Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Am comandat si anvelopele.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/45R17 92Y. Au DOT4713, Made in Germany.

 

Ar trebui sa vina maine si ma gandesc sa le si montez in weekend.

Link către comentariu

Sa le alergi cu placere!

Fii si tu civilizat si impartaseste la fratii tai de unde le-ai luat si cat ai dat pe ele.

Link către comentariu

Hmm, ce ieftine sunt... Interesant.  :dry:

 

PS: Stiu ca e alta mancare de peste, dar eu am dat vreo 760ron/cauciuc pt niste Conti de iarna pe 17".

Modificat de TudorM
Link către comentariu

Pe dimensiunea ta sunt mai ieftine decat pe a mea :)) Cel mai probabil o sa merg si eu pe acelasi model.

Link către comentariu

@Tudor: Cele de iarna sunt mai scumpe. Spre exemplu am achizitionat la inceputul iernii Pirelli Winter Sottozero2 205/55 R16 la un pret aproape identic cu cele de vara de acum.

 

Am studiat atat piata cat si testele, iar GY este acolo in top 3 mai mereu. Bonus ca sunt mai ieftine cu cel putin 50ron per anvelopa fata de Continentinal, iar diferenta se mareste la Michelin.

 

A blast from the past:

imag0184e.jpg

Cu Seattle-uri ii statea foarte bine si cel mai probabil va fi cel putin la fel de bine cu Vision.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Ah m-ai facut sa-mi aduc aminte ce bine aratau Seattle-urile :wub:, pe 17 tot alea sunt preferatele mele OEM. Si vision sunt aproape dar nu pe negru.

Link către comentariu

Am avut si eu goodyear eagle f1 tot pe 17 dar in V, am fost foarte multumit de anvelope, pe ploaie aderenta e excelenta si din cate am vazut si la asymmetric e la fel, singurul minus era zgomotul dar se datora profilului, in cazul tau nu o sa ai probleme. Buna alegerea, sa le rotesti cu placere :)

Link către comentariu

cred ca exagerezi cu aderenta excelenta la v pe ploaie..

Link către comentariu

fiecare cu parerea lui.. eu doar ziceam deoarece am fost cu alea pe ploaie torentiala cu 120km/h, toti mergeau incet si eu fara probleme treceam pe langa ei.. doar stii cat poate..iti dai seama cand masina se tine de sosea si cand stii ca nu mai poate.. am avut si cauciucuri (alta dimensiune, alt producator) pe un ford si cu mai mult de 80km/h nu puteam sa merg in aceleasi conditii 

Link către comentariu
Master_Blaster

:blink: 120 pe ploaie torentiala.... Cam riscant daca prindeai o baltoaca mai mare. Cauciucurile, indiferent de profil marca etc, acvaplaneza la peste 90-100km/h daca apa e suficient de adanca incat sa umple profilul anvelopei. 

Link către comentariu

Da.. ai dreptate,a fost doar o singura data cand cauciucurile erau noi,nu le aveam de mai mult de 2-3 luni si era o portiune de cativa km cunoscuta,nu mai repet experienta. Acvaplanarea am patit-o prin tara noaptea pe o ploaie normala,cred eu ca de pe un deal s-a facut un mic rau si traversa apa pe strada.. aveam in jur de 75-80 si m-am cam speriat ca a pus masina frana cam brusca dar a fost ok. In fine, sa nu fim off, stie the_ego care sunt limitele lui si ale masinii.

Link către comentariu

Man, salut. Poate sunt putin in urma cu informatiile, dar tu nu voiai sa iti iei roti pe 18? ce s a intamplat?:D

Link către comentariu

Spre surprinderea mea DOT-ul este 0414 si deja le-am montat :D

2ed769l.jpg35bv1bo.jpg

2mw7y1u.jpg

Trebuie spalata si curatate jantele de acea solutie cu care se da ca sa prinda anvelopa bine.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

He he, chiar arata bine. Sa le rulezi linistit si fara incidente. :d

Link către comentariu

Cum arata din fata-spate? Ai pus si distantierii?

Link către comentariu

Mersi frumos.

 

E fara distantieri si stau mai in interior decat cele de iarna :( .

Surpriza placuta este ca volanul merge la fel de usor. Greutatea jantei fiind in jur de 11kg si anvelopa tot cam pe acolo.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

George stiu ca nici la tine nu iti iese geometria perfect pe fata. Mai ai idee din ce cauza?

Link către comentariu

Mi-au zis cei de la Brady ca nu va iesi geometria bine fiind "portfuzeta dreapta stramba cativa mm". Insa geometria a fost ok, anvelopele de iarna avand o uzura uniforma si dupa 3 ierni.

Sapt viitoare refac geometria.

post-78960-13942190573997_thumb.jpg

Trebuie sa ma obisnuiesc cu look-ul si neaparat distantiere. In unele poze era imediat dupa ce a stat 30-40min pe elevator si nu se reasezase complet.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!