Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Nu, conteaza ultimele poze pe care le au ei. Daca in alea nu apare atunci, sp lor dv, nu exista.

Link către comentariu

Daca e sa se ajunga acolo, se trece inlocuire bara si prinderile alea de pe aripa la constatare si mers la service cu cod de bara simplu. Mai ales ca nu e de modificat ca la R-line si nici nu trebuie comandati catadioptri, spoiler ca la cea stock :)). 

Link către comentariu

La Allianz conteaza ultimele poze, ce ai in poze ,aia primesti, nu conteaza cu ce dotari a venit masina din fabrica si nu se iau in calcul primele poze, ci cele facute la momentul incheierii politei. Vorbesc din proprie experienta. Dar poate nu toti asiguratorii procedeaza la fel.

Link către comentariu

Iti dau bara stock care a venit pe masina, vorbesc din experienta, nu mai merge treaba cu dat diferenta in serviceurile mari.

Link către comentariu

Ca idee, orice echipament suplimentar care se monteaza pe masina (jante/navigatii/alte accesorii) se poate prinde in contractul de casco, cu mentiuni. Dar, asta inseamna clar o prima de asigurare ceva mai mare.  :icon_thumleft:  (nu am fost foarte atent la discutie asadar sper sa fie vorba de CASCO :)), in caz contrar, RCA iti dau piesa dupa VIN-ul masinii).

Modificat de cristi511
Link către comentariu

In fine, reluam discutia cand va fi cazul si daca va cazul.

 

L.E.: Din pacate stalpii de mk5 nu se potrivesc. Prinderi identice, formele sunt foarte asemenantoare, dar fiind usor mai bombate nu se impaca cu plafonul. I-am pus la vanzare http://vwforum.ro/topic/117061-stalpi-b-si-c-golf-5-gtir-negri/ 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Oferta pentru o bara de R-line cu de toate? Saptamana asta trec la cea stock :D.

Sper si la suspensie saptamana viitoare. Cu rotile de vara nu stiu ce sa zic ca as da o fuga la Brasov si nu vreau sa ma prinda in offside.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Suspensia o poti monta ca nu cred ca va mai ninge asa rau, dar cu rotile de vara as mai sta.

Inca este frig si in plus este jale pe drumuri, sunt pline de gropi.

Link către comentariu

Intradevar, astept peticirea drumurilor. Am intrat in posesia barei fata azi si am lasat la vopsitorie. Oricum nu e mare graba sa o pun pt ca vreau sa iasa bine si sa gasesc pe cineva care sa vrea bara actuala, negociem la pret  :)).

 

Am luat suport pt bara spate, eu avand rupte 2/4 prinderi:

1933g7.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

pe mine m-a prins in offside vremea :D noroc ca am golfuletul echipat :)) abia astept sa se topeasca sa merg sa pun suspensia :P

 

PS: S-au scumpit deja suspensiile la fk pe site cu aprox 80 euro :) :D

Modificat de golfix
Link către comentariu

Am vazut. S-au scumpit, dar in acelasi timp parca le-a scazut si pretul fara reducere :)).

Inca vreo 2 saptamani si vine martie.

 

Tot vad masini curate, ei bine a mea e foarte curata pe capota, plafon si cam atat.

A mean machine is a dirty machine 

16lb974.jpg

Inca nu se uscase jegul. Maine ajung sa o spal plus am de ridicat capacelele pt airbag intr-un final.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De abia asteptam sa pun bara stock vopsita cum trebuie, dar sunt probleme pt ca am primit bara incompleta, adica fara acei suporti pt capacele spalatoarelor care vin lipiti din fabrica pe bara (daca va uitati la marea majoritate a barilor fata sh se vad acesti suporti). La reprezentanta nu mi-au gasit cod pt comanda pentru acei braketi spunandu-mi ca bara asa vine din fabrica si ca trebuia sa o primesc ca atare, ca acei suporti au treaba cu bara, cilindrii de spalatoare doar vin prin ei. O distractie pentru ca nu pot sa o pun cu 2 gauri mari. Nu pot pune nici suspensia cum as vrea.

 

Macar am pus suportul de bara spate si sta mai bine acum bara:

28bvhba.jpg

De aproape insa se vede ca nu e perfect, dar e mai bine decat inainte.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

As fi vrut saptamana viitoare, dar pana nu rezolv bara fata efectiv n-am cum decat daca o las aproape de maxim sus, aka cu 5mm sub ce e acum. Plus ca mi-ar placea sa o cobor pe setup-ul de vara ca sa nu mai stau de reglaje ulterior.

25spnyv.jpg

Link către comentariu

Ultimele zile de iarna. Cand ma intorc in Bucuresti trec la rotile de vara si implicit schimb anvelopele. Vrea cineva 225/40 R18 Bridgestone Potenza re050a cu 6mm(masurat de autosoft) si dot2108 la 500ron? Paradoxal nu isi arata varsta, poate pt ca sunt facute in Japonia. Am poze in topic cu ele. Momentan sunt de pe tapatalk.

post-78960-14243451133734_thumb.jpg

Link către comentariu

zwj30i.jpg

6.3% consum la intors si 6.8% la dus pana la Brasov. Chiar la dus am reusit 5.8 pe DN1 pana la Ploiesti cu medie de 80kmh, dar pana la Comarnic a crescut la 6.8 si a ramas acolo pana la Brasov. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bun consumul [emoji106] Si masina superba ca de-obicei !

Modificat de glockk
Link către comentariu

Mersi frumos. Consuma putin cand sunt viteze de sub 100. Pe la 130 era 6.8-7. 

Daca mergeam pe autostrada garantat crestea cu 0,5 totalul daca nu chiar mai mult.

 

Sper ca a fost ultima intalnire cu zapada pe acest sezon.

67jorq.jpg

Link către comentariu

Vineri voiam sa sun la autosoft sa mi le aduca din depozit ca sa le schimb si sa mai rulez putin anvelopele Bridgestone pana sa iau altele noi si pana repara drumurile, dar mi-am amintit ca de obicei schimbam in perioada 1-8 martie asa ca am amanat.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!