Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Eu as incerca sa trimit poza cu interiorul rotilor, unde e marcata dimensiunea lor, alaturi de documentul TUV.

 

Pana la urma e vorba de ceva evident.

Gasitul unei persoane/firme, obiectiva, care sa iti ateste dimensiunea unor roti comandate prin ebay, e putin absurd.

 

Plus ca nu stiu cine s-ar risca sa intre in lucruri de genul.

Link către comentariu

Cum zice paul_e88, se vede din hartia trimisa de neamt ca nu sunt ceea ce ai cumparat. Chiar nu inteleg de ce te pune paypal sa le arati alta hartie.

Sigur aia de la paypal stiu ce inseamna janta 17 si janta 18?

Nu e vorba totusi de o bluza albastra in loc de alba sau masura 37 in loc de 40...

 

Te mai intreb odata: de ce nu iei legatura cu ebay.de? Au acolo un numar de telefon, banuiesc ca oamenii stiu si engleza.

Licitatia nu avea garantie ebay.de ceva de genul?

post-104992-0-95210200-1389720270_thumb.

Modificat de Hayate
Link către comentariu

Multi nu au asa ceva cu guarantee, plus ca nu am luat de pe ebay pt ca nu trimitea in Ro. Am luat legatura cu el prin intermediul ebay si am rezolvat plata prin paypal. Am mai facut asa fara probleme.

 

Trebuie redactat un document cat mai pe intelesul unuia care nu are nicio treaba cu masinile, spre exemplu "jantele 7x17 ET54 nu corespund cu ce scria cumparatorul (eventual pus citat in germana din ce a zis) si anume cu 8x18 ET50." Cred ca asa intelege oricine ca 7 nu e 8, evident in engleza.

Nu mai spun ca daca le-as atasa PDF dupa TUV n-ar intelege mai nimic, dar ca un al doilea document nu strica.

 

E flagrant as zice

2nbvi9g.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am inteles...nasol.

Eu cand vreau sa cumpar de pe ebay, il intreb pe vanzator cat costa transportul pana in Romania, ala imi raspunde, cumpar produsul, apoi astept sa adauge el pe ebay costul transportului pentru Romania, apoi platesc cu paypal.

 

Pe viitor poate vei fi mai reticent cand vine vorba de a cumpara un produs de asemenea valoare altfel decat ebay si fara garantia ebay.

Omul fie e tepar, fie e deosebit de prost si nu stie ce vinde.

Modificat de Hayate
Link către comentariu

La fel si eu, cumpar articolul respectiv si prin Ebay imi trimite totalul cu transport, iar daca e ceva tot prin Ebay rezolv.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Paypalul as zice ca e mai puternic ca Ebayul, deci un caz deschis acolo cu siguranta va fi rezolvat, daca totul se dovedeste ca e in regula.

 

Ebayul tot la Paypal recurge in cazul Money Back Guarantee sau Buyer Protection. Probabil ca ei se inteleg mai repede, decat cazul strict dintre privati, cum e aici.

 

Dar situatia de fata se va rezolva, chiar daca e mai multa bataie de cap si dureaza mai mult.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Daca neamtul zice a trimis jante conforme cu tuv-ul, dar tu le ai schimbat...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu

paul_e88, mie nici macar nu s-au obosit sa-mi raspunda cei de la paypal. Le-am dat mail pentru ca nu puteam deschide caz la paypal, imi aparea o chestie cum ca licitatia nu este acoperita de garantia ebay (cumparasem ceva de 30euro).  Asta pe mine m-a convins sa nu mai cumpar nimic de pe ebay fara acea garantie oferita de ebay.

Sper ca George sa primeasca banii inapoi pana la urma. Ma gandesc, George daca nu era mai bine sa le zici celor de la paypal ca ai primit cartofi in loc de jante, sa le pui o poza cu niste kg de cartofi! :RO flag:  Si apoi il intrebai pe neamt daca nu vrea sa ii donezi niste jante de 17 cu conditia sa plateasca el transportul.

Link către comentariu

Mie mi s-a intamplat sa rezolv probleme cu ebay si paypal, doar ca ebayul s-a miscat mai repede.

 

Paypalul intotdeauna a avut intarzieri, dar am primit banii.

De exemplu, cand trebuie sa intre bani prin paypal, dupa o vanzare sau returnare, dureaza cateva zile, plus complicatiile necesare trecerii banilor din paypal in card.

Avantajul la returnari e ca nu iti iau comisioane parca. :)

 

Ramane sa vedem ce se rezolva si aici..

Link către comentariu

Eu spun sa iti faci topic intr-o arie dedicata despre asta ca sa nu incarci topicul de discutii ce nu au legatura cu masina. Parerea mea :)

Link către comentariu

Adevarul e ca doua pagini sunt de ajuns si oricum nu mai tine de mine. Am depus ca dovada TUV-ul cu care au venit jantele si explicatia, plus paypal poate sa vada conversatia in care i-am spus ce sunt si el a negat plus link-ul catre anuntul expirat. Vor sa-mi dea dreptate bine, iar daca nu le voi vinde.

Case closed.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Trimite-le poze inapoi cu textul anuntului unde scria ca jantele sunt 8x18 si cu TUV-ul si interiorul jantelor unde scrie ca sunt pe 17, ar trebui sa fie suficient.

Nu conteaza ce scrie pe cutia in care au venit, daca le trimitea in cutii de mere nu insemna ca ai primit mere :))

Link către comentariu

Ai rezolvat ceva? Sunt curios ce o sa se intample.... daca vanzatorul zice ca el a trimis ce trebuia si tu ai schimbat jantele? Exista cumva modelul asta si pe 18?

Link către comentariu

In vreo 3 saptamani ma astept la un raspuns din partea paypal.

Am realizat ca vanzatorul chiar nu stia ce trimite. Tepar nu poate sa fie daca a pus insusi TUV-ul langa jante (Made by Borbet).

 

Da, exista acelasi model si pe 18. Diferenta in codul de piesa fiind de o cifra.

 

Let's move on.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ramanand tot la jantele BBS si vara asta vreau sa le improspatez cumva.

 

Vreau sa le dau aspectul polished, cum exista unele din fabrica. La elspa ar fi 900ron vopsite in ultimate chrome2. Mi se pare ca arata mai bine decat orice culoare as da pe ele.

4126138049_75aee808e1_o.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ce solutie tehnologica au disponibila cei de la Elspa pentru a le aduce in starea asta ?

Link către comentariu

Powdercoat, aka vopsit cu o culoare ultimate chrome 2, mai scumpa decat restul.

Daca ar fi luate manual sa se ajunga in starea asta ar fi la un pret f mare. 

 

M-am gandit si la alte culori, dar nu mi se pare nimic interesant.

Link către comentariu

Pun si eu o intrebare atehnica acestui domeniu: jantele vopsite electrostatic nu suporta nici un fel de lac?

 

Ai referinte de la careva care are jante reconditionate la ei despre calitatea lucrarii, despre rezistenta in timp a finisajului, despre toleranta la actiunile exterioare inerente utilizarii in Romania ?

Link către comentariu

Ba suporta lac.

Momentan adun informatii. Daca mai stiti unde s-ar putea face aceasta lucrare bine sunt deschis. Mai ales ca vopseaua cromata nu e ceva care se gaseste pe toate drumurile si ma intereseaza sa reziste si sa iasa mirror finish, cat mai neted.

Gunmetal nu le face sa iasa in evidenta, ci devin si mai meschine. Mai e o varianta cu bronze, e o culoare bmw si imi scapa denumirea ei acum. Nici nu vreau culori de genul verde, auriu care sa strice mai mult design-ul.

O masina inchisa la culoare limiteaza optiunile de culoare ale jantelor :(.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu te incrunta. Contrastul jantelor argintii fata de culoarea masinii tale este superb.

 

Parca, parca m-ar bate gandul sa reconditionez si eu jantele de 17. Dar nu sunt prea convins.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!