Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

E destul de greu sa spui unei persoane care investeste timp, bani si multa pasiune intr-un lucru, care acel lucru dupa un timp se deterioreaza/strica/nu sta la locul lui, fara nici o explicatie. 

La fel am patit si eu cu bara fata, care nu mai sta prinsa intr-o clema. Chiar si dupa ce am dus-o la VW...

Link către comentariu

E destul de greu sa spui unei persoane care investeste timp, bani si multa pasiune intr-un lucru, care acel lucru dupa un timp se deterioreaza/strica/nu sta la locul lui, fara nici o explicatie. 

La fel am patit si eu cu bara fata, care nu mai sta prinsa intr-o clema. Chiar si dupa ce am dus-o la VW...

Mda, se pare ca asta e problema la g6 :(. Din pacate mai pe la toti apare problema cu clemele la bara fata. Dupa 3-4 demontari ale ei.

 

Referitor la pretentii, ai perfecta dreptate, insa se pare ca VW a lasat putin garda jos, chiar si cand vine vorba de probleme mult mai grave, cum ar fi aburirea farurilor OEM. La cele DEPO pe care le am eu acum am scapat de problema.

 

Dar parca la tine nu e mare diferenta intre cele doua, cel putin asa reiese din poza. La mine e putin mai rau.

Link către comentariu

Problema farurilor OEM s-a rezolvat..cu alt cod de piesa, piesa care are mult mai mult silicon acum(unul din farurile primite de la carsystems avea efectiv gaura in silicon intr-o parte).

Link către comentariu

Iarna asta o intampin cu stergatoare noi. Cel din dreapta dadea semne de oboseala dupa 3 ierni la activ in care nu pot sa zic ca le-am menajat.

Am luat Bosch aerotwin care cred ca sunt si in echiparea oem.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt ok, le am de apropae un an si sunt multumit de ele, la mine cele oem pareau sa fie valeo si nu prea mi-au placut.

Link către comentariu

Si de ce nu ai luat OEM? Banuiesc ca raspunsul la intrebarea asta e pretul, dar exista acel kit de lame la 50 de lei...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Acestea sunt http://www.pro-detailing.ro/bosch-aerotwin-600475-set-stergatoare-parbriz-vw-golf-v-vi-jetta-passat-scirocco-p-1536.html

Nu stiu cat sunt oem, dar am vrut sa iau stergator cu totul.

Daca le vrea cineva pe cele vechi, sa-mi zica. Sunt desprinse cate 1cm cam la fiecare capat.

Nu scrie niciun producator pe ele.

 

I-am facut si o spalare exterior + interior :D.

Ma bucur ca au insistat la jante desi sunt greu de curatat

2v8lg08.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E destul de greu sa spui unei persoane care investeste timp, bani si multa pasiune intr-un lucru, care acel lucru dupa un timp se deterioreaza/strica/nu sta la locul lui, fara nici o explicatie. 

La fel am patit si eu cu bara fata, care nu mai sta prinsa intr-o clema. Chiar si dupa ce am dus-o la VW...

 

+1 Si e cu atat mai enervant (in cazul meu) cu cat bara nu are nici o zgarietura nimic, nu a fost data jos, dar m-am trezit cu o clema rupta....

 

Cum e cu farurile? Ai remediat problema?

Modificat de luciteck
Link către comentariu

La etrieri trebuie insistat cu vopsea :))

 

N-am remediat. Ma batea inclusiv gandul sa le rezolv pe casco cu unele drl led. Macar asa nu-mi mai stau pe retina ziua cand sunt led-urile aprinse.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

155kzea.jpg

2pql3ck.jpg

Bradutul fiind pata de culoare in poze :D

Cel mai probabil lupa e cea responsabila de asimetrie. Maine dupa schimbul de becuri intre ele o sa pot concluziona.

Vineri de dimineata ii dau de cap si evacuarii.
 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Lasa farurile in pace daca se vad bine. Nu e singura masina care se vede asa ca m-am tot uitat pe strazi...

Nu cred ca merita upgrade-ul la cele LED, dar daca tot te plictisesti iarna asta... :)

Link către comentariu

Raman asa sau R black.

Plafon negru as vrea pt ca m-am plictisit la interior :)). Era unul pe ebay cu toate plasticele imclusiv oglinda, dar era pt trapa :( .

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Era unul pe ebay cu toate plasticele imclusiv oglinda, dar era pt trapa :( .

Cumpara-l! Poti sa iei doar plafonul, varianta fara trapa, de la reprezentanta - parca nu era atat de scump. Si cand il vinzi ai target mai mare, putand sa-l dai oricui (cu sau fara trapa)...

Link către comentariu

Nu as lua totusi de pe ebay pt ca mai mult decat sigur la transport pot sa apara probleme si sa se indoaie, sa fie cutat sau altele de genul.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Doar plasticele si stalpii si tot merita banii fata de cat te costa la reprezentanta tot... Si nu cred ca apar probleme la transport, am primit chestii mai mari si au fost ok

Link către comentariu

Ma gandesc ca este si destul de fragil, pe langa faptul ca e voluminos. Poate mai dezmembreaza un gtd sau gti baiatul de la care am facut rost de evacuare :)) .

 

De cand cu aglomeratia obisnuita din Bucuresti acompaniata de consumurile caracteristice, mi s-a cam dus elanul spre un 1.8TSi sau vreun diesel. Pentru simplul motiv ca nu ar consuma decat cu maxim 2 litri mai putin in oras si fiind miscat in mare parte in mediul urban  l-as chinui, iar un TSI de capacitate mai mare nu as avea unde sa il folosesc.

 

Eventual mai biciuiesc putin masina asta pana trec 2-3 ani peste 1.4tsi act cu dsg. Sa vedem cum va arata si viitorul Scirocco (nu faceliftul care se anunta pt la anul).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!