Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Deci acum sunt supărat că nu ai pățit treaba cu jantele astea înainte să le iau eu pe cele de iarnă. Arată super pe mașină și ar fi dat foarte bine și pe o O3! :P

Link către comentariu

Unde vrei sa faci geometria? Cand o faci poti sa scanezi hartia de la ei te rog frumos.

Link către comentariu

Frumoase jantele...insa parca lipseste ceva din peisaj...ceva gen BBS?!?

Sa le porti cu placere!

Link către comentariu

Multumesc tuturor.

@Robi: La Euromaster sau PBN cand merg dupa celelalte roti de vara.

 

Oricat de bine aratau BBS, buza era no go, iar design-ul desi este etern si clasic mi se luase de ele. Sper sa isi gaseasca in curand o masina noua pe care o sa infrumuseteze.

 

Ultima poza de azi:

mw5fed.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi se pare un look super. Arata modern si in acelasi timp OEM. Felicitari!

Link către comentariu

Sincer mie mi se par mici fata de BBS-uri, dar arata foarte bine, iar dupa distantiere o sa fie speechless. Dupa o spalare merita niste poze de ansamblu sa o vedem mai bine.

 

Oricum.. una peste alta, arata foarte bine, si cred eu ca ai castigat si un pic mai mult low cum iti doreai.

Link către comentariu

Arata super, bine ca nu le-ai trimis inapoi si in plus ai dat si mai putini bani pe anvelope comparativ cu cat ar costa cele de 18.

Asteptam mai multe poze zilele viitoare.  :D

Link către comentariu

Frumos arata , imi pare mai eleganta :)si nu ai zice ca sunt doar pe 17" sa le invarti cu placere!

Modificat de blacka
Link către comentariu

Te-ai gandit vreo data ca va arata atat de bine cu ele, fie si pe 17"???

  :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft:

 

Nimeni nu se astepta cred, si chiar nu par doar de 17"

 

bafta

Link către comentariu

Poze intr-o lumina mai buna

1zlryp3.jpg

208ihe0.jpg

N-am avut timp nici sa o spal. Faptul ca au interiorul negru si spite mai putine ajuta la impresia ca sunt mai mari. Plus ca sunt putin murdare pe margine de asta nici nu se vede tot conturul argintiu.

Aceste anvelope sunt ceva mai late fata de Bridgestone-urile pe care le aveam montate pe Seattle-uri. Da, difera de la anvelopa la anvelopa chiar daca sunt 225. Gasisem la un moment dat un tabel cu latimea efectiva a fiecarei anvelope.

Dadeau mai bine pe o latime de 7.5.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

arata foarte bine, e un refresh de look mai mult decat bine venit :).

daca o mai cobori, nu mai lua distantiere.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Avand in vedere cum sunt drumurile, mai ai pe unde sa circuli cu ea :) ?

Link către comentariu

Desi au ET54, mie chiar nu mi se par ca sunt prea la interior deloc, mai ales pe spate. Arata f bine. Deci de unde se pot lua jantele astea? :)

Link către comentariu

De la "tiganul" ala din Jermania. Dar vezi ca trebuie sa ii comanzi de 18", daca vrei sa primesti de 17" :)) .

Link către comentariu

Sunt destul de intrate. Se vede pe fata in poza de mai sus, iar pe spate sunt si mai si:

post-78960-13944448122828_thumb.jpg

@Bogdan: Incet merge. Noroc ca in urmatoarea luna am doar la spitalul universitar asa ca nu sunt probleme mari cu drumul. Ba chiar o pot lasa acasa.

De jante pandeste pe ebay si verifica codul jantei sa fie cu 8 nu cu 7, nu mai retin acum codul exact, dar singura diferenta e o cifra.

Mai exista varianta argintie.

@mike: nu o mai cobor.

Link către comentariu

Remarca cineva ceva bizar:

11t74hs.jpg 2s7e7vb.jpg

x2kqhi.jpg

 

In urma masuratorilor,

10xvyj9.jpg 2woduu9.jpg

E adevarat nu sunt foarte exacte, but still, wtf.

 

Nu stiu daca si jantele de iarna stateau tot asa, desi cam parea cea de pe spate stanga mai iesita, insa nu am comparat cu dreapta pt ca eu rar am treaba cu partea dreapta a masinii.

Oricum elucidez misterul la geometrie.
 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

:D

La mine, din prima zi in care am luat contact cu masina, cand am luat-o de la dealer, am constata ca pe dreapta spate, statea mai sus decat pe stanga.

 

Am trecut cu vederea gandind ca este ca la oameni, ale caror fete nu sunt perfect simetrice.

Link către comentariu

Cred ca voi nu ati prins ideea. E diferenta de vreo 5mm din ce imi dau eu seama, dar nu exact si ochiometric se vede janta stanga spate mai iesita decat dreapta. Bine e destul de subiectiv si voi transa situatia la geometrie. 

 

-30mm si coborarea este complet uniforma, nu ea e problema.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am refacut ieri geometria la autosoft militari si pe spate toate valorile erau pe verde :D. S-a mai reglat putin paralelismul pe fata ca sa nu apara pe viitor uzura neuniforma. Eu stiam de cadere ca ar fi responsabila de asa ceva.
Am scos rotile, le-am rotit si tot asa stau. Probabil asa era de la inceput de cand am luat masina sau mi se pare mie. S-au uitat si pe sub si spre fericirea mea toate scuturile au trecut iarna cu bine.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!