Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Nu trimite Climatronicu' la Craiova! :D Curieri, astea...

Ai cumparatori si-n Bucuresti. :P

Link către comentariu

Eu ma retrag, am un proiect in desfasurare si nu-mi permit astfel de cheltuieli :))

Link către comentariu

Cu banii si climatronicul sper, ca trebuie sa puna unul si la loc, parca pe al lui l-a vandut...

Deci cei cu Golf 5 sau scaune incalzite sunt scosi din cursa...

Link către comentariu

Inca il mai am pe cel vechi.

Pana acum nu m-am gandit sa il dau pe cel nou. Uneori am impresia ca masina valoreaza mai mult pe bucati :)).

Link către comentariu

Orice masina valoreaza maimult pe bucati decat ca pachet... :))

Si daca dai masina e pacat sa o dai asa, plus ca mai recuperezi niste bani de pe unele chestii in timp ce altele nu are rost (financiar) sa le dai jos: lumini usi (te costa mai mult demontatul decat luminile in sine) , bluetooth (scump sa-l dai jos si daca-l lasi e un punct in plus la vanzarea masinii, o dai mai repede daca nu mai scump...). E pacat insa sa o dai cu faruri si stopuri, pentru ca tot acelasi pret o sa primesti pe ea (adica mic), si de ce sa nu recuperezi niste bani investiti (destul de multi chiar... nu o sa dai masina cu 1.000 de euro mai scump doar pentru ca are astea, insa poti sa obtii banii astia pe piese...)

Link către comentariu

Masina mai sta la mine un an, so no rush. Sa treaca intai iarna asta.

 

Xenon-ul si LED-urile de pe spate sunt absolut ultimele pe care le-as scoate. Insa ai mare dreptate. As putea sa schimb pe final inclusiv haionul pt eleronul care e pe el. Nu mai spun de bara spate, traseul de gtd. Toate se pot valorifica :)).

Asa a inceput aventura:

imag0081mz.jpgimag00610.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si eu sunt de parere ca asta e singura solutie ca sa-ti minimalizezi pierderile. Si eu voi face la fel peste cativa ani :D

Link către comentariu

Orice masina valoreaza maimult pe bucati decat ca pachet... :))

Si daca dai masina e pacat sa o dai asa, plus ca mai recuperezi niste bani de pe unele chestii in timp ce altele nu are rost (financiar) sa le dai jos: lumini usi (te costa mai mult demontatul decat luminile in sine) , bluetooth (scump sa-l dai jos si daca-l lasi e un punct in plus la vanzarea masinii, o dai mai repede daca nu mai scump...). E pacat insa sa o dai cu faruri si stopuri, pentru ca tot acelasi pret o sa primesti pe ea (adica mic), si de ce sa nu recuperezi niste bani investiti (destul de multi chiar... nu o sa dai masina cu 1.000 de euro mai scump doar pentru ca are astea, insa poti sa obtii banii astia pe piese...)

Bluetooth vreau eu cand o fi cazul,asa ca trece-ma pe lista ! Rave,nu da nimeni doi bani in plus ca are bluetooth sau climatronic nou,etc ( exceptand cazul unui cumparator care cat de cat se pricepe si intelege ) toata lumea se uita la an fabricatie si pretul pietei.
Link către comentariu

Si eu am facut la fel cu fosta masina.

Farurile/stopurile/sistemul de evacuare le mai ai?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Tocmai asta ziceam si eu, dar bluetooth-ul, desi nu-i aduce bani in plus la vanzare, poate aduce vanzarea mai rapida, incepe lumea sa se uite dupa chestia asta.

Link către comentariu

tu vrei sa vinzi masina peste un an si deja se discuta ca intr-un topic de dezmembrari aici?! :))

Link către comentariu

Mama, mama, cat de misto va fi cand imi voi vinde eu Polacul: scaunele cu Alcantara, RCD-ul, doua randuri de roti, unele de 16" si altele de 17", doua randuri de suspensii (cea OEM sport si B14-le), volanul, schimbatorul, haionul cu eleron pe el, poate chiar si colantul de pe plafon (a ha,ha,ha), capota cu folie pe ea, presurile originale de velur nefolosite, ornameltele de pedale.

Daca imi pun ambitia poate vand separat incalzirea din scaune si sistemul de asistenta la parcare, proiectoarele de ceata si rezervorul lichidului de spalare a parbrizului (eu am din ala mare ca am instalatie de spalare a parbrizului).

Doamne, doamne ce dezmat o sa fie.

Link către comentariu

post-78960-13920678300064_thumb.jpg

Tot au fost o investitie, e pacat sa le dau la un pret mic. Asa ca mergem pe 17, noi si oem.

post-78960-13920678809941_thumb.jpg

Cu distantiere vor sta cum trebuie.

Ca anvelope o sa merg pe GY asymm 2. Acum sa vad daca noi sau aproape noi :))

Link către comentariu

10mm pe fata si 15 pe spate per roata.

Acum sa vad ce gasesc. Sunt unele nemtesti NJT ( le vand cei de la Jom) cu un pret bun, 180 ron setul. Prezoane mai lungi care sa mearga cu jantele oem fiind 9 lei bucata.

H&R ar fi 80euro fara prezoane.

Oricum trebuia sa dau candva setul de bbs.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!