deranjeaza sa treaca toate caracteristicile in anunt).

Conteaza si faptul ca unele anvelope au latimea reala putin mai mare decat in specificatii si atunci protectia vine si din forma balonului (presupunand ca nu s-a umblat la latimea jantei).

Link către comentariu

Latimea jantei nu vad sa intre in joc pt protectia pe care o ofera anvelopa. Se intinde mai mult talonul, dar protectia ramane la fel. Difera de la anvelopa la anvelopa ce protectie ofera. La 225/45 pe latime 7 era cam prea micuta si mai ales moale. Facea anvelopa aproape de calea de rulare o mica burta care era cat protectia jantei. Asta cu presiune 2.2-2.3. Pana nu vad cum sta XL 225/40 pe 7.5 imi iau gandul de la goodyear.

Link către comentariu

Acea "burta" face ca janta sa fie mai protejata in unele situatii, de asta spun ca conteaza latimea reala.

Cam orice anvelopa de vara 225/45 ar fi aratat la fel pe 7J, intrucat tendinta este sa fie mai late decat in specificatii (la cele de iarna tendinta este inversa).

Link către comentariu

Am avut termen de comparatie Bridgestone Potenza din echiparea de fabrica cu 225/45 R17 tot pe latimea de 7 care nu facea burta. Intradevar se poate explica printr-o dimensiune reala a amprentei la sol mai mare. 

Diferenta de 6.5 205 si 7.5 225:

28s77z8.jpg

Cam asa trebuia sa vina din fabrica :D

2yuequd.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai daca venea asa din fabrica, aveau toti asa :D Nu imi dau seama daca era bine sau rau...

Link către comentariu

Zic macar configurate. Plus ca daca o configuram cu jante de 18 si nu luata de pe stoc nu ma strofocam cu omologarea.

Link către comentariu

N-am cand. Ordinea este anvelope noi si suspensie dupa care gata. Pana pe 11 insa nu se schimba nimic ca n-am timp.

 

L.E.: Nu am gasit Pirelli, dar am comandat intr-un final Asymmetric 2 XL FP V1 cu livrare 12-13martie :D. La 504ron bucata era de nerefuzat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Buna treaba cu Asymmetric 2...mai bine decat P Zero in opinia mea.

Am luat si eu un set acum pt. A4...235/45 R17. [emoji3]

Link către comentariu

Cauciucuri.com

 

De la distanta pare putin mai ridicata decat mi-as dori

2u4r5hi.jpg

Link către comentariu

Sunt superbe jantele astea. :)

O sa fie bine de tot dupa montajul suspensiei.

Link către comentariu

Cauciucuri.com

 

Au preturi bune :icon_thumleft:

Ai discutat cu ei cumva ce DOT au si unde sunt produse?

Link către comentariu

Da. Vin pe comanda externa din Germania si mi-a zis ca tot acolo ar fi si produse. Legat de DOT nu a putut sa-mi precizeze decat ca nu sunt mai vechi de 2014.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!