Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

vorba lui play3r, la 219 pagini, daca stau sa le iau de la capat, ma apuca dimineata, era mai eficient daca dadeai un raspuns. multumesc

Link către comentariu

Pai va raspund eu care am citit si am si retinut : comanda pentru jante era pe 18" insa dintr-o " eroare " se pare ca neamtul a trimis acelasi model pe 17". Cam asta este istoria.....

Link către comentariu

Nu in cele toate cele 219 s-a discutat de ce Vision 17, ci mult mai recent in ultimele.

Plus ca daca nu stii conjuctura, nu au rost concluziile. Seattle au fost de fabrica, bbs primul luat si apoi am vrut sa le schimb.

 

Mersi de completari Fredy!

Link către comentariu

deci m-ati inteles total gresit !stiu ca seattle a fost de fabrica, am inteles ca ai trecut la bbs pentru ca ai vrut pe 18, dar nu am inteles de ce ai vrut sa le schimbi, daca deja iti luasesi pe 18 un set nou ? ( treaba cu prostia neamtului am citit-o si mi-a lasat un gust amar sincer, sorry ptr tine ) , sa inteleg ca ti-ai luat bbs si apoi nu le-ai mai vrut ! ok , ma gandeam ca este alt motiv

Link către comentariu

Pana la urma nici nu trebuie sa aibe un anume motiv, e ca si cum l-ai intreba de ce nu si-a luat Logan in loc de mk6, ca facea acelasi lucru...

 

Le-a schimbat cel mai probabil pentru ca a vrut un "refresh". Si mie imi plac mai mult ultimele, sunt perfecte pentru masina...sa nu mai zic ca a castigat la confort

Link către comentariu

Distanta dintre aripa si anvelopa e mai mare acum sau mi se pare mie?

Misto gadget, go pro-ul :)

Link către comentariu

E unghiul. Distanta poate sa para mai mare si pt ca e roata mai in interior.

Link către comentariu

O sa iau de 10 pt fata si 5 pt spate. De fapt doar pe dreapta spate am nevoie ca sa fie cat pe stanga :)).

Link către comentariu

Pe spate ecartamentul este mai mic decat pe fata? Sau doar mi se pare?

Link către comentariu

Da. E si normal asa ca sa mai reduca din tendinta subviratorie la fwd.

 

Astept sa dau setul vechi si apoi iau si distantiere. 

359jsc8.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

am vazut live masina, in mers se vad mai frumos ca bbs-urile, insa static e discutabil :).

masina per total arata foarte bine oricum :d

Link către comentariu

Cu siguranta nu sunt la fel de masive. Nu erau nici cele de 18" pe care eram chitit, dar na' aia e. Macar sunt noi. Static vazute de departe arata bine, mai de aproape not so.

 

Ma rog, e un compromis si e masina mai manevrabila, mai putin dura. In seara asta am mers mai tare si chiar imi place cum se aseaza GY-urile. Plus ca ma consolez cu gandul ca nu am mai vazut Vision pe strada :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu sunt de acord cu tine. sincer si fara sa fie suparare jantele astea arata ca niste KM-uri mai bine facute. dar pana la urma 17" reprezinta compromisul ideal dintre stil si confort. 

 

Plus ca jantele sunt poate cel mai usor de schimbat element al unei masini:D

 

App, imi pare bine de cunostinta. :icon_thumleft:

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Asemenea  :icon_thumleft: .

Lamuriti-ma si pe mine ce jante sunt KM-urile?

 

Pe astea nu le mai schimb decat inainte sa dau masina. Benzina sa fie si sa nu apara alte probleme mecanice. Tuning a fost :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cred ca in realitate se vede diferenta de calitate..dar sa fiu sincer si eu m-am gandit la firma aia cand le-am vazut prima oara pe masina.Oricum arata foarte bine si sunt oem...

Modificat de TDR
Link către comentariu

Mie-mi plac f mult Vision si sincer sa fiu n-am inteles niciodata toata mania cu BBS-urile. Mie mi se par extrem de comune si nimic special ca design, cam toata gama lor in afara de noile SR. Dar na, gusturile... :)

 

PS: Imi place ce smiley ai la oglinda.

Link către comentariu

Felicitari pentru masina(si culoare) si pentru noile jante, arata foarte bine, mai ales cand este soare. 

 

Nu cred ca putem compara jantele Vision cu cele BBS, avand alta tema de design, fiecare aratand bine in felul ei.

Iar despre comparatia cu o firma de genul KM este absurda si chiar degeaba. (jantele Vision costa doar 1600 de lei la PIA ro)

 

In rest drumuri fara gropi si benzina multa.

Link către comentariu

De acord cu tudor. Singurele bbs-uri care imi plac sunt cele de pe m3 competition pack :d :))

Intre timp, Ego a zis o vorba mare : benzina sa fie:))))

Link către comentariu
Master_Blaster

Genul asta de roti eu zic ca arata cel mai bine noaptea cand se reflecta lumina de la stalpii de iluminat in zona polisata si evident in mers.

 

Eu as incerca inati niste distantiere de 5 pe fata si spate si dupa aia as da comanda, mi-e teama ca daca pui 10 pe fata si 5 pe spate s-ar putea sa arata dubios ca masina e de strada nu track car ca sa zici ca ecartamentul mai mare pe fata si camber-ul o ajuta in viraje la limita.

Link către comentariu

Noaptea si in soare :D.
Rotile imi stau asimetric pe spate, in sensul in care roata stanga nu arata a et54, iar cea din dreapta da. Asa ca 5mm pe dreapta ca sa nu se mai observe. Posibil sa fi avut ciudatenia asta de la inceput, dar recent am observat-o mai bine. Foarte ciudat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!