Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

12117459964_0b51d45fde_c.jpg

Nu arata mai mici decat BBS-urile, castigi ceva confort in drumul spre munca, nu pierzi chiar atat de multi bani din afacerea ghinionista... cea mai buna decizie!    :icon_thumleft:

Link către comentariu

Unde ai gasit distantierele NJT? Vreau si eu pt Reno si nu as da aprox 200 EUR cu tot cu prezoane pe H&R.

 

Da-mi te rog un pm cu un link.

 

Decizie inteleapta cu jantele.

Link către comentariu

Nu arata mai mici pt ca nu au buza :D, iar contrastul negru lucios cu suprafata diamond cut imbunatateste aspectul.

Desi vad ca se indreapta vremea rapid, cam intr-o luna planuiesc sa le pun pe masina.

 

Nu voiam sa recurg la distantiere, dar ma obliga VW cu jantele lor oem foarte mult bagate sub aripa.

Link către comentariu

Azi am scos pragurile si sapt viitoare revopsesc si indrept pragul drept.

La stangul doar revopsire.

post-78960-13922091815064_thumb.jpgpost-78960-13922091888716_thumb.jpg

Link către comentariu

Deci vor trebui vopsite ambele, pacat. :( Unde o duci pt reparatie? Ca zona e sensibila si sa nu apara rugina in scurt timp.

 

O sa ai si roti mai inguste cu 7,5j chiar daca sunt anvelope de 225 daca nu le dai pana iei gumele pe 17 sa faci o comparatie la mine era o diferenta de cam 1-2cm.

Link către comentariu

Problema e ca a mai ramas mastic lipit. Cum era de asteptat de altfel.

O voi lasa la Brady ca sa am macar garantia lucrarii.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pentru praguri nu exista kit de montaj? Niste prinderi ceva? Ma indoiesc ca din fabrica vine lipit cu silicon...

 

Pentru curatarea siliconului eu am mai folosit degresant pentru vopsit (antisiliconic), il mai inmoaie putin iar apoi se curata mai usor mecanic. Probabil ajuta cu asta merge mai usor. Oricum, neplacut sa cureti siliconul intarit :(

Link către comentariu

Daca citeai mai in spate vedeai ca sun replici pragurile si au fost montate cu adeziv pt parbriz + suruburi in contraaripi.

Link către comentariu

Am citit si am vazut, dar eu ma refer la un kit de care sa uzureze munca pe viitor. 

La Leon 1M exista niste prinderi care se monteaza pe toata lungime pragului + suruburi in contra-aripi + 3 prinderi sub masina. Siliconul folosit este doar un inlocuitor pentru ele.

 

Cam asa arata:

 

image.jpg

Link către comentariu

Si pentru prinderile alea nu trebuie sa dai gauri in praguri(adica sa deteriorezi protectia anticoroziune/galvanizarea)?

Ce viitor ca nu mai pune praguri pana vinde masina deci discutia cu montajul nu are sens.

Modificat de TDR
Link către comentariu

daca tot revopsesti pragurile de ce iti faci probleme cu adezivul ramas? il curata in procesul de pregatire pt vopsire.

Link către comentariu

Stai bine, crede-ma. M-am saturat de jegul de pe strazile din Bucuresti de cand se topeste zapada.

Link către comentariu

post-78960-13926275801902_thumb.jpg

Am vorbit la Brady si ma voi duce sa vada daca e nevoie de inlocuire.

Sa vad devizul cat va fi. Daca e mult le pun pe casco. Pragul din dreapta e simplu de pus pe casco, la cel stang e mai greu nefiind afectat de vreo lovitura.

Spuneti-mi si mie un cod pt capacele centrale de la jantele 17?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!