Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

am constantat si eu lucrul asta la golf 5 roata spate dreapta pare putin mai inauntru fata de stanga   :D , asta mai demult si am zis poate mi se pare :))

Modificat de pit90
Link către comentariu

La autosoft militari am fost si eu. Fac o treaba foarte buna, sunt profesionisti atat prin personal cat si prin "gadgeturi".

Link către comentariu

George, sa nu-mi fie luat in nume de rau dar pune-i distantiere. Arata mult mai ok asa. Macar cate un 0.5 doar pe spate

Link către comentariu

Da, ar arata mai ok fara indoiala. 5mm e cam vax, 10 all over. Insa din ce am adunat oferte, distantiere no name 400ron toate 4, iar prezoanele 180. H&R ar fi minim 114euro si prezonale  2,3 euro bucata. Preturi bune insa m-am gandit ce rost ar avea? Alti bani, alta distractie plus ca nu as avea chef de surprize neplacute de genul vibrat chiar avand buza de centrare.

Asta fara sa iau in calcul antifurt, which is a must dupa parerea mea. Nu e mult, insa se aduna cheltuielile pt niste roti care si asa au luat destul.

 

wkipec.jpg

 

N-as refuza de proba niste distantiere, doar asa poate imi schimb viziunea :D.

Istoria jantelor:

imag0193qg.jpg

2vmc84y.jpg 

2ldgdc8.jpg

2qtydyw.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Masina asta nu a vazut table (oricum pe culoarea ta nu cred ca ar da bine), not bad. 

Link către comentariu

Distantierele de la 10mm/roata in sus cu inel de centrare nu dau nicio vibratie (ma refer la H&R, nu stiu despre no name). Cele fara buza de centrare dau evident vibratii daca roata nu mai prinde butucul de centrare al rotii. Depinde mult de adancimea conului de centrare al jantei. Eu in curand o sa schimb distantierele H&R de 5mm de pe fata cu unele de 8 sau 10 pentru ca nu mai prind butucul de centrare din cauza franelor (discul imi mananca vreo 2mm in plus fata de OEM) si jantele au con de 7mm/45grade, ceea ce e cam mult.

 

O sa le pun la vanzare impreuna cu 8 prezoane de 40mm. Daca vrei, te anunt sa le testezi... cred ca stam prin aceiasi zona :)

Link către comentariu

Da, am tot vazut masina parcata pe la razoare.

Le-as proba, insa daca e o sa iau de 10mm.

 

Cand le sta cel mai bine jantelor, pe seara :D

28wgv3m.jpg

2d6qoh3.jpg

Link către comentariu

Nu-s de acord. Astea arata mult mai bine, sunt ceva special, dar na, gusturile nu se discuta. :d Arata de milioane seara :p

Link către comentariu

+1 pentru BBS, normal ca nu se discuta gusturile, astea arata de parca ar fi niste KM-uri

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Doar ce ti-am remarcat masina acum pe la Charles de Gaules,culmea ( sau nu ) , mi-au sarit in ochi jantele.

Link către comentariu

Eu l-am vazut azi de dimineata din tramvai, la piata Moghioros si nu am vazut deloc jantele. Mi-a sarit in ochi ca masina era curata si sclipea de iti lua ochii.

 

PS: sper ca este la fel si inauntru !!!

Link către comentariu

Da, sclipeste si in interior.

Acum ma intorc de la PBN de unde am luat celelalte roti. Din fericire ambalate in saci.

Tocmai de asta am si vrut sa schimb jantele, arata mai elegant si sclipesc in soare. Plus interiorul negru care mascheaza praful de la placute si confera profunzime. Ca nu au fost 18 ci 17 asta e.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

vin si eu duminica, din pacate cu senilele deocamdata :D.

mie imi plac Vision-urile din poze, vreau sa le vad si live :).

Link către comentariu

Pai si voi baieti pe la ce ora vreti? O punem de o serata?:)))

Link către comentariu

Cum se simt jantele de 17 cu 225 45 17 in bucuresti, in comparatie cu 205 55 16? Daca am retinut bine, pe cele de iarna le ai pe 16. (Scuze daca s-a mai discutat, dar la ritmul in care se posteaza aici nu am timp sa citesc tot).

Mersi!

Link către comentariu

Usor mai dure sa zic, dar pentru mine diferenta e nesemnificativa. Depinde mult de anvelopa. Pe aceeasi dimensiune sunt unele mai dure sau mai moi si asta fara sa fie XL. Fara nicio problema se poate merge cu 17" in Bucuresti. Am mers 2 ani cu 225/40 R18 + XL si erau semnificativ mai dure, dar nu am avut probleme.

 

@Cristi: E intalnirea de la 11-12 ziua.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Auuu...ce ora dureroasa. :d ( am sau pm) :))))

Cine face cafeaua?

Link către comentariu

ultimul post offtopic, ca se supara George si pe buna dreptate :)

11-12 pm, cafea de la OMV sau de oriunde iti place :))

Link către comentariu

si totusi, fa-ma sa pricep.. care e motivul pentru care ai plecat de la 17 seattle, la 18 bbs, iar acum revii la 17" vision. observ o mare risipa de bani si multa nedumerire ... ?

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!