Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Alta viata cu masina spalata si curata in interior.

Ma gandesc serios sa iau grila de sus de gtd..evident o replica ieftina care sa vina fara semn de gtd si fara semn vw ca sa pot pune unul glossy black, iar in loc de gtd tsi. Apoi si cea inferioara tot fagure.

Link către comentariu

@Ionut, de la tine m-am inspirat pt ca aratau foarte ok.

Bogdan, exista grila de polo gti, iar tu ai deja grila fagure jos. Semne glossy se gasesc destule daca nu vrei sa il faci pe cel de pe masina.

Link către comentariu

Eh, mintea de pe urma :)).

 

Diferentele intre cea de GTi si cea de Polo, ma refer strict la cea de jos sunt minime din cate mi-am dat seama.

 

Acum trebuie sa gasesc exact ce caut prin tara/ebay 2 badge-uri negre, grila ieftina gtd-like si cea de jos. Pe ebay am gasit-o pe cea de jos cu 60euro, insa mai e si transport 20.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Posted 05.11.2014 @ 11:52


Alta viata cu masina spalata si curata in interior.

 

si dupa 2 zile ceasurile arata ca in poza ?! :P

Link către comentariu

I approve of "G's Lumia 930"...  :icon_thumleft:

 

"Roatele"-s sexy, dar cred ca mi-ar fi oroare si de cele mai mici si inevitabile zgarieturi.

Link către comentariu

Ceasurile n-au fost curatate. E munca destul de migaloasa si gingasa acolo pt ca se zgarie foarte usor acel plastic sau mai rau ajunge praful sub.

Ma refeream la sters bord, consola, curatat covorase (intra in al 4lea an utilizate iarna si vara fara probleme), scaune, bancheta.

 

@Tudor, in CB se oglindeste si cu culoarea lui verde. Pe ideea toate telefoanele sunt fie negre fie albe, asa ca am zis sa sparg tiparele :))

Pe vremea asta imi pare rau ca am schimbat rotile de vara, insa dimineata la sub 6 grade erau depasite. De abia astept primavara sa pun si alte anvelope.

Link către comentariu

Buna camera.

Alegerea culorii probabil ti se trage de la mar...nu toate sunt albe sau negre, unii mai avem si gri/gunmetall ;)

Erau depasite ca erau vechi , ale mele s-au comportat foarte bine pe DN la 1 grad, stiu ca piuie cb-ul la 4 dar atat timp cat nu este umed pe jos este ok.

Eu cred ca le schimb la inceputul lui decembrie ca si anul trecut.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Variatiuni pe aceeasi tema :)). 

 

La DOT2108 erau plastic. Vreau sa merg pe Pirelli P Zero.

Link către comentariu

Am avut eu pe 17. De noi m au tinut fix un sezon. Plus ca au flancul relativ moale si fac galme destul de usor, but dont mind me..:)))

Link către comentariu

Cinturato p7. Dar ideea e ca m au tinut fix un sezon, luate de noi. Stiu ca nu sunt nero rosso sau alte sofisticaciuni..dar tot pirelli scrie pe eticheta.

Link către comentariu

P7 vine din fabrica pe multe modele cu pretentii de la BMW, Audi. Am mers cu Cinturato P7 225/55 R17 pe A6 2.0tdi 177 si nu m-a impresionat.

Insa P Zero vine cu rezultate bune in teste http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/car/sheet/pzero.html#!/sheet/results

 

Flanc mai moale ca la GY Asymmetric 2 din pacate nu cred ca exista :( .

Link către comentariu

Din pacate nu imi amintesc acum: ai patit vreo duda cu unul dintre cacuciucurile de vara anul asta?

Link către comentariu

Singura duda este ca anvelopele de pe Bilbao au dot2108. Ca uzura mai merg fara probleme, dar ajung in al 7lea si nu vreau surprize neplacute. 

Link către comentariu

Eh ... vorba asta o stiu, ca ai mai spus-o.

Ma refeream la afirmatia asta "Flanc mai moale ca la GY Asymmetric 2 din pacate nu cred ca exista" .

Link către comentariu

Am vazut pe propria piele cat e de moale. Cum protectia de janta e firava. Cand ma urcam pe bordura flancul se mula pe ea si aproape ajungea janta in contact cu bordura.

Urcata cu spatele pe o mica bordura si anvelopa avea 2.2.

3133nd1.jpg

wkipec.jpg

Cam mult flambeaza flancul de pare ca mergea pe presiune mica. 225/40 expune si mai mult.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Confirm, pe aceeasi dimensiune. Cand urcam borduri zici ca le urcam direct cu janta. Azi le-am pus pe cele de iarna, si cand m-am uitat la uzura celor de vara, gya2, am fost putin dezamagit de cum aratau dupa 3 sezoane, luate de noi. Cauciucul pare prea imbratanit pe calea de rulare.

Link către comentariu

Ce ti-a venit cu Pirelli? Le iei la pret foarte bun sau...? :D

 

Am eu pe Ibiza pe care am luat-o Pirelli Cinturato P7, echipare din fabrica si nu sunt chiar stralucite...dar au si dimensiune mica. Mi se par foarte dure, dar cred ca este si din cauza temperaturilor destul de mici.

 

Pe A4 am avut cateva feluri de anvelope si mi-am facut cateva pareri: Bridgestone Potenza RE050 (echipare de fabrica), Michelin Primacy 3, Michelin PS3 si GY Asymmetric 2, toate la dimensiunea 235/45 R17. Cele mai ok mi s-au parut GY Asymmetric 2, din toate punctele de vedere.

 

LE: Un prieten are Pirelli P Zero Nero 205/40 R17 si se comporta ok, chiar si pe ploaie. Il ajuta insa si flancul foarte mic al anvelopei, pe curbe nu se simte absolut deloc cum ca s-ar misca peretele lateral.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!