Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Hai sa iti fie de bine numarul ala frumos. Si dupa cum spuneam: anul asta sa aduca drumuri fara gropi si rezervorul mereu plin.

Am si eu o poza cu un numar din asta pe kilometraj pe care o voi posta maine. Si sper ca pana la finele anului sa ajung si eu numarul asta pe care l-ai prins tu.

 

Dar ... sa vrei sa renunti la bara fata pentru una stock ...  :screwy:

 

:D  hai ... toate cele bune pe anul asta !!!

Link către comentariu

Mersi frumos! Asemenea si voua!

Banii pentru ceva cu adevarat mai bun au fost bagati intr-o renovare de apartament si alte lucruri mai folositoare de zi cu zi. Daca e de schimbat ramane de vazut.

 

Tocmai azi am luat 1.9tdi 4motion la o tura. Cuplul de PD, cum se ridica de bot si trage spatele ( diferential Torsen care da putere si pe spate permanent 50% in conditii normale) sick stuff la doar 131cp.

Am mai discutat de ce diesel (dat torque si fiabil) desi nu pare varianta buna avand in vedere numarul de km si nici a exploatarii+consumului urbane. De la Vag la benzina doar sa merg pe A3 1.8tsi manual, in rest eu nu mai vreau sa aud de 1.4 fie el si mqb-ist. Vedem. Pana atunci mai facem km.

 

Special pt Dun nici nu stii ce incordat am fost zilele astea cand erau bolovani de gheata pe strada in locuri neobisnuite si aveam emotii daca atinge sau nu pt ca de obicei cu bara le ating. Plus ca nu-mi place fara praguri.

Traiasca lipsa deszapezirii din sectorul 6, bine ca macar isi fac datoria Semperiturile.

8x8lmu.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Din 52 de saptamani dintr-un an, cam in cate dintre ele te izbesti de problema asta?

 

PS: recunosc faptul ca sunt ignorant pe tema asta atata vreme cat am DACIA si ma doare la ... de fapt nu ma doare nicaieri  :D .

 

PS2: sa o stapanesti sanatos in continuare si sa te poarte fara probleme oriunde ai de gand sa mergi.

Link către comentariu

Nu e doar problema de bolovani de gheata iarna, ci ca atinge in mai multe locuri decat mi-as dori si nici nu e foarte coborata. Plus linia masinii care e sparta de bara fata fara praguri, iar in caz de vanzare nu primesc intrebari cu a fost dauna pe fata si altele de genul.

Arata f bine asa cu -45mm

ruvr.jpg

Nu ma apuc de asa ceva iarna, asa ca sper sa treaca mai repede zapada si temperaturile astea. Oricum sta pe bara de pe 2 ianuarie si prefer sa merg cu Bombardierul aka metroul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De la sudului sau sparatorii patriei :P. Am stat o buna perioada in berceni ce mi-a permis sa un mai fiu dependent de masina. Felt so good!

Am revenit insa in drumul taberei.

Link către comentariu

Asa ca de dimineata, de -11 grade. Problema e ca nu si-a revenit si am incercat de 3 ori, inclusiv cu oprit motorul. Initial prima data a mers pentru cateva secunde apoi purici. O sa vad la 12, poate isi revine.

post-78960-14206953443058_thumb.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nasol... Sa mai ziceti voi ca sunt chinezariile proaste... :P

 

Farurile OEM se aburesc, HU-urile OEM fac purici ... Sau probabil sunt eu mai norocos :)

Link către comentariu

E de la camera asta, nu de la HU. Tot oem insa :)). Din pacate nu e prima data, dar e total aleator si foarte rar. Uneori imi afisa imaginea din dreapta in stanga cu imaginea taiata in doua.

Link către comentariu

Si-a revenit din fericire. Aparent are probleme la temperaturi in jur de -10 grade pt ca s-a repetat azi, insa sub o forma mai haioasa. Imi afisa imaginea inregistrata cand am plecat din parcare dimineata :))

3338nc2.jpg

Sa vina temperaturile normale!

 

Curand schimb amortizoarele de la portbagaj. Sunt destul de terminate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Din toamna incepea sa se deschida greu, trebuia sa ridic eu haionul la mai mult 90 de grade iar recent datorita temperaturilor m-am trezit ca imi cade in cap. E drept nici nu era ridicat la maxim, insa 3/4 tot era si nu au putut sustine amortizoarele greutatea. Eu chiar cred ca unele "consumabile" sunt facute sa reziste un anumit numar de ani.

Link către comentariu

Nu cred ca.i dupa un anumit numar de ani. Eu zic ca.i si dupa noroc si dupa numarul de ulilizari. Iti vei lua tot oem sau ceva de skoda ca sa le deschizi din cheie pe timp de vara ,acuma desigur daca pastrezi masina pana atunci :D

Modificat de nt390nbc
Link către comentariu

Totul in inginerie se face in raport cu MTBF, care e dictat de deciziile economice ale companiei (ie. contabili). Un inginer va incerca sa faca un sistem cat de performant poate in bugetul alocat. Deci daca bugetul e mic -> MTBF mic. Bloody accountants... :D

 

PS: Macar asa poti totusi sa vezi ca sistemul a inregistrat ceva de dimineata! :P

Link către comentariu

E dupa noroc portbagajul il deschid foarte des si in afara de iarna cand merge mai greu pana acum nu a dat semne de oboseala desi prin vara implinesc 5 ani de utilizare.

Daca nu e ridicat destul la frig se poate intampla sa cada dar aia e valabil si cand sunt noi.

Link către comentariu

Multumita lui Bogdan si viitoare sale fost masini, iar pentru montaj s-a descurcat Cristi (Al Bundy). Au mai ramas mici detalii de completat, dar 95% e complet.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mersi frumos.

La ce restul? Pt plafon am luat tot ce avea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!