Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Am vazut oglinda. Din pacate vad ca ar merge doar pe B6. Eu nu prea merg mult noaptea inafara orasului, dar era o functie interesanta.

O sa se tot gaseasca lucruri de facut sau cel putin de vrut :)) .

La volanul de R-line n-am renuntat, dar ma descurajeaza grav pretul de peste 450euro in conditiile in care volanul meu cu tot cu airbag a ajuns sa valoreze cam jumate.

 

@Sorin: Inseamna ca eu ma gandeam inclusiv sa aiba functia de pliere. E mai greu cu scosul capacului oglinzii din dreapta care la mine e lipit. A sarit din clemele lui acum ceva timp si l-am lipit sa ma asigur ca sta acolo.

Link către comentariu

Poti sa dai volanul tau'passat cc' cu aprox 300€..

Adica daca scrii ca e de CC se vinde mai usor :))

Link către comentariu

In the mean time ma enerveaza farul din dreapta care se vede mai chior ziua decat cel din stanga. Diferenta e si mai mare la soare, practic de abia se vede ca e aprins in dreapta.

Noaptea insa sunt la fel si nu exista vreo diferenta. El bate bine, ilumineaza perfect. Are acest inconvenient ii zic eu estetic care ma cam deranjeaza. Mai mereu l-a avut, dar e ca picatura chinezeasca. Neavand drl pe led eu il folosesc si extraurban.

25737sm.jpgav31b4.jpg

2ly1n4o.jpg

 

N-am ce sa ii fac. Am mai observat si la alte masini asa ceva. Fascicolul desi bate prin lupa ok, se reflecta puternic intr-o crestatura de la baza ei. Pe stanga nu se intampla asa ceva si lumina se vede mult mai uniforma.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

 Am vazut-o acum o ora cred pe Sos. Berceni si arata mai bine in realitate decat in poze. Bad ass car :)

Link către comentariu

Nu sunt probleme, doar ca ma streseaza cand se reflecta in masina din fata si parca ar fi chioara.

E cea mai buna investitie pe care am putut sa o fac. Cea mai scumpa, dar it pays off.

 

Multumesc frumos. Da, am fost prin zona.

Link către comentariu

Daca vine o masina de pe contra-sens nu mai are aceasi impresie cu tine , el fiind aproape la nivel cu tine de la volan , pe cand asa din picioare altfel vezi lumina si reflexia ei. Oricum ar fi arata super  :D

Link către comentariu

Cand ai trecut aseara pe langa mine,am ramas surprins cat de bine se aude evacuarea.Per total nu cred ca mai ai ce sa ii faci,cel putin la exterior arata superb asa ca ai grija de ea !

Link către comentariu

Ce-i drept ... evacuarea aia este dementiala. Nu ca masina nu ar fi, dar evacuarea, evacuarea Fredy (cititi replica pe tonul lui Kramer) ...

Link către comentariu

Evacuarea e stock... aia de la topgear era blana. Si nu nu era prea zgomotoasă, păcat că rezona.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2

Link către comentariu

Multumesc :D

Evacuarea, mai precis catback-ul este el stock, dar de GTD cu traseu de 60mm. Se aude mai bine decat stock, nu rezoneaza si se aude mai tare peste 3000, exact unde vreau.

I-am facut plinul azi si a mancat 45litri in 420km. Nu stau sa fac calculele, dar vine peste 10%. Ok-ish la mers in oras.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Da, felicitari masina arata foarte bine.

 

 

Legat de consum (45l in 420km), personal, am consumat 34litri in 785km.


aaaa stai, acum am observat ca ai zis in oras... :)

Link către comentariu

Pai banuiesc ca si tu tot in oras i-ai facut, dar 400 i-ai parcurs pe platforma, nu ?!  :)

Modificat de Dun
Link către comentariu

Stiu ca evacuarea este de GTD,insa nu ma asteptam sa sune asa bine,sincer.Ca despre consum,este unul bun in oras,eu la Polo vad rar sub 9,5%,si e o gluma de motor  :lol: 

Link către comentariu

Pai banuiesc ca si tu tot in oras i-ai facut, dar 400 i-ai parcurs pe platforma, nu ?!  :)

 

nu nu eu i-am facut afara si nu pe platforma, doar ca eu sunt pe diesel :D

Link către comentariu

Am comandat bezel-ul de la climatronicul nou de la pbn care va veni in 10zile :( . Nu e nicaieri pe stoc, dar nu e graba. M-am suit iar in Beetle si dupa ce am ajustat totul am zic not bad at all. Faptul ca poti sa iei trimurile in culoarea masinii e un plus, neagra si glossy black la interior :D desi preferata mea e reef blue. Plafon negru si geamuri fara cadru big like. Vedem. Sa treaca iarna si primavara.

2yo3g2a.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Asa mai da :)

M-am tot jucat cu climatronic-ul nou pe Leon si Octavia si nu sunt sigur ca-mi place. M-am obisnuit sa reglez gradele din 1 in 1 si sa treci la 0.5 cu 0.5 e putin enervant. Trebuie sa rotesti mai mult de buton sa ajungi unde vrei... :(

Link către comentariu

Climatronicul meu incrementeaza tot din jumatate in jumatate de grad si eu m-am obijnuit asa. Imi da senzatia ca reglarea este mult mai fina ( :D  ).

Link către comentariu

Imi place ca are display si ca nu mai sunt asa multe butoane false. 

In plus daca va vrea viitorul posesor sa faca retrofit la incalzirea in scaune are deja climatronic.

 

De ce ziceam eu ca se vede chior pe zi:

aktn6c.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Esti sigur ca sunt reglate bine farurile? Eu as suspecta ca farul din dreapta lumineaza prea jos, de asta pare mai putin vizibil. 

Link către comentariu

Da. Noaptea bat foarte bine. Cel din dreapta ofera o vizibilitate perfecta, identica cu cel din stanga si este la acelasi nivel, daca nu chiar putin mai sus. 

 

Va trebui sa il desfac :(. Poate sta becul prost pe acolo sau stiu eu ce are ca nu-mi pot explica.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da. Noaptea bat foarte bine. Cel din dreapta ofera o vizibilitate perfecta, identica cu cel din stanga si este la acelasi nivel, daca nu chiar putin mai sus. 

 

Va trebui sa il desfac :(. Poate sta becul prost pe acolo sau stiu eu ce are ca nu-mi pot explica.

Eu zic ca esti prea tipicar, lasa-l asa ca nu are nimic :D ... Exact asa e si la mine , cu toate ca-s reglate la fel...Dar chiar nu ma streseaza atat timp cat se vad cum trebuie noaptea....

 

Nu le mai desface ca nu are rost.

 

Daca tot ai asa multa energie, fa-i o ceruire de mana , ca tot vine frigul :P

 

LE: Si mai stiu pe cineva care are xenon OEM si tot asa problema... cine stie...

Modificat de redeye
Link către comentariu

Nu sunt tipicar, dar am pretentii de la un retrofit de 1500euro, din care farurile noi au fost 900.

Azi am scos bulina de la itp de pe numar :))

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!