Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

In seara asta am mers ceva mai tare, consum de 9.6% si temperatura uleiului la 92. In situatii asemanatoare cu Castrol aveam 95-96.

 

Ai ma, ai trecut de 4000 ? :)

110 grade sau nimic !

Link către comentariu

:)) word.

Ego, eu cred ca e de la temperaturile exterioare - si eu am vazut grade mai putine la ulei de la revizie, insa am vazut si 104 (in conditii in care inainte avea 108-109+).

Link către comentariu

Funny. La 4000-4500rpm deja are aproape 80kmh intr-a doua, iar in oras asa forje f rar. Mai ales la cum sunt drumurile prin capitala, eu unul resimt orice damb si crapatura din asfalt. Asa ca prefer sa merg mai usor decat sa ma trezesc cu jante indoite.

 

Temperatura exterioara era aceeasi, 16-17grade.

 

@Robi: E o diferenta in sensul in care nu se mai aude un fas cand iau piciorul de pe acceleratie. In rest, stock nou vs ITG dupa 9000km nu difera.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai si ce faci? O sa mergi pe filtru stock sau tot cu itg-ul?

Send from my Sony Xperia S

Link către comentariu

Il curat in primul rand. Sanse sa-l vand cu 200ron nu cred ca sunt asa ca probabil in repun pe masina :))

Link către comentariu

In urma picaturilor de ploaie de ieri si alaltaieri era plina de mazga.

post-78960-13789736733899_thumb.jpg

Now it's clean :D

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Am sters-o cu o laveta. Totusi fiind novice la asa ceva am facut operatiunea in soare si pana sa ajung sa o sterg pe toata s-a uscat cu dare pe plafon. In rest arata foarte bine.

Link către comentariu

Multumesc :D. Asemenea si tie
O poza de acum cateva zile
2ue32mq.jpg

Clean si mult mai bine arata fara suportul de la pbn :)) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mai clean decat i-a facut-o ploaia din seara asta nu se poate cere de la mama natura.

 

La voi acolo in Jarmania ploua ?  :D

Modificat de Dun
Link către comentariu

Adevarul e ca se poate si mai clean, dar nu ii sterg marginile. S-ar vedea ghearele de la suport si nici nu imi place cum da fara acel chenar.

La tine e o tema black&white.

 

Chiar sper sa fie curata maine :D.

Link către comentariu

Cu noul Polo, daca se poate  :)) !

Vezi poate afli ce planuri au cu modelul asta.

 

In rest ... pozeaza si tu ce este mai exotic p'acolo.

Link către comentariu

Nu-i nicio pb, stai chill.

 

Poze cu noul R si cu S Klasse coupe n-ar strica :D .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@Bwwlan, cu noua Octavia RS logic! Preferabil cu cea Combi pe care o au acolo. Si suie-te in ea si vino inapoi cu impresii. :D

 

Multe scuze de offtopic!  :offtopic:

Link către comentariu

Update: Urmeaza un upgrade de climatronic in cateva saptamani si cam atat.

In rest benzina de 98+ sa fie :D.

Ma gandeam si la retrofit de scaune incalzite, dar nu merita investitia si tot deranjul prin masina pentru ca nu va mai sta prea mult in posesia mea. Ii mai dau un an/ un an jumate maxim.

 

Nu stiu ce va urma de pe acum, dar va avea ceva mai multi cp si cuplu in special.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu fac mai de fiecare data mirror down manual :D. Pun pe pozitia L si mi le coboara pe ambele. La sfarsitul manevrei le ridic.

Am inteles ca trebuie si un alt calculator de usa si ceva motoras in oglinda.

 

Daca era cautam direct oglinda cu tot cu brat care sa aiba pliere automata, puddle lights si mirror down. Poate reusesti sa gasesti asa ceva. Eventual iei de 6 ca s-ar potrivi pe 5 :D

Link către comentariu

Daca tot te plictisesti si vrei ceva aproape ieftin uita-te aici si aici.

Tu ai deja BCM-ul schimbat asa ca ar trebui sa mearga, apoi vinzi oglinda ta cuiva care se apuca de retrofit si recuperezi mare parte din investitie :D

Link către comentariu

La Al Bundy a fost nevoie doar de motorasul oglinzii pentru a functiona mirror down. Calculatorul de usa s-a potrivit perfect, are pini pentru functia asta, mai trebuie trase doar 4 fire de la motoras la calculatorul usii si codarea cu vcds si gata retrofitul.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!