Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Arata Bucurestiul intr-un mare fel....firar mama lor de anotimpuri :))

 

Lasa ca pui fk-ul si sa vezi apoi viteza medie  :))  :))

Link către comentariu

He He Vrei cauciucuri cu peretele mai moale dar iti pui suspensie reglabila, recunosc ca nu te prea inteleg. Desi ar trebui, eu fac cam acelasi lucru, pun arcuri scurte si am renuntat la runflat-uri pt ca era mult prea dure (si proaste..., si scumpe..., si grele...). :D

 

Dar adevarul ca la banii aia pe suspensie reglabila merita sa incerci desi sunt destul de sigur ca va fi sensibil mai dura in oras. 

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Tocmai ca sa nu fie si mai dura.

Pana atunci am comandat suportii de parasolar care nu erau negri. Marele soc a fost cu acele capacele amarate pe care scrie airbag care se pun pe stalpii A,B si C. 63ron 5 bucati de plastic de 2cmx0.5cm la reprezentanta. Nu mersi. Ramane sa mai caut prin alte surse. Sincer ma asteptam la un 5-6lei, nu la dublu.

 

Macar pentru ceva vizibilitate daca in rest e murdara.

2hcddf8.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu poti sa colantezi decat daca ar fi fost fara inscriptie. Dupa cod de GTI 6 aparent chiar sunt 13lei bucata. Cele normale gri erau la jumate de pret.

Ma poate ajuta cineva cu un cod de GTI 5? 

Link către comentariu

Nu mai simplu le dai cu sprei negru mat, sunt mici, nici nu te freci de ei asa ca nu o sa se ia vopseaua, or sa ramana neatinsi pana dai masina si ai rezolvat problema.

Link către comentariu

Eu unul, desi nu stiu cat conteaza parerea mea, nu as face cu spray. Mi se pare o improvizatie si chiar nu mi se pare ok sa faci cv de genul la interior. Parerea mea :)

Link către comentariu

Exclus sa fac o asa improvizatie. In definitiv daca nu se poate cu mai putin de 60lei aia e. Din dezmembrari e posibil sa vina cu piciorusule de prindere rupte. 

Am VIN de GTi mk5 prin bunavointa lui Bogdan (cogdao) asa ca trag nadejde sa fie mai ieftin.

Link către comentariu

Avand in vedere ca ele au codu de Mk5 (1K1) nu cred ca o sa fie mai ieftin asa. Ia-le cu 60... :S

Link către comentariu

Nimeni nu vrea o bara de R-line la schimb cu una normala cu spalatoare?

 

Din pacate eu nu pot sa mai cobor masina cu bara actuala.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am luat si stalpii B+C. Stalpii B ca sa ii stiu eu 100% intregi, iar la C am emotii cu potrivirea de la gti/r mk5 la 6 desi au aceleasi prinderi. Interesant ca pe mk5 sunt imbracate in textil, ceea ce n-am observat sa fie si pe mk6 gti. Cutting costs as usual!

Ma saturasem sa stau sa astept dupa un gti 6 din dezmembrari. Sper sa nu ajung tot la mana unui gti/r mk6 si sa mearga stalpii C.

Link către comentariu

Ma tenteaza din ce in ce mai mult sa schimb pe casco bara spate. Verdictul final il dau dupa ce am timp si imi permite vremea sa o dau complet jos sa vad ce se intampla. Dupa ce am mai investigat se pare ca unele prinderi de pe aripa s-au smuls aka poate bara sa fie intreaga ca nu ar avea de ce sa se prinda.

Aparent este o piesa care vin lipita de aripa si contraaripa care are acesti dinti de care se prinde bara.

Cineva cu ETKA, some help?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cer exact ce scrie pe bara actuala si asa sincer nu cred ca difera mult pretul de reprezentanta intre ele. Imi pare rau ca nu gasesc SH sau ce gasesc sunt ceva de genul 300euro si sparte.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu stiu ca daca nu ai declarat-o pe asta, o sa-ti dea una stock... Ar fi bine sa te interesezi inainte

Link către comentariu

Da, dar din primele poze facute la masina, poti sa ai tu ulterior alte poze, daca nu ai declarat schimbarea, conteaza primele poze, din primul an de viata al Golfului... E posibil si altfel, depinde pe cine cunosti, dar teoretic cam asa sta treaba

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!