Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Azi am rezolvat si cu rca + casco. RCA la Allianz 1282ron pe un an si clasa B7, iar casco tot acolo cu 3400 (include asistenta rutiera premium si masina este asigurata la un echivalent de 13,5k euro fara daune in ultimii 2 ani).

Ieri a implinit 3ani :D.

 

imag00610.jpg
1zvdbar.jpg
 
htxxmo.jpg
2ege3nm.jpg
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ce diferente imense sunt intre starea initiala si cea de acum, ai facut-o sa arate "de milioane"!

Legat de rca mi se pare ca ai dat cam multicel, eu am dat 650 lei la Astra cu B6 pe 12 luni si persoana juridica.

Link către comentariu

Si pe mine m-a ajuns rca-ul 630 lei pe 6 luni dar asta e alta discutie, alt topic. 

@Sor!n, asa e la noi astia sub 30 ani, platim de numa numa si din cate am inteles din 2014, si mai mult.

 

La multi ani si sa auzim de bine in continuare! :)

Link către comentariu

Arata mult mai bine dar si unghiul si aparatul nu favorizeaza starea din trecut.

Pe casco si rca ai dat cam mult ..pe mine la generali full casco fara franciza m-a costat 2800(asigurata la 14500)pt reinoire polita avuta mai demult (ultima o avusesem la omniasig)  iar rca vreo 300ron pe un an la uniqa(si am tot sub 30 de ani).

Modificat de TDR
Link către comentariu

La multi ani fara probleme in continuare! Masina arata considerabil mai bine dupa 3 ani.

Din ce vad ca scrieti aici imi cam dau seama ca astia de la Generali mi-au cam dat teapa, eu dau 4000 pe an la casco si valoarea asigurata e 13500E.

Link către comentariu

frumoasa transformarea! bine, nici acum 3 ani nu era urata dar...jante,stopuri, faruri = mult mai bine.

ar fi pacat sa o vinzi acum, dupa ce ai adus-o in stadiul asta.

Link către comentariu

Multumesc, asemenea si voua.

Last post legat de asigurare. Pentru 23 de ani si faptul ca am permisul de putin peste 3 ani este foarte bine rca-ul (a fost redus pt ca l-am luat la pachet cu casco). 

 

La cat de mult am schimbat-o in 3 ani, la fel de mult imi doresc sa nu mai fie motiv de retrofit la viitoarea masina :)) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Probabil la urmatoarea o sa te apuce imbunatatirile la motor :)

Eu in locul tau nu as da masina decat la cineva din familie la cat ai investit in ea.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Ar fi o idee, dar as prefera sa o dau cat inca mai valoreaza ceva. Plus ca un Passat b5.5 din 2004 nu se poate vinde la un pret corect si este mai solida decat orice Golf 6. Monument de fiabilitate care nu a dezamagit.

 

23if5sg.jpg

Nu ar avea rost sa umblu la motor mai ales ca iau o masina noua cu garantie. Daca voiam sa umblu la motor o faceam cu acest TSI.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dar si cand o dai o dai cu acelasi pret chit ca arata ca acum sau ca e stoc. Asa ca trebuie sa dai jos de pe ea, e complicat rau.

Daca nu o schimbi cu cel putin un 7 R-Line o sa faci un downgrade si vrand-nevrand o sa trebuiasca sa faci niste modificari sa o aduci macar la nivelul asteia...

Link către comentariu

O varianta ar mai fi leonul sc 2.0tdi 184 dsg cu mai de toate. Are performantele unui 1.8TSI cu un consum mult mai bun. Astept sa vad la ce pret apare.

Interiorul e decent, dar exteriorul este altceva :D si nici nu vor fi la fel de multe ca sa se scufunde in anonimitate cum se intampla cu golful :( . Sunt multi (inclusiv cei de "specialitate") care confunda un 5 cu 6 si 6 cu 7.

 

2.0TDi R-line se apropie de pretul unui GTD si as lua gtd-ul in detrimentul unor cateva dotari in plus la r-line. Asta e o discutie care se va purta concret prin primavara.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si mie leonul imi place mai mult estetic vorbind dar ale alte neajunsuri care venind de pe golf s-ar putea sa le simti.Mie mi se pare un downgrade mai ales ca cel mai mult timp il petreci in interiorul masinii.

Eu in locul tau as pastra golful pt daily use si as lua ceva mai exotic pt weekend(eventual un proiect) daca iti doresti o masina care sa intoarca garantat privirile.

Link către comentariu

Ia-ti o masina care sa te satisfaca de la prima cheie si in care sa pui doar combustibil !

Link către comentariu

Exclus 2 masini. In primul rand ca nu e loc si apoi intervin cheltuieli si cheltuieli care se pot evita.

Consola centrala e dezamagitoare pe leon. In rest plansa de bord mi se pare ok.

 

Razvan, exact asta si urmaresc. Combustibil, revizii si asigurari la urmatoarea. Atat.

 

Golful a fost prima masina si luata din stocul importatorului si fara sa fiu in cunostiinta de cauza. Ca sa va dati seama de mentalitatea de atunci am refuzat 1.2tsi doar pt ca avea jante de 15" si eu voiam 16" minim. Evident ca nu regret alegerea facuta :D

Link către comentariu

Eu unul nu as schimba masina asta. E ca femeia cu care te casatoresti, daca are de toate, de ce sa cauti alta? Doar fiindca imbatraneste? :)

Eu unul nu am de gand sa dau masina cel putin cativa ani de acum incolo.

Link către comentariu

sa fim seriosi, oamenii care confunda 5 cu 6 (mai ales 6-le tau) si 6 cu 7 numai de specialitate nu sunt, imho :d

@cogdao: el are "o problema" cu motorul si il inteleg perfect pana la decizia de a trece pe diesel :)).

o variante buna dpmdv ar fi un 6 gti sh, dar judecand si dpdv al tech freak-ului, 7-le e peste.

Link către comentariu

Pai la stage 1 ma refeream si eu :) ce e peste necesita investitie mai comparativ cu rezultatul.

Link către comentariu

Am mai zis ca motorul acesta mi se pare firav. Nu se raceste cum trebuie stock, ce sa mai zic de stage 1. Discutam altfel cu un motor mai mare. Nu e de modificat motorul asta pt ca e sever limitat.

Intercooler-ul racit cu apa, temperatura uleiului constant mare, turbina mica restrictiva.

Alaturi de 1.2tsi este un motor de volum care sa te duca de la a la b fara prea multe senzatii. Mai adaugi si jante 18 si atunci e si mai penalizat.

Faptul ca imi consuma la 130-140kmh cat un 2.0 iar nu imi place.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

A auzit ca vreau sa o dau asa ca a inceput sa se dezmembreze.

Cand am deschis sa pun benzina mi s-a parut subred si am miscat putin de el. Rezultatul in poze..

Wtf ???

post-78960-13851344745628_thumb.jpg

post-78960-13851344883023_thumb.jpg

Made in Germany.

Urmele de lipici mi s-au parut totusi dubioase si nu tin minte sa le fi vazut inainte

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!