Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Cred ca depinde de unghi. Au vazut anvelopele acestea peste 420km zilelea asta dintre care multi pe ploaie. Foarte ok, dar nici nu am tras de masina.

@Dun, mersi frumos. Nu e atat concediu cat weekend prelungit.

post-78960-14118412527271_thumb.jpg

post-78960-14118416643993_thumb.jpg

Link către comentariu

Pe mine ma zgarie pe ochi capacele alea de prezoane cu gaura, de la VW, alea de Audi/Skoda sunt mult mai decente.

Link către comentariu

Unde pot sa gasesc si eu semnul de VW lipit pe cheie? Si-a facut singur debadge. De doua ori l-am pus la loc, dar a treia oara a cazut si nu l-am mai gasit.

Mersi frumos :D. Anul asta ramane doar sa mearga pt ca am altele pe cap.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu e asa. Acela e modelul vechi din aluminiu de pe passat b5, golf5. Asta e din ceva cauciucat si semnul vw e pe fundal negru. Evident mai low cost decat aluminiu, dar asa e cu taiatul costurilor.

L.e.: L-am gasit cazut :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu e asa. Acela e modelul vechi din aluminiu de pe passat b5, golf5. Asta e din ceva cauciucat si semnul vw e pe fundal negru. Evident mai low cost decat aluminiu, dar asa e cu taiatul costurilor.

L.e.: L-am gasit cazut :D

Eu am semnul "vechi". Probabil din 2010 s-au pus cele  cu fundal negru.

Masina este perfecta.

Link către comentariu

Am incheiat mica escapada cu 41996km pe bord.

20tijwk.jpg3460ylg.jpg

2qbc9xh.jpg

Peste 600km pe tot felul de drumuri. Din fericire anvelopele nu m-au dezamagit, ba chiar m-au surprins placut.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da. Locul e foarte frumos si linistit.

Drumul e cam stricat vreo 10km de la Bixad, dupa care 7km sunt foarte ok. La intoarcere am luat-o spre Tg Secuiesc via Baile Balvanyos. Un drum mai lung si tot peticit.

Link către comentariu

Am fost anul trecut, vreau sa merg din nou in octombrie, insa ma gandeam ca au mai reparat drumul, anul trecut nu era in cea mai buna stare. Cum e Balvanyos, e ceva interesant de facut sau vazut?

Link către comentariu

Doar am tranzitat si am mers pe acolo cu speranta ca drumul se prezinta mai bine, insa nu.

Nici nu pot sa zic ca mi-a captat ceva atentia pe acel drum. Poate doar hotelul de 4stele :)).

 

Am mers cu 30kmh, putine portiuni de 40kmh in cei 22km de la bai la Tg Secuiesc. E adevarat drumul dus din Bixad mi s-a parut mai prost unde am mers cu 20 maxim 30, insa si mai scurt.

 

A fost "spur of the moment" in acea dimineata cand am decis sa mergem la Sf Ana. Habar nu aveam cum e drumul.

Link către comentariu

Strict acolo in zona nu prea ai ce face.

Hotelul Best Western este extraordinar de bine pozitionat. De acolo poti face pe jos o excursie de o zi la lacul Sfanta Ana sau o alta excursie tot pe jos, cam la aceeasi distanta ca si lacul, la ruinele cetatii Balvanyos.

 

Drumurile sunt cam proaste in zona, dar daca nu esti pe suspensie sport merge.

Consider util link-ul asta. Distractie placuta.

 

Iar dumitale, domnule George sa iti fie de bine!

Link către comentariu

Multumesc frumos.

 

Am uitat sa zic de consumul la intoarcere, resetat la Busteni mi-a dat 5.3% cu o medie de 77kmh. Am mers exclusiv pe DN1 cu 80kmh respectiv 110 si varfuri de 120kmh.

N-am avut timp sa o spal si jantele deja sunt acoperite de un strat impresionant de praf. Ca toata masina de altfel.

 

Ma gandeam sa pun capacele argintii de audi la jante in locul celor negre. Yes, no?

13zv3w4.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mai pe la inceputul lunii am fost pana la Piatra Arsa, iar la intoarcere am reusit sa scot pana acasa 4.3%. Dar s-a mers extrem de cursiv pe toata Valea Prahovei (50-60 in marea majoritate a timpului), iar dupa Comarnic am mers cu 82 sau cu 112.

Dar iti trebuie ceva nervi ca sa mergi la consum.

Link către comentariu

Nu m-a interesat atat consumul cat sa merg lejer pt ca traficul mi-a permis si nici nu aveam de ce sa ma grabesc.

Mi se pare mai mare stresul cand vrei sa mergi tare. Asa ai timp inclusiv sa te uiti putin la reflexia jantelor in vopseaua celor care depasesc :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dimpotriva, eu (si banuiesc ca si colegul @Dun) ma plictisesc teribil mergand constant; astfel, par un ciudat in trafic cand pe portiunile drepte merg cu 90-100 si pe serpentine..putin mai tare :).

Bun consumul, anyhow.

Bara spate nu cere praguri, poate chiar dimpotriva, dar cea din fata o face.

Link către comentariu

Mda exact de ce m-am ferit, strutocamila :)). Rezolvarea cea mai simpla si ieftina ar fi bara fata stock. 

Bara fata R-line vrea praguri care doar mascheaza diferenta de nivel, ramanand tot pe acolo, dar o accentueaza din spate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!