Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Stai sa bad daca e de inlocuit. Omul a zis fara sa vada, dar nu va fi cazul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu cred ca o sa iasa cu procedura(PDR) de care zice mike. Mai mult de 100 lei nu te-ar costa, cel putin in provincie. In B stiu ca-i mai scumpa manopera...

Link către comentariu

Vreau revopsire ca sa arate ca nou, dar sa nu fie de inlocuit. Mi-a zis Florin ca indiferent cat stau sa polishez ca sa iasa masticul tot trebuie revopsit pt ca se va cunoaste pe unde a fost.

Dupa ce rezolv, urmeaza anvelope de vara ca sa schimb rotile.

Link către comentariu

Am fost la Brady. Verdictul, 1600ron pt pragul din dreapta. Se scoate cat de mult se poate la linie (inclusiv mi-a vehiculat ideea de chit ca sa fie perfect) apoi se revopseste in vreo 3 straturi. Ultimul fiind cel grunjos. Trebuie si aranjat la locul de deshidere al usii din spate pt ca a si ascensionat. Concret, distanta intre usa fix la colt este ceva mai mica decat in celelalte locuri.

Timp de executie 5 zile.

Pretul mi se pare oricum mare.

 

In stanga unde e nevoie doar de revopsire, mi-a zis ca se poate ciupi din dosarul de casco ca sa se ajunga la un pret de 500ron.

 

De plata ar fi francisa 400+500= 900ron. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu sincer iti recomand sa mergi la baietii din otopeni care fac pdr, sa cureti pragurile folosind solutile de dizolvat silicon+polish si pe urma sa vezi cum sta treaba.

1600 ron pt un prag este enorm, eu cand am intrebat mai demult la pba era vreo 800 ron(doar vopsit).

Modificat de TDR
Link către comentariu

Nu merge fara revopsit. Fiind mastic se curata cu ceva mai abraziv care automat va lua si din vopsea.

Intradevar revopsitul este 800ron si le raman inca 800 pt a scoate pragul la linie si manopera. Multicel. 

 

Oricum fac dosar de casco. Nu stau sa mai acopar si trebuie sa iasa lucrarea perfect si cu garantie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mie-mi cerusera pentru indreptat si vopsit pragul, 300 sau 350 acolo unde am vopsit bara. De aceea am renuntat sa-l fac pe Casco si o sa dau o fuga acolo in primavara candva...

Link către comentariu

Eu am platit pentru acelasi lucru 500 RON, e drept, nu la service autorizat, dar nici Brady nu lucreaza chiar atat de bine incat sa merite atatia bani.

Link către comentariu

E mai complicat cu pragul. La masina lu tata (skoda) nu au reusit sa-mi refaca acea textura de fabrica. La midorcar au facut acceasi textura la scircco.

Link către comentariu

Eu totusi te sfatuiesc sa mergi in otopeni pt indreptat(ar trebui sa fie in jur de 100-200 ron) ca lucreaza atent si bine baietii de acolo(am vazut inclusiv cum indreptau plafon lovit de grindina).

La prag personal mie nu imi place textura din fabrica, daca iese mai uniform din punctul meu de vedere este un plus, chestie de gustibus.Important este sa iasa nuanta cum trebuie si sa tina.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Textura aia iese fara nici o problema, este acolo cu un rost, nu are legatura cu estetica.

Eu ma indoiesc ca iese fara indreptat/revopsit, tabla din care sunt facute pragurile e mai groasa decat cea de la alte elemente de caroserie.

Modificat de cristian
Link către comentariu

Am fost la constatare si mi-au dat sec: prag dreapta reparat, vopsit si usile din dreapta de verifica pt ca e un luft mic intre usi si prag unde s-a indoit.

Mi-a zis ca daca se constata ceva in se actioneaza in service.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pe la mijlocul lui martie. Anul trecut le-am pus de 1 si apoi a nins :(.

Am gasit o imagine cu ele pe un G6 trantit

k18k81.jpg

 

 

Da, Passatul e foarte tinerel avand 97k km din 2004.

Ma rog, e cam dereglata temperatura de arata 16 grade, dar face 10 ani asa ca i se scuza :)) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Acum o iau. Din fericire s-au miscat foarte repede si bine. Pragurile sunt ca noi.

Mai putin o eroare de airbag care ar fi aparut la demontarea usilor. Acum e in atelier sa o rezolve cu VAS-ul stationar. Cu cel mobil nu au reusit.

Link către comentariu

S-a rezolvat intr-un final. 

 

Din nefericire nu am timp zilele astea, altfel incercam sa pun o janta Vision sa vad cum da.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu am avut de vopsit si mai sus fiind resturi de adeziv de prag:

i76c6e.jpg dzhwrm.jpg

Din acel unghi nu se vede, dar era destul de stramb privit de sus.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!