Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Mda..e ft dubios.

De curiozitate, ai dat jantele jos sa le masori butucul sau ai facut swap stanga/dreapta fata/spate ca sa fi sigur ca diferenta vine din puntea spate? :d

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Da. Am schimbat fata cu spatele. Geometria pe spate e ok, toate valorile pe verde. S-au uitat si pe sub masina cand am facut geometria si nu li s-a parut ceva suspect. O fi totusi o iluzie din caroserie, desi nu am avut niciun panou schimbat.

Am verificat pe spatele jantelor, toate cu aceleasi specificatii.

Link către comentariu

Stiu. Daca ma poate indruma cineva spre un service sau la un meserias care chiar se pricepe, raman dator. Sa se uite la tot ce tine de puntea spate, dintr-o roata in alta.

Plus niste masuratori exacte, inclusiv raportat la ampatamentul fata, daca e deplasat de la centru.

Link către comentariu

Se poate ca ,,problema'' sa fie la caroserie si nu neaparat la centrarea sasiului sau a puntilor.Eu am observat o diferenta cred ca mai vizibila ca a ta, si la masina mea si la inca 3 golfuri 4. Cred ca te-ai referit la ecartament, nu la ampatament!

Link către comentariu

Ti-am spus la intalnire si n-am glumit... si eu am o mica diferenta pe spate, si am observat-o cand am pus prima oara distantiere. Atunci nu facusem nicio interventie la caroserie (nu ca as fi facut oricum ceva vreodata la panourile spate). Si eu sunt 99% sigur ca e din caroserie.. mi-am facut geometrii garla si totul e ok.

 

Ma mai repet cu ceva... probeaza distantierii inainte de achizitie sau masoara pe janta/butuc daca se potrivesc (nu vorbesc de probat cum arata). Cei de 5 trebuie sa fii sigur ca iti mai lasa destul butuc pentru a se centra janta (depinde cat de adanc e conul jantei, pana ajunge la 57.1) iar la cei de 10 trebuie sa ii alegi tot in functie de adancimea conului jantei (sunt 2 variante H&R pe 10, unii cu con de 4mm si unii cu 6.5 parca)

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu

Mersi mult de sfaturi  :icon_thumleft: . Atunci daca e din caroserie nu-mi mai fac griji.

 

O sa dau o janta jos pentru a masura adancimea conului jantei. 

Link către comentariu

Tot urmaresc ceea ce zici tu aici si m-am uitat destul de atent si la mine, dar nu mi se pare ca roata din dreapta sa fie mai spre interior. Mai ales ca si eu am facut geometria si a iesit perfect.

Oricum frumoase jante si imi place si profilul anvelopelor ;)

Link către comentariu
Master_Blaster

Faza cu roata ar fi din caroserie nu din sasiu deci geometria iese bine si la ego.

Link către comentariu

La distantier de 5 mm ramane ceva din butuc cat sa stea janta pe el. Am eu la masina si nu am simtit nici o oscilatie in volan la viteza cum se vorbea mai sus.

Modificat de nt390nbc
Link către comentariu

Nu toate jantele sunt la fel. Citeste mai atent ce am scris si nu da sfaturi generalizand situatia ta, ca s-ar putea sa le creezi probleme unora care te asculta.

Link către comentariu

11vk4fs.jpg

hehe, ce ii mai place la soare...dar mai ales noaptea :D

 

Am vazut-o pe la Cotroceni seara, arata f bine jantele...

 

Acum ai cam terminat cu lista de imbunatatiri, nu? :))

Link către comentariu

Mersi frumos. Nu te-am remarcat :(

 

Nu mai am ce imbunatatiri sa ii fac. O intretin :D

Link către comentariu

plafon negru, rns510, pedale GTi (parca nu ai), furtunase frana cu insertii metalice, turbo hibrid, soft, ceas boost pressure in gura de ventilatie, PLA, fmic, DP 200 cell, admisie custom..si mai sunt cateva dar deja trec la categoria mofturi :).

glumesc. sa te plimbe sanatos ai fara probleme!

LE: am uitat de swaybars :D

Modificat de mike.
Link către comentariu

He he...ce tare a fost mike :))))

Sa vedem cat timp stai asa, pe bara. Eu zic ca nu mult:)))

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Primesc ca donatii piesele enumerate de tine :)) .

Legat de admisie, nu vrei un filtru ITG pt admisia stock? :P Aproape ca il dau pe degeaba.

 

@Cristi: Mult si bine, atat timp cat merge cum trebuie. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Erai grabit azi. M-am uitat dupa masina ta dar nu am vazut-o prin parcare

Link către comentariu

@mike

la ce te referi ? Ce furtunase ? Sau erai ironic

Modificat de Wiki
Link către comentariu

@Robi: Da, din pacate ma grabeam. Imi pare rau ca n-am avut timp sa schimbam cateva vorbe. Masina era foarte aproape de intrare, chiar langa locurile de handicapati.

@Rave: Cel mai probabil se potriveste.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Destul de .. fara rost sincer !

Probabil stii mai bine decat toti cei care le folosesc si ofera feedback pozitiv :).

Scuze pentru offtopic.

Link către comentariu

Sarcasmul tau e foarte intalnit pe acest forum! Nimic surprinzator! Era pur si simplu o parere, iar daca ai o alta puteai sa o prezinti aici si sa detaliezi, daca esti foarte in tema cu acest produs! Stima

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!