Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Sunt jante originale de pe GVII?

Si esti in regula cu faptul ca vei fi cu 6 mm mai inauntru? Tu aveai vreo problema cu felul in care veneau rotile cu BBS-uri pe masina (atingeau pe undeva ?) ?

Link către comentariu

Sunt originale, dar nu au venit din fabrica pe niciun model. Pe G5 le-am vazut, dar si pe 6.

Au cod de accesorii originale, 1K5071498 041 

 

Tocmai ca asta si urmaresc, sa stea mai in interior. In special pe fata unde iesea inafara aripii buza anvelopei. Era prea flush pe fata pt gusturile mele, iar din spate imi parea masina cracanata :)) . Nu atingeau nici in viraje luate mai tare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca spuneai asa mai de prin vara nu m-as mai fi tot intrebat de ce vrei sa te scapi de BBS-uri.

Bafta !

Link către comentariu

Sunt foarte frumoase jantele Vision, mai ales in miscare cand dau impresia de moneda, datorita spitelor cromate. Singurul inconvenient la ele va fi greutatea putin mai mare fata de jantele BBS, 21kg vs. 17kg, iar acest lucru se va simti la demaraj si la consum.

Link către comentariu

21kg parca am si eu la talladega si nu-i bai.. Nu se simte diferenta de greutate, cel putin eu intre 18 si 19 nu am simtit. :D

Bafta!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

La greutatea jantei mai adaugi si pe cea a anvelopei de 10 kg si ajungi la total. Jantele mele Misano pe 15' aveau 16kg, iar cele Solitude pe 17' au 21kg si se simte destul de mult la cei 102 cp pe care ii am, dar pentru aspect trec peste impedimentul asta.

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

Am cautat pe net, talladega cu cauciucuri pe 19 au cam 24kg..Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

De acord cu robi. Daca aveau et35 ma puneai pe ganduri.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4

Link către comentariu

Am rezolvat si cu depozitatul.

Cand vin fac schimbul de anvelope la pbn, urmand a ramane acolo pana la primavara.

$_12.JPG

Jantele sunt noi si vin in cutiile originale. De cand am renuntat la Seattle am vrut ceva cu suprafata polishata (diamont cut) plus cu interiorul negru pentru contrast.

Vizual vor fi cu 6mm mai in interior decat cele actuale, dar cu 7mm mai in exterior decat cele oem de fabrica 7,5x18 ET51.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Intr-un final Bilbao costa prea mult, in general peste 1000euro fara transport si sunt prea intrate sub aripi.

Asa vizual da, arata super, n-am ce sa le reprosez.

 

Prin martie trebuie vopsiti etrierii ca sa se vada cum trebuie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Păi si bilbao tot et 50 cred că e iar lățimea e posibil sa fie tot 8j. Ca sunt tot roti opționale de g6. Pe astea ai avut noroc sa latre găsești ieftin că la porsche toate au acelasi pret.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2

Link către comentariu

Bilbao au ET 51 / 7,5J asadar ar sta mai inauntru decat Vision :p

Modificat de mike.
Link către comentariu

Felicitari pentru achitie, chiar nu le vezi pe toate drumurile!

Va fi o adevarata provocare sa nu le zgarii :D

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele. Cred ca vor da bine pe masina.

 

Personal imi plac muuult mai mult BBS-urile, dar gusturile nu se discuta...important este sa fie ce iti doresti tu. Dupa destule modele de jante pe care le-am avut pe diferite masini...am ajuns la conculzia ca imi plac jantele argintii sau gri titan (ca si culoare).

 

Masina este superba si sunt sigur ca va arata excelent si cu noile jante.

 

:icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc tuturor.

 

Din pacate vanzatorul mi-a dat adresa proasta pt paypal, mai precis a scris-o gresit, ca atare a fost payment catre neant si acum astept sa revina banii pe card pt a duce tranzactia la bun sfarsit. Mai apar si probleme de genul asta cand nu iei direct de pe ebay si interlocutorul nu stie engleza, iar eu germana.

Am discutat cu el si azi spunandu-i ca sunt hotarat. S-a aratat foarte amabil atat in privinta transportului cat si a micii erori care a aparut din vina lui

Tot ce sper e sa nu se vanda in 2-3 zile pana hopefully revin banii. 

Fingers crossed!

 

L.E.: Din fericire s-a rezolvat :D. Astept primavara cu alte jante  :icon_bounce:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
interesant model de jante....,mai luxuriante fata de sportivul bbs

+1

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!