Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

doar ca b14 nu coboara masina foarte mult..

..dar daca scoti saibele de reglare.. :)

Modificat de mike.
Link către comentariu

Bai, voi sunteti nebuni :) ?

Ati umblat vreo data la vreo reglabila de genul lui B14? Unul care nu stie despre ce este vorba si citeste ce scrieti voi pe aici si-o imagina ca apesi pe un butonas si s-a ridicat sau s-a lasat masinuta, nicidecum ca trebuie sa o ridici pe un elevator, sa iti bagi mainile pe sub roti si sa faci niste masuratori cu un subler, dupa care sa mergi eventual si sa mai faci si vreo geometrie.

 

Se punea problema mai devreme de intratul in parcarea de la Universitate si voi ati venit cu discutia asta ca si cum ea ar fi o rezolvare la problema respectiva :)) .

In fine ... mai fac si eu glume din astea, dar, vorba aluia de la televizor: "chiar asa, domnule, chiar asa ?!?!"  :D

Link către comentariu

Problema cu low-ul nu e parcarea de la Universitate pentru ca daca o cobori la -45 tot nu atingi acolo (poate in alte parti da), ci ca iarna devine destul de greu de mers pe orice alte strazi in afara de marile bulevarde.

Si sa stai sa schimbi arcuri in fiecare toamna / primavara e muuult mai greu si costisitor decat sa ridici masina pe un elevator si sa ridici sau sa cobori o reglabila...

 

Si exista unele la care doar apesi un buton si gata, dar nu la pretul asta :p

Link către comentariu

La genul ala de suspensia umbli si cu butelia dupa tine in portbagajul si asa prea incapator al golfului :) e cam 1700-1800e ceva in genul ala.

Link către comentariu

Bai, voi sunteti nebuni :) ?

Ati umblat vreo data la vreo reglabila de genul lui B14? Unul care nu stie despre ce este vorba si citeste ce scrieti voi pe aici si-o imagina ca apesi pe un butonas si s-a ridicat sau s-a lasat masinuta, nicidecum ca trebuie sa o ridici pe un elevator, sa iti bagi mainile pe sub roti si sa faci niste masuratori cu un subler, dupa care sa mergi eventual si sa mai faci si vreo geometrie.

Se punea problema mai devreme de intratul in parcarea de la Universitate si voi ati venit cu discutia asta ca si cum ea ar fi o rezolvare la problema respectiva :)) .

In fine ... mai fac si eu glume din astea, dar, vorba aluia de la televizor: "chiar asa, domnule, chiar asa ?!?!" :D

Asa am citit pe net ca merge la bepaispe :d

Link către comentariu

Azi am auzit rulmentul de ambreiaj de parca rezona in toata caroseria. Da VW, asa face la toate ftw :)).

Link către comentariu

nu ma pricep..daca vrei i ti arat pe fb ceva...

Modificat de maryodavid
Link către comentariu

Pregatit de un nou val de iarna ce se anunta de luni incolo cu lichid de parbriz pt -40, lopatica si plin.

Marti schimb bateria just to be safe, sper sa rezolv si zornaitul conductelor.

Riding very dirty:

eijkhj.jpg

Link către comentariu

O am pe cea de fabrica, iar pretul pentru una este 800ron (reprezentanta). Asa ca voi lua Varta la jumatate de pret cu tot cu montaj.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multa sanatate celui cu Land Cruiser ca na el are jeep si nu poate sa astepte sa faca stanga si s-a miscat prea repede agantandu-mi putin roata si mai ales bara spate. Facea stanga de pe Oltenitei pe Bracoveanu, eu mentinand directia inainte spre Sun Plaza. El era maxim virat stanga si a atins cu roata. De altfel stiu  ca am fost nevoit sa il ocolesc putin pt ca ocupa putin din banda 2.

S-a simtit un soc de mi-a mutat usor masina de spate si pana m-am dezmeticit sa opresc, Land Cruiser-ul argintiu deja s-a facut nevazut pe Brancoveanu. 

Bara are o prindere rupta, dar a reintrat si nu e afectata vopseaua. Am vazut insa ca mi-a atins si cauciucul si imi e sa nu fii bulit ceva pe la geometrie.

 

Prinderea o sa o rezolv cu niste Wurth care mi-a lipit si capacul oglinzii.

264lts3.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

N-am avut cum pt ca am oprit dupa intersectie si el era oricum perpendicular cand m-a atins si a demarat imediat.

Link către comentariu

Bine ca ai scapat doar cu atat. :ceuameni:

 

Am vazut o faza identica la Dorobanti cand un Range Rover nou a virat stanga si a lovit o Skoda Fabia care circula regulamentar, insa Fabia a iesit mai sifonata.

Link către comentariu

Am impresia ca cei cu asemenea tancuri realmente isi permit pt ca nu ii doare. El virat asa la maxim probabil ca a simtit un mic soc de la anvelopa si cam atat. De asta nici nu a oprit desi sunt sigur ca si-a dat seama ce a fost. Pe cand daca era o masina mai omeneasca patea mai grav, probabil o bara sarita ceva si sigur socul macar era mai mare. 

 

Un sfert de secunda mai devreme si era cam gata portiera, roata spate.

 

E pusa la loc, dar prinderea cea mai de jos de la aripa e rupta. O sa mesteresc zilele astea dupa ce trece zapada sa vad ce e de facut.

20a8nyv.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mda, cam asta e atitudinea. Asta e, e bine ca nu a fost mai rau. Fierul( in cazul asta plasticul) se repara.

Link către comentariu

Imi pare rau pentru patania ta. Mi-a intunecat ziua. Nu sunt camere in intersectia aia? Am inteles bine: mergeati in directii diferite? El dinspre Sudului spre Pieptanari, cotind la stanga pe Brancoveanu, iar tu dinspre Pieptanari spre Sudului. Si pe tine te-a lovit cu roata, nu cu bara. Mi se pare cam de domeniul SF-ului dinamica accidenutlui.

 

Imputitului ii doresc un canal fara capac pe stanga fata.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!