Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Eu zic ca fix din cauza ca nu vrei sa pastrezi masina merita softul. Asa vezi pe pielea ta cum se simte masina cu soft, ca e altceva cand mergi cu masina ta cu si fara soft, si nici nu risti sa patesti ceva, cum tot fuge lumea de soft ca cica ar pica chestii mai repede...

Simti ca ai luat alta masina, dupa ce ii faci soft, si toate astea pentru 1.500 de lei? Da, clar! :)

Link către comentariu

Pe primul plan la mine este fiabilitate. Daca aveam 2.0 TDI sau TSI faceam fara nicio discutie si in plus alt intercooler ca sa am atat performante sporite vara cat si faptul ca era mai sanatos pentru motor. Sunt motoare care duc mult si bine fara probleme si foarte testate.

Downsizing-ul a creat aceste motoare limitate, vezi 1.2 si 1.4 single charged. 

 

Eu consider motoarele astea fiind relativ fragile, asta se vede si in admisie care are traseu de 10cm, turbina foarte mica, intercooler aer-apa integrat in galeria de admisie. 

Toate imi traduc downsizing si limitarea posibilitatilor de imbunatatire. Sa mai spun de ulei care sta la 105 grade pe autostrada la 140kmh la 15 grade in exterior? Temperaturi de genul asta la ulei nu cred sa vezi cu 2.0 in acelasi regim de mers.

Ea merge bine si nu am chef sa imi apara cheltuieli si pentru ambreiaj sau pentru mai stiu eu ce. Again e parerea mea si nu ma convinge altcineva.

 

More low :))

3133nd1.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Stai linistit ca si 2.0 tsi trece de 100 iar pentru unii(americanii de ex) si 2.0 este motor mic si fragil, suntem noi obisnuiti cu temperatura lichidului de racire si ne speriem de valorile uleiului.Uleiul pus de tine ce punct de fierbere are?

Mie un motor cu ~1/3 mai mare nu mi se pare mult mai mare, daca vorbeai macar de un 3.0 intelegeam.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Intr-un final si pozele de la exelixis. A meritat sa o spal fix inainte.

10012873_830242286989726_4649423927184561960992_830242500323038_4408606340252470

902021_830242283656393_49857063350135005

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Convins ca ce? Ca nu voi face la masina soft, da :D.

Singurul lucru care ma incearca este sa vad asa ceva, distantiere si trantita pe jante 17" oem.

 

80402922.jpg80403089.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

 

902021_830242283656393_49857063350135005

 

Cu niste distantiere ar fi si mai tare frate. Sa nu mai zic de inca 15mm in minus fata de sol :D. 

 

Numai sa dau vechile roti :(

xfzwhh.jpg

I know, etrierii vopsiti.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Hai ca aia -15 se obtin mai greut si cu compromisuri. Dar distantierul se ia repede! :)

Gandeste-te sa separi jantele vechi de cauciucuri, s-ar putea sa gasesti mai repede cumparatori asa...

Link către comentariu

Pe care le-as da cu si mai putin, eventual cauciucurile 150euro si jantele 350 maxim. Cam asa ceva cauta multi, iar sa imi bat joc de BBS originale si Michelin PS3 nu fac.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E na, cum ar fi. Pui 2200 jantele si 1200 cauciucurile. Sunt preturi mai mult decat decente pentru ambele si totalul pe care oricum il ceri pe pachet...

Link către comentariu

Daca reusesc sa scap eu de jantele mele s-ar putea sa te stresez cu BBS-urile.  :D

 

Si totusi...alta culoarea nu se putea pt etrieri? stiu ca gusturile nu se discuta dar...

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Mda, s-ar confunda cu interiorul jantei si nu cred ca ar da rau deloc.

 

Varianta needitata

5pk22v.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Oricum, atata timp cat nu avem discuri de 330+ ...si niste etrieri cat jum de roata...nush cat de mult conteaza culoarea acestora. :D

Link către comentariu

#TDR nu sare uleiul de 100 grade cum zici tu la motor de 2l la 140, la mine e undeva 95 gade la viteza aia doar daca dau in masina si o duc in turatie mare atunci creste temperatura peste 100 grade.

 

Masina e foarte frumoasa, pentru soft e interesant, insa depinde de fiecare utilizator pentru ce vrea sa faca cu masina.

Link către comentariu

:) cat m-am chinuit sa-mi dau seama unde sunt facute pozele.. m-am prins pana la urma... Piata Eroilor.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!