Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Imi place cum se aude parca e un v8 vechi. Desi in realitate sunetul e sigur diferit.

Link către comentariu

Foarte tentant :D

http://www.ebay.de/itm/H-R-Twin-Tube-Gewindefahrwerk-VW-Golf-6-VI-Plus-GTD-R-GTI-Cabrio-2WD-4WD-35014-1/400627192862?rt=nc&_trksid=p2047675.m1851&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D287%26meid%3D3743912422446981469%26pid%3D100005%26prg%3D1073%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D360252536657%26

 

119zb4n.jpg

Insa rampele ar deveni si mai problematice. Plus ca ar cere schimbarea jantelor de vara, altfel ar freca pe fata. 1st world problems.

Tot imi propun sa nu mai schimb ceva, dar e greu :)) .

Link către comentariu

Nu merita, parerea mea, daca vrei un pic mai low iti dau arcurile mele. Cu inca 15mm ar trebui sa ai aceeasi distanta in jurul rotii. Mai jos de atat pt daily driver o sa fie neplacut prin bucuresti.

Link către comentariu

Ptiu, drace !

Doamne fereste-ma si apara-ma !!! 

 

Piei satana din fata ochilor mei, i-a Doamne ispita de pe capul !

Link către comentariu

Se vede wheel gap mai mare pt ca fisheye :)).

 

Maxim 15mm mai mult, cu avantajul reglabilei ca o pot lasa bine de tot daca e cazul si de urcat iarna la -30, cat este si acum. Problema mare este bara fata joasa.

Maine o sa ma masor exact.

 

N-am gasit informatii daca suspensia s-ar potrivi pe MQB, caz in care ar fi si mai tentanta.

Link către comentariu

Nu cred ca o sa se potriveasca si pe MQB. Si daca tot ai de gand sa vinzi masina intr-un an nu mai baga bani in piese ce nu le poti muta pe cealalta. Adica nimic in afara de jante si cauciucuri. :))

Link către comentariu

Mda, alte jante nu ar fi rele. Bilbao ar fi super, dar sunt greu de gasit si aparent sunt foarte grele.

Totusi in secunda 2 as da BBS-urile pe ele pt cine le gaseste :D.

Link către comentariu

Perfect. Acum cine le ia si face schimb cu ale mele? :))

 

Pt mine e prea mare circul sa le iau cu tot cu anvelope si apoi sa stau cu rotile vechi la vanzare cateva luni la cum imi e norocul. Apoi ar trebui sa stau sa dejantez, sa pun PS3-urile. Asta e optional in functie de cum se prezinta in realitate Bridgestone-urile. 

Sunt patit cu jantele oem 17" cu tot cu anvelope care s-au vandut extrem de greu. 

Link către comentariu

Aici conteaza cat de mult esti dispus sa pierzi la ele.

Trebuie sa iei in calcul ca in Romania un set de jante + anvelope ar trebui sa fie pe la 500 de euro in ochii majoritatii cumparatorilor. Si nu conteaza daca sunt cauciucurile noi sau nu, se gasesc altele second sa mai tina un an la 3-400 de lei setul. Asa merge piata, n-ai ce face. Ca sa iei un pret corect pe ele trebuie sa ai rabdare si sa astepti.

Link către comentariu

500 euro setul roti 18 cu anvelope? Mda si cand ma gandesc la setul de anvelope care a fost atat ma las pagubas :))

 

@Ionut: Din pacate nu. Vazusem un GTD zilele trecute cu ele si anvelope de iarna si arata chiar bine.

Eu vreau totusi ceva mai diferit.

Link către comentariu

Am masurat azi si doar 12cm despart bara fata de asfalt in zona aripioarelor. Cat un iphone 5 :))

Asa ca more low is a no go. Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si eu zic ca mai bine o lasi asa. A mea e o idee mai sus ca a ta, si tot am probleme, mai mereu ating cu ea pe burta :)). Plus ca o sa fie si mai dura cu alea. Nu merita. Daca tot vrei sa-i faci ceva, un soft nu te tenteaza ? :D

Link către comentariu

@Bogdan: Am zis sa si obiectivez, nu doar ochiometric.

 

La altceva mecanic nu ma bag. Merge bine si nu vreau sa ii dau motive sa apara probleme. 

Link către comentariu

La multi ani!

Sa aveti un an mai bun din toate punctele de vedere.

 

Tragand linie a fost anul schimbarilor estetice.

Bara fata, pragurile, bara spate cu difuzor, discurile 312mm, schimbatorul de R-line, led-uri pt numar, eliminarea suportilor si catback-ul de gtd.

Merge cum trebuie, iar vremea rece i-a oferit compresorului de AC ceva pauza. Stopul a scapat de aburire si inafara unor defecte estetice minore (julituri in parcare, zgarieturi de la posete pe portiere) se prezinta foarte bine.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Inca 9 km si ajunge la 33.000km.

 

Intre timp am gasit niste jante foarte interesante si daca totul merge ok probabil le voi lua si mut anvelopele pe ele.

Asa ca BBS VZ-urile se vand. Una e atinsa in doua locuri.Momentan nu le am la indemana pt poze, ele fiind depozitate la PBN. In lipsa unor poze detaliate pt vanzare nu deschid topic in aria dedicata.

Cine le stie stiu cum dau 8x18 ET44 pe masina si eventual ce defecte au. Nu bat si vin complete cu capace centrale BBS + ventile BBS. Cine e interesat, PM.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!