Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Deci sa înțeleg ca nu merita trecerea de la bara stock la cea R-line. Presupun ca atinge destul de des..

Link către comentariu

Merita fara indoiala. Nu atinge atat de des precum crezi. Coboara cam 2 cm.

Cu o investitie mica se schimba mult fata masinii. Doar ca apoi trebuie si praguri si bara spate (macar cea de gtd).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

bara spate stock oricum e din alt film..

eu nu am atins bara fata deloc pana acum (de la ultima revopsire, cel putin :)))

Link către comentariu

Am trecut la capacele de audi. Maine trebuie sa comand pt antifurt capacel special.

Mi se pare ca vin mult mai bine atat la culoare cat si faptul ca sunt mai simple, elegante. Le-am pus de proba, nu merg cu 4 de un fel :))

2lm43mq.jpg

I know sunt foarte jegoase jantele, insa am crezut ca azi ploua si am amanat spalarea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cand ne vedem tre sa probez si eu unul sa vad daca intra pe jantele mele. Cele de vw erau prea groase. :)

Link către comentariu

Au un cleste special care le scoate. Se prinde de o buza si se scot usor. Imi place ca exista loc de cleste langa roata de rezerva :D.

bc6.jpg

Link către comentariu

eu unu nu va recomand autocolant aplicat.

eu am incercat sa fac german flag in interior cu autocolant. si la f scurt timp a inceput autocolantul sa se increteasca. presupun ca de la soare.

Link către comentariu

cum se dau jos astea de Audi?

Eu am avut nichelate si le-am spart cand am incercat sa le dau jos :)

Astea nu se sparg pentru ca sunt oem si sunt de calitate. Ale mele sunt ca noi desi cred ca le-am pus si dat jos cam de 10 ori.

 

Ce ma bucur ca au ajuns pe niste Bilbao capacele mele. :D Dupa ce le pui pe toate sa faci o poza cu masina curata, astea de audi sunt mult mai finute decat cele VW.

Link către comentariu

daca le scoti cum le-am scos eu (facand parghie cu o surubelnita dreapta) nu sunt convins ca raman intregi; eu am spart vreo 12, dar la 15 lei / 20buc. nu-i chiar asa tragic :).

ontopic: intr-adevar sunt mult mai finute astea, imi plac.

poti sa imi dai un cod pentru clestele ala, te rog?

Modificat de mike.
Link către comentariu

Clar cu surubelnita le strici nu e scula care trebuie, intra f fix pe hexagonul de la prezon. Si un sfat sa nu le pui pe un prezon scos ca nu poti sa le scoti fara sa le strici iar clestele e f destept facut sa mearga doar cand intra in gaura din janta.

 

Sunt curios daca se potrivesc si pe prezoane non oem. Ca daca sunt cu o ideee mai mari sau mai mici sigur or sa apara probleme.

 

In primul post de pe pagina e un link cu toate capacele oem: VW Seat si Audi

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Intr-un final am comandat capacelele de antifurt de la Midocar. Codul initial nu era bun, ma rog pana la urma am comandat ce trebuie si care sa se potriveasca. Vor veni marti.

 

Experienta mea la Midocar Vitan imi lasa dezgust. Nu m-a lasat paznicul sa intru in parcarea reprezentatei si a trebuit sa parchez inafara barierei pe Splai. I-am explicat ca vin sa iau niste piese pt masina, ca am VW (pe ideea ca la unele reprezentante BMW nu te lasa sa intri daca nu ai BMW), masina e luata chiar de la ei, au parcarea goala si m-a refuzat la fiecare fraza fara alte explicatii. Niste elitisti midocar vitan si absolut penibili la faza asta.

Apoi in reprezentanta nu au vrut sa discute de o hartie de omologare pt 18", ci sa ma duc la importator desi conform lor foarte slabe sanse si acolo. Le-am adus argumente, dar mi s-a raspuns cu aceeasi placa. Inclusiv mi-au zis ca au mai fost 50 inaintea mea cu aceeasi solicitare si ca li s-a refuzat. Nici nu au zis sa vada VIN-ul masinii si mi-au zis daca masina nu a venit din fabrica nu se poate omologa. Nu ai ce discuta cu asemenea oameni.

 

In alta ordine de idei am spalat masina :D

25alqgy.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bah, bine ti-au facut. Poate te  inveti minte si data viitoare nu vei mai avea pretentii de la ei

 

PS: deci era sa fac comotie cerebrala citind ce ai scris. Injuraturile le pastrez pentru mine.

Modificat de Dun
Link către comentariu

Eu cand am fost acu ceva timp se putea intra...ce firma care se respecta nu are parcare pt clienti?

Omologare ar trebui sa poti face direct la rar(au baza de date cu ce se potriveste), eu am facut undeva pe calea grivitei acu cativa ani omologare individuala.

http://www.rarom.ro/article--Cum_s%C4%83_procedez_pentru_men%C5%A3ionarea_%C3%AEn_C.I.V._anvelopele_op%C5%A3ionale--204.html

Modificat de TDR
Link către comentariu

Parcarea pt clienti exista, dar pe Splai.

 

Mai nou la RAR se cere o hartie conform careia se poate monta o anumita dimensiune pe masina. Hartie eliberata de reprezentanta, dar ce sa stie acesti simpli vanzatori de masini, piese si cica servicii. Practic se zice ca 225/40 R18 nu afecteaza caracteristicile masinii.

 

Ce scrie acolo pe site-ul RAR ar fi reomologarea masinii care costa mult.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dar ... pentru ce iti trebuie dracia asta de omologare ?

Intreb pentru ca sunt si eu in aceeasi situatie cu tine.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!