Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

De ieri masina a facut 4 ani si 43270km. Azi am refacut rca-ul pe un an si saptamana viitoare urmeaza casco. Ce bun era un black friday si pt rca :))

Mergem inainte !

Link către comentariu

Multi inainte!

Foarte putini kilometri ai...la kilometrajlul asta anual poti sa iei linistit un 1.8TFSI sau 2.0TFSI...nu merita sa te gandesti la diesel.

Link către comentariu

Mersi frumos. In primul an am facut 8000km, iar de acolo in crestere :D.

Nu atat diesel, cat cuplul pe care il are si faptul ca eu si asa nu ii dau 55-6000rpm. Imi pare rau ca nu au pus 1.8 pe Golf. Vedem poate pe G8.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Exista 1.8 tfsi dar nu pentru romania. Pe mobile.de am vazut destule golf 6 cu 1.8 tfsi.

Din pacate ... la noi nu se preteaza aceasta motorizare :(

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

El se refera la 1.8 TFSI motorul nou...cel de pe MQB.

Referitor la cuplu...ai dreptate...e placut la condus cuplul de diesel.

Link către comentariu

Acel 1.8tsi care s-a pus pe G6 a fost doar pt o scurta perioada cat nu aveau 1.4 160 pt a satisface cererile. Mai bine ramaneau cu 1.8 :))

Link către comentariu

Din grup doar VW a impins 1.4 twincharge pe Golf pe cand A3, Leon, Octavia au ramas cu 1.8. Poate stiau ei mai bine de ce.

 

Back on topic, greu se mai gasesc bari stock intregi si cu spalator. Pentru grile am vazut ca se poate pune un ornament cromat pe marginea grilei fagure.

znlo53.jpg

34dsaoj.jpg

Din traducerea automata de pe forumul francez nu am inteles daca e cea de HL adaptata.

 

Intai bara cu tot cu spoilerul de sub, apoi grilele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Au pus mai greu ca era costisitor si motivul principal pentru care au pus motorasul asta a fost publicitate, si normal ca au pus pe cel mai raspandit model vw.

Sa vezi ce greu se gasesc cele cu toate gaurile de senzori.Eu in continuare am o bara in plus disponibila. :)

Modificat de TDR
Link către comentariu

Macar ai marcaje ca sa poti da gaurile necesare pt senzori daca nu exista. Mai greu e sa le umpli.

Daca era fara park assist o luam. Nu fac retrofit de vreo 12 senzori.

Link către comentariu

Sunt doar 2 in plus adica 10 cu totul, ca nu are 6 pe spate...

Poti pune suporti de steaguri in loc de pa :)

Chiar asa mare diferenta de nivel este  la rline de nu o mai poti lasa?

Mai bine scoti maturatorul de pietre si aia e...

Modificat de TDR
Link către comentariu

Are si el o nebunie: vrea sa lase masina mai jos.

Dar iti spun ca nu va arata deloc mai bine decat acum. Cel putin dupa criteriile mele. Va fi mai jos, dar nu va arata mai bine.

 

Dar ... o viata are omul si este dator sa faca ce este nevoie ca sa se simta bine in ea :)

Link către comentariu

@Tudor, my bad credeam ca sunt 6 si pe spate. Mk7 are fiindca vine cu PLA 2.0.

E diferenta de vreo 1,5-2cm sa zic fata de bara stock. Nu e problema asa mare am supravietuit iernii trecute, dar va trebui revopsita, apoi e diferenta de nivel fata de praguri si nu-mi place. Inca -15mm din suspensie ar face sa nu mai fie asa daily drive prin parcarile subterane cel putin. Oricum ating la coborarea in parcarea de la universitate si in sun plaza.

3522fpf.jpge5pr49.jpg

Cand o sa o vand o sa arate si destul de stock. Poate nu se vede mare lucru din poze, dar in realitate e observabila.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@Tudor, my bad credeam ca sunt 6 si pe spate. Mk7 are fiindca vine cu PLA 2.0.

E diferenta de vreo 1,5-2cm sa zic fata de bara stock. Nu e problema asa mare am supravietuit iernii trecute, dar va trebui revopsita, apoi e diferenta de nivel fata de praguri si nu-mi place. Inca -15mm din suspensie ar face sa nu mai fie asa daily drive prin parcarile subterane cel putin. Oricum ating la coborarea in parcarea de la universitate si in sun plaza.

3522fpf.jpge5pr49.jpg

Cand o sa o vand o sa arate si destul de stock. Poate nu se vede mare lucru din poze, dar in realitate e observabila.

Atingi la Universitate?! Eu nu ating, desi la limita (ramane sub un centimetru spatiu intre buza fata si beton), si asta dupa ce am coborât-o cu 35 mm... Ce drop ai acum si la ce drop te gandesti pentru la anul?

Link către comentariu

La coborarea dinspre strada Ion Ghica si da cel mai probabil e maturatorul. Acum am -30 si vreau -45.

Link către comentariu

Daca nu mai tine masina mult timp nu stiu cat merita. Daca ar mai astepta cu vanzarea pana apare Golful 8 atunci da, ar merita o reglabila. Un B14 e vreo 7-800 de euro din care cam 450-500 si-ar recupera la vanzare.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!