Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Am zis sa il pun intr-un loc diferit :D.

Inca una de ieri:

241801y.jpg

 

Azi s-a adancit jegul :)). 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De colantat nu. Daca e le inlocuiesc, dar cromul de la grila de jos ramane.

 

La Clinica cand se mai indreapta vremea.

Link către comentariu

Ieri le-am trimis celor de la paypal si un document de la o persoana terta care afirma ca nu sunt ce trebuie cu tot cu explicatii si o poza. Imi raspunde paypal in mai putin de o zi ca imi refuza refund. Wtf?

Ma rog, jante noi 17 Vision se dau cu 2600ron negociabil.

O sa deschid si topic cand ajung acasa.

Link către comentariu

Am mai zis si o repet..paypal sunt tepari/hotomani si iti dau niste explicatii de te doare mintea, alta data recomand deschiderea cazurilor pe ebay.Eu nici macar conversia valutara la plata nu o mai fac prin intermediul lor.

Link către comentariu

Pe niciun motiv, doar mesaj ca au decis in defavoarea mea. Cand le-am dat poze din tuv a durat o saptamana, acum cand am avut o declaratie a unei terte cu poza atasata si date de contact pt verificare au raspuns in nici 24ore.

Da, am mers direct prin paypal.

Gata, mi-am invatat lectia..never inafara ebay si nu de la particulari. 

 

Moving on, le-am pus la vanzare, chiar daca m-am gandit sa le pastrez pt iarna insa pretul pt anvelope de iarna 17" este exagerat de mare vs cele 16". Plus ca ma complicam cu vandut intreg setul de iarna la schimb cu unele anvelope 17 si diferenta.

91kw8k.jpg

25q63bp.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Deci daca pateai faza asta in noiembrie ti le luam eu pe loc... Imi plac f mult si mergeau bine pt iarna pe a mea. :)

 

Succes la vanzare!

Link către comentariu

Nu le-am cantarit, dar par de putin peste 11kg cat au bbs-urile. In orice caz pana in 15kg.

 

@Tudor: Mersi frumos. Chiar sper sa le dau cat mai repede.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

ce magarie! de fapt poate fi considerata teapa ce ai luat tu cu jantele. la curier nu s-a verificat produsul?

la fan courier cel putin stiu ca se face "packing list" unde trece curierul continutul. daca trece jante XXX 18 inch si tu primesti de 17inch ceri despagubire sau returnezi coletul (daca e ramburs).

asta poate ar fi contat pt paypal.

asa nici el nu are dovada ca ti-a trimis de 18, nici tu ca ai primit de 17

Link către comentariu

Conteaza si ca suntem in Ro pe cand vanzatorul e din Germania. Au venit prin DHL via Posta Romana. Asa ca de verificat mai greu, iar eu sincer nu ma asteptam.

Bizara decizia din doua puncte de vedere. In primul rand am depus ce mi s-a cerut si in al doilea rand vanzatorul nu pierdea ceva pt ca primea jantele inapoi.

 

Asta e. Nu stau sa ma mai razboiesc cu ei, mai ales cand decizia a venit asa repede e clar.

 

Fie le dau la un pret bun fie le pastrez pt vara.

Multumita lui Rave ar arata cam asa cu 17":

12117459964_0b51d45fde_c.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

nu arata rau dar tot BBS-urile imi plac mai mult

(daca tu erai vanzatorul clar te ardea ca esti roman tepar, carduri,comunism, caini maidanezi...)

Link către comentariu

Ar arata bine pe un G6 alb pacat ca nu sunt pe 16 ca te scapam de ele.

Link către comentariu

Da. Inclusiv dialogul avut pe paypal a fost la dispozitia celui care a cercetat. Unde am pus link-ul si citat.

Am mai spus ca la inceput, dupa initierea plangerii, mi-a aparut "Paypal called seller"..diferenta intre vest si est, mie mi-au dat doar un mesaj standardizat.

 

@Mihnea: Ar fi fost culmea sa fie modelul asta si de 16" :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nici nu mi-am imaginat ca ai cumparat out of ebay... :icon_confused:  Acolo aveai protectie 100% pentru ca exista dovada. Se pastreaza oferta licitatiei si dovedesti usor ca ti-a venit altceva fata de ce ofera acolo. Tocmai ce-am luat si eu un volan cu padele de pe ebay.Saptamana viitoare tre sa ajunga.

Link către comentariu

Arata foarte bine chiar daca sunt de 17". Nici nu ma asteptam sa dea atat de frumos

 Nu-i rau nici daca ramai cu ele, castigi si la confort,consum

Frumoase

Modificat de redeye
Link către comentariu

Sigur nu ramane cu ele, poate doar ca roti de iarna dar la cat mai vrea sa tina masina nu cred ca merita sa le pastreze si sa investeasca intr-un set de anvelope de iarna pe 17.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!