Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

In seara asta sau maine dimineata. E si un strat destul de gros de gheata pe care il las pt maine.

 

Am scos masina 2 metri si merge :D

Link către comentariu

Este pentru geamuri. Intr-un cap are perie pt zapada, iar in celalalt racleta.

Pentru caroserie grosul il iau cu lopata si apoi cu farasul :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mai ai probleme cu aburirea farurilor ? La mine vad ca apare fenomenul doar cand  ploua si merg cu faza scurta aprinsa o perioada , dupa care se usuca ...  :dry:

Modificat de NaikonutZ
Link către comentariu

Tot cam asa si la mine. Uneori si daca e atmosfera mai umeda se aburesc sau cand sunt temperaturi scazute. Ma astept zilele astea sa se abureasca.

Deja nu o mai consider problema, ci o dovada a scaderii rigurozitatii per total la VAG.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Aseara curata si pe langa

r2klcy.jpg

De dimineata si asta dupa ce am reusit sa curat in fata cat de cat.

2m6tt04.jpg

Mai ramane cateva zile asa si intre timp trec pe 4motion.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Din pacate a trebuit sa folosesc masina mea. Anvelopele foarte ok si am reusit sa nu raman blocat, chiar avand o garda la sol destul de mica.
Nici nu am prea atins, dar m-am si ferit de zapada mai mare. Vedem primavara daca s-a lasat cu ceva.

2llbjh1.jpg

 

Cea mai dezastruasa problema sunt locurile de parcare. Pana si cele de resedinta sunt ocupate de te mir cine si a trebuit sa caut 20minute unde sa o pot opri pt ceva timp cat sa vad cine a parcat. Drumul taberei + lucrari metrou + iarna serioasa.

Link către comentariu

Drumul taberei + lucrari metrou + iarna serioasa.

= LOVE

Cunoastteeeemmm!

Foarte tare este si cand ai loc de parcare, o singura iesire din parcare, ai cel mai departat loc iar ceilalti vecini merg cu... schiurile si tu trebuie musai sa scoti masina :D

Link către comentariu

E prima mea masina cu o garda la sol asa de joasa, mai am si un ceed cu suspensie sport dar parca nu e chiar asa. Incerc sa evit drumurile printre blocuri unde se fac santurile alea de zapada inghetata pe mijloc.. in Buc cum e? Ai si lopata in portbagaj? :)

Link către comentariu

Lopata este nelipsita. Se circula bine pe drumurile principale si printre blocuri asa si asa. Depinde de strada.

Mi-am facut loc in unele locuri impingand impingand usor mormanele de zapada cu bara fata sau spate. Noroc ca este inca moale, dupa ce o geruieste s-a cam terminat.

 

Am murdarit-o rau la bot.

4v4o4g.jpg

 

Maine o luam de la capat :( 

Link către comentariu

Cam asa se circula pe stradute, mai mult taras. Eu ma oftic cand frec bara fata si scutul de zapada, daca as fi in locul tau cred ca as innebuni.

Link către comentariu

Asta era intr-un loc de parcare, unde m-am ambitionat sa o bag cu spatele. Din fericire in spatele blocului au bagat lama bine si n-am frecat. Cel putin nu asa de mult pe cat ma asteptam :)) .

Zilele trecute ma gandeam ca ar merge inca 15mm mai jos, dar nu :D

Link către comentariu

Ar merge doar daca esti dispus s-o lasi in parcare cand e zapada pe strada. Nu ar fi o tragedie, daca nu cumva ai de facut tot orasul, asa cum fac eu.

Link către comentariu

Zilele astea chiar fac tot orasul, pana in berceni. De asta nu imi permit sa o las acasa. Plus ca nu am prin zona metrou.

Stagiile ma determina sa ma plimb cam prin tot orasul.

 

I know reglabila. Astept intai sa dau jantele oem, dar nu ma tenteaza reglabila asa mult.

Link către comentariu

Azi dimineata am facut paguba pragul r-like de pe dreapta. S-a spart pe centru asa ca acum mai am jumate de prag pe fata :)).

O sa il scot de tot.

A luat o bucata de gheata cand sa ies dintr-un loc de parcare.

Link către comentariu

Nah, urata treaba. Si te-ai gandit ce o sa faci mai departe? Cumperi altul sau renunti la ele?

Link către comentariu

Cele oem sunt din pp daca nu ma insel, dar costa si 1300ron.

Sincer cred ca renunt la ele.

Incep dezechiparea masinii :)). De asta ma si gandesc acum sa pastrez jantele 17.

Sa o fac cat mai aproape de HL.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pacat de praguri...arata intr-un mare fel cu ele!

Spor la modificari!

Link către comentariu

Da, insa nu prea sunt compatibile cu iarna noastra :)). Am observat la intalnirea aniv ca difera putin ca forma de cele de R oem, dar la 700ron sunt super. Eu zic ca mai bine ca s-a spart decat sa fie afectat pragul de tabla foarte friabil la g6.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte bine ca il aveai acolo, pragul masinii se infunda la cea mai mica atingere. Daca dai stopurile sa-mi zici! :)

Link către comentariu

Stai ca nu o fac cheala :)) . Toata partea spate ramane asa cum e, la fel si farurile.

Prins cu mastic si cu cate un surub fata-spate.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!