Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Din pacate eu am luat niste Dezent-uri banale cu o saptamana inainte sa se gandeasca el sa le dea p-astea. Ca le luam eu atunci. Doar daca nu vrea schimb cu un set Dezent pe 17". :))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Pana la Bilbao (or not) mergem cu ce avem :D. 

 

Intre timp am gasit o poza mai veche, spotted in trafic de catre un coleg de forum. 

10r4v9l.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mersi frumos :D. Ma bucur ca am spalat-o inainte.

Frumoase si pozele, mai putin partea in care ma fac sa pun celelalte jante ca astea stau cam in interior si fac masina mai inalta :( . Bine nici unghiul din fata nu o avantajeaza.

 

Cam asa era vineri

30hosx0.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Arata foarte bine din spate... nu stiu cum de nu am vazut fusta aia pana acum.

Link către comentariu

Banuiesc ca erai in oras, ma uitam la temperatura uleiului si m-am speriat, 91 de grade la 22 de grade temperatura exterioara?

Ma bucur ca nu am afisarea temperaturii uleiului la masina, desi cam banui ca nu sta deloc bine. Ce ulei folosesti acum?

Link către comentariu

:)) 91 e ceva normal dupa ceva timp in trafic. ajunge si pe la 97 in trafic mai greu.

multi inainte, George!

Link către comentariu

Multi inainte! Mai bine ai tine BC-ul pe altceva, temperatura exterioara e cel mai ok! ;))

Link către comentariu

Păi nu are acolo 22°C?

 

Eu îl țin pe viteză, mi se pare incomod să o urmăresc pe ceas.

Link către comentariu

Mai bine nu am avea BC, ne umple de nervi pe orice l-am tine :))

La mai mare, George!

Link către comentariu

Corect, cand face coasting la a mea nu mai afiseaza nimic la consumul instant si zici ca s-a stricat. :D

Link către comentariu

Multumesc frumos!

Adevarul este ca singurul afisaj ok din acel submeniu este uleiul :)). 

 

Mai ales ca s-au dus 2 liniute de la rezervor in 66km.

Link către comentariu

Nu in mod special. Cred ca un impact mai bun atat asupra consumului cat si a temperaturii la care ajunge ar fi norma 5w40. Desi am mai zis de racirea uleiului care e marea hiba.

Oricum mergem inainte cu brio :D

Link către comentariu

Pai nu e numai la TSI hiba. La a mea recordul a fost 118 grade. In trafic de bucuresti e intre 90 si 100

Link către comentariu

Cand apa ajunge la 90 de grade uleiul pe la cat este?

Link către comentariu

asta variaza foarte mult, mi s-a intamplat si sa ajunga apa la 90 de grade si uleiul sa aiba 62, dar si sa urce aproape concomitent

Link către comentariu

Acum cu temperaturile crescute apa ajunge foarte repede la 90 si lasa in urma uleiul.

Am renuntat la ideea de a lua distantiere pt ca ma complicam inutil, mai ales ca m-as cam desparti de ea. Daca nu se intampla pun bara fata stock si o mai cobor oleaca si 18".

Insa nu bbs-urile de care nu pot sa scap :(.

Link către comentariu

Mie imi plac mult BBS-urile. Eu zic sa le pui inapoi  :beer:

Link către comentariu

Si, la ce te gandesti?

De bbs-uri o sa scapi cand lasi la pret suficient sau gasesti omu potrivit pentru ele. Dar..greu greu.

Link către comentariu

3200 este aproape jumatate din cat am dat pe tot setul. Nu le mai pun din motive enuntate de cateva ori. Ideal ar fi 8x18 et48-50 si fara buza, diamond cut, eventual sa nu cantareasca 20kg janta :D. Nu neg cu 17 e mai bine in oras, mai ales ca am de mers zilnic destul de mult. Atat la confort cat si la bucse :))

Astept sa treaca luna iunie si sa am timp de testdrive cu cateva motoare/modele. Nu in ultimul rand sa vad daca merita aproape de 3 ori pretul pt asta.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!