Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Chiar si cu schimbat masina sau nu, jantele s-ar muta pe cealalta. Cum G7 normal nu se poate comanda cu 18". Stiu ca timing-ul e nefericit, mai ales ca nu ma deranjeaza actualele, dar tot timpul asta a fost ca picatura chinezeasca mai ales ca eu speram sa-mi vina Vision 18" in primavara.

 

Daca ar fi greutatea pe primul plan as scapa ieftin cu Goal 18" :D. O alta varianta ar fi Karthoum sau Charleston.

 

Am facut ceva sapaturi si sunt multe modele oem cu specificatii 8x18 ET47-50, 57,1. In special pe Beetle, dar si pe Audi A6 4F facelift, A4 b7.

In pole position sunt Twister de pe Beetle, dar nu as zice nu la adevaratele Vision 18" atat timp cat le pot pipai inainte sa le iau :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca tot ai zis de jante de B7...

 

IMG_02722.jpg

 

sau cauta niste Rotor; daca tot treci la 18" macar sa merite... :D

Link către comentariu

Rotor oem sunt pe 19 din cate stiu, pe 18 am vazut doar replici. De Goal nu mai zic... mai ales pe masina ta sau un G7.

 

Karthoum si Twister sunt misto, acum dupa un an cu mini Vision nu te-ai saturat de ele?

Link către comentariu

Rotor de 18 sunt si in specificatia 8x18 ET50

8P0601025CT, dar fara sa fie in doua nuante. Still meh :))

img_2275.jpg

Din pacate asa multe replici sunt incat si-au pierdut din exclusivitate. Exact ca Detroit cu replici inclusiv de 16".
De Vision nu m-am saturat. Aspectul diamond cut ce contrasteaza cu negru in continuare imi place. La fel si acel V. Marea problema cu jantele usor scoase din tipar este ca nu exista la noi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

bilbao..meh...daca pui bilbao trebuie sa o pui pe burta...altfel...degeaba.

mergi pe flat five-uri ca tot zici tu de ele.:)))

Link către comentariu

bilbao arata mult mai mari in realitate, par 19". si au avantajul de a fi OEM :)..si dezavantajul ca 54. ET-ul zic.

Daca vrei rotifoarme, discutam pe PM; am gasit in lunga mea cautare pe cineva profi si serios, te pot indruma spre ei (atata tot ca acum cateva luni aveau ceva probleme cu contactele lor din US).

Ca parere personala, iti recomand Bilbao, ceva de la 3SDM sau 1552 (vezi Tarmac) sau chiar Goal 18". Mi-au placut la un moment dat si Serron (se incadreaza la categoria care-ti place) dar mi-a trecut dintr-un motiv sau altul.

Multa bafta!

LE: Mie-mi plac mult si VMR :D

Modificat de mike.
Link către comentariu

Bilbao, dar sunt 1000+ setul sh cu anvelope neutilizabile in mare parte (dot 2008) si fiind sh mai au zgarieturi. Asta nu ar fi o pb pt ca unele sunt f fine si este imposibil sa tii o janta diamond cut fara zgarieturi superficiale, dar unele sunt frecate de bordura, iar la noi nu reface cineva diamond cut.

Link către comentariu

i will find you and i will kill you!!!! Rotor pe 18" sunt de S3, RS3 are 19" ca sa incapa BBK:) si sunt 8,5J (mai concave) (I dream for that:) Eu sincer m-am indragostit de Audi Android (RS4 B8,5) cred ca astea vor fi urmatoarele roti pe care le voi lua:) Sincer, ti-as recomanda ceva cu spite mai pline, VMR exista deja jspemii de replici, nu mai sunt deloc exclusiviste. Iarasi ceva ce mie imi place cum vine pe G5/6 este Rotiform NUE dar mi se pare ca 18 sunt doar 8,5j, et33 sau asa ceva. o sa fie langa masina:) si ma gandesc ca nu vrei strech sau ceva de genul asta.

Link către comentariu

Nu sunt impotriva strechului, Vorbesti cu ala care a trecut de la 235/40 la 225/40 si curand o sa treaca la 215 spate 205 fata:) Ma gandesc ca George nu vrea strech pentru ca e mai prohibitiv. Trebuie sa fii foarte atent mereu, exista riscul de dejantare, megapoke, buza jantei nu mai e protejata, riscul de "snakebite" e mult mai mare and so on:) dar na, sufera baba la frumusete!!!

Link către comentariu

Eu am 54 acum si vreau distantiere neaparat, cel putin pe spate, mi se pare ca sunt rotile in portbagaj:)) Daca mai taiem din caciuc (am 235 acum pe spate, o sa vina 215) si tragem un 15mm acolo o sa fie fiiix cum imi doresc.

Link către comentariu

Astea raman visul meu umed :))

 

 

Edit: am eu acum et 44 cu 8j. nu e chiar asa rea situatia. Poti pune 235 fara buza si nu se vede cracanatura! :D

post-47000-0-54886900-1410343357_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!