Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Pragul dreapta facut pe casco indreptat si revopsit, iar stanga 500ron.

Daca faceam vopsirea fara casco era 800ron pragul.

 

Dupa ce am mers 2 zile din plin cu Passat-ul, acum imi e dor de suspensia moale, de schimbatorul short shift si de cuplu :)) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pe partea stanga ramasese mastic de la pragul de R-line, iar pe dreapta s-a indoit de un morman de zapada.

Link către comentariu

Mie mi-e tare ciuda ca nu am reusit sa iau A4-ul ala, in ciuda faptului ca pe A3 am mai mult cuplu+DSG.

Link către comentariu

Pai si masticul nu se putea curata ? A trebuit revopsit ? Si dc ti.ai montat si apoi le.ai dat jos ?

Link către comentariu

BoNboana! :D

Ce discuri mari avem pe fata :>.

PS: Just for the record, EU tot nu sunt de acord cu suportul de numar OEM :).

Modificat de mike.
Link către comentariu

Ar trebui sa ii fie de bine cu pragurile impecabile :D. 

 

Sapt viitoare am capacele pt jantele de vara si peste 2 trec la setup-ul de vara.

Link către comentariu

Abia asteptam sa vad masina live. Stiam ca locuim aproape unul de altul, deci era o chestiune de timp. Am ramas fermecat :d Am profitat de ocazia asta sa readuc topicul acolo sus, nu are ce cauta pe pagina 3 :)) Am vazut stopurile si culoarea de la departare si ma rugam sa scrie EGO la numar :))

9E0849FD-BA20-4284-B2E0-4C0AA00A6B53_zps

P.S. data viitoare fac cinste cu o shaorma Maverick pentru o poza cu golfurile :d

Link către comentariu

Te-am recunoscut dupa faruri mai ales. Rar asa faruri pe G4.

Am mers ceva drum impreuna.

La Maverick e o shaorma destul de proasta, dar orice ocazie e buna :D

 

Mai trebuie doar anvelopele.

33njnkh.jpg

L.E.: Si distantiere. O sa raman pe 10mm per roata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ehh.. am zis si eu ceva sa fie acolo aproape. Doar am auzit de locatie, nu am mancat niciodata acolo :))

Link către comentariu

Maverick din Berceni, de evitat!

Cel original nu l-am vizitat de multi ani. Shaorma era mare si atat, nu avea nimic deosebit.

:) si uite cum am luat-o pe aratura

Link către comentariu

Sunt superbe!  :icon_bounce:

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Bravo...arata excelent. Ce distantiere ai luat pana la urma?

Link către comentariu

N-am luat inca. N-am vrut sa ma arunc la cele NJT fara sa mai caut in prealabil informatii despre ei si alte preturi de la H&R sau Eibach.

Am mai gasit H&R la 116euro toate 4 de 10mm. Prezoanele fiind 2.3euro bucata.

 

Dilema mea este daca sa merg pe 15 pe spate sau 10. Ar arata mai bine cu 15, dar imi e sa nu arate prea in exterior din spate. Plus ca fiind latimea de 7 nu imi da impresia ca ar da bine foarte in exterior.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sa-mi zici si mie te rog de unde iei si ce iei pana la urma. Eu caut de 15mm pentru spate, insa imi trebuie 4x100.

Am gasit cateva vriante insa nu am cumparat pana acum.

 

Am cam pus in standby pt ca am jante pe 16 de fabrica la Megane. Si jante pe 17 nu pun pt ca anul viitor as vrea sa ma intorc la VAG, deci nu investesc mult in Megane.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Jantele sunt superbe! O sa arate excelent cu restul elementelor negre de pe masina, mai ales cu farurile.

Eu as incerca sa le pun si fara distantiere, s-ar putea sa ai o surpriza placuta :)

Link către comentariu

Initial vor fi fara distantiere cel mai probabil.

Am avut aceeasi latime si acelasi ET pe jantele din fabrica. Partea buna cu ele mai in interior este ca arata masina mai coborata, insa sunt prea bagate.

 

Jante de Beetle 7x17 ET43:

12730801085_13c650ffe1_c.jpg

Asa ca 10mm vin la fix.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!