Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Si a mea plange dupa o spalarare, mai ales dupa drumul de ieri :)) . Nu am mai spalat-o de anul trecut.

Vezi ca o sa fie destul de rigida masina cu arcuri sport :D. Eu iti recomand KW.

Spor la cautat jante pe 18 :P . Eu sunt in urma cu un numar :))

Link către comentariu

Am tot remarcat cateva topic-uri comune pe care postam dar abia acum m am decis sa iti admir masina.

In primul rand.. frumoasa culoarea.. daca ne julim nici n-o sa ne dam seama :))

Legat de luminile de la numarul de inmatriculare, eu am avut unele leduri mai demult foarte puternice, luminau foarte bine (alb intens, nu albastru)

dar dupa un timp s-au incins prea tare si au cedat, asa ca am revenit la unele mai slabe.

Sunt de acord cu vali, eibach pro kit vizez si eu de mult timp.. din cate stiu merg foarte bine cu suspensia stock.

Bafta la modificari !

P.S. : Nu stiam ca esti dubber :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cred ca o sa ma duc pe Sportlines, i'm going lower, iar ca jante raman la prima mea dragoste oem Bilbao, chit ca o sa coste mai mult, dar nu pot sa mi le scot din cap cu alte modele de jante, fie ele si mai usoare :)) .

@Iceman: Ma bucur ca ai tot albastru grafit si legat de asta o poza cu G5 si jantele pe care le vreau eu. Low and slow sometimes :))cimg1598x.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Frumoase Bilbao :D Bafta la cautat/gasit/cumparat :D

Apropo de greutate, eu le-am cantarit azi ale mele: 11.1kg bucata, fara cauciuc. Sunt curios cum o sa se miste masina.

Link către comentariu

Multumesc :D. Chiar ma intrebam cat cantaresc Seattle-urile. Per total vor veni la fix cu suspensia lasata :icon_thumright: .

Link către comentariu

Intr-adevar , masina se schimba complet cu roti 'zdravene' :D

Cu ocazia lui tur, am inceput sa fiu mare fan al jantelor cu buza. In primavara abia astept sa urc zw3-urile pe masina, insa tot nu m-am hotarat la dimensiunea potrivita de anvelope pt 17.

Iata si de ce :

post-52766-0-24484900-1327161520_thumb.j

Link către comentariu

raman la prima mea dragoste oem Bilbao

Frumooooos! :) Cand te hotarasti la arcuri sa-mi spui si mie.

Cred ca o sa iau si eu niste arcuri pana strang banii de Coil Over. Asta ca sa pot sa pun niste jante pe masina. Ca vine primavara si raman tot pe table :((

Link către comentariu

@Iceman007: jantele cu buza cer coilover si sa se mearga mai slow. Pe mine nu m-au prins inca, prefer clean, nu foarte late.

@Rave: Schimband doar arcurile s-ar putea sa se duca foarte repede si amortizoarele, dar fiind doar provizorie treaba merge.

Daca te-ar interesa Seattle-uri, cu tot cu anvelope PM me.

Link către comentariu

Senzatie arata...Mersi :icon_thumright: , mai ales ca imi faci pofta de venit vara si acum vad ca iar ninge.

Poza 2 este spre ceea ce tind, lasata bine pe arcuri. Ultima as zice ca ar fi cu coils sau chiar perne de aer.

La mine e slow learning day pentru sesiune :)) .

O poza gasita ratacita, de cand copacii erau verzi, soarele stralucea.

img20111205wa0002.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Poate totusi ar trebui sa acorzi o sansa si unor modulare spitate... :icon_thumright:

6367624321_d309d66f4e_b.jpg

Link către comentariu

Alea sunt BBS LM de 19 ? Poate doar par de 19 pt ca masina este trantita. Arata bine, dar si in combinatie cu coilovers (setat cat mai jos) sau pe perne de aer. Asa de jos nu ma voi duce, not in this country :)). BBS oricum sunt :king: cand vine vorba de jante care sa arate bine, CH si CO ar fi alegerea mea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sa fim seriosi, tara asta nu ti permite nici macar sa mergi incet, presupunand ca ai avea o asemenea configuratie - se va trezi vreun cretin sa te claxoneze si sa ti tranteasca vreo injuratura

veritabila 'da-te bah idiotule la o parte...' :)))) Daca totusi se va ajunge la stadiul in care sa avem asfalturi sa ne permita, probabil fiecare zi ar fi o sarbatoare. La primavara te convoc la o

intalnire Blue Graphite :blah_:

Link către comentariu

Eu mereu cand vin acasa trebuie sa trec peste linia de tramvai 41 sau linia ce trece pe Bdul Timisoara si traiesc senzatia de mers incet, apoi accelerat serios dupa, ma rog cat permite piticul TSi :)). Acum iarna scap mai usor cu astea de 16"

Cu mare placere vin :icon_cheesygrin: . Mai ales ca primavara inseamna final de sesiune, examene si masina mai curata, mai aratoasa.

Vin si cu DSLRul daca e, fiind o culoare destul de greu de reprodus bine in poze.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi s-a dovedit din nou incompetenta celor de la PBN. Lichidul de racire a fost completat la maxim, dupa ce s-au facut teste si mi s-a zis ca nu exista pierderi, ca nu are pe unde, asta pe 5 ianuarie. Azi am deschis capota, motorul fiind rece, iar nivelul in vasul de expansiune este la 3mm deasupra minim. Asta si in anotimpul rece, iar masina nu trece de 3000rpm de obicei, foarte rar vede 4000, poate are vreo legatura cu asa ceva.

La GolfVI se pune capitonaj pe capota motor la aceasta motorizare??? Eu cand am intrebat la predarea masinii mele de ce nu am pe Octavia la motorizarea mea, mi s-a spus ca din cauza ca turbina este intr-o pozitie mai inalta(caldura emanata foarte mare), nu se pune capitonaj...dar inseamna ca mi-au raspuns asa din burta(ceva trebuiau sa-mi zica ) si ca de fapt din motive de economicitate nu se pun asa ceva pe Octavii cu aceasta motorizare. Modelele TDI au deja, MPI-ul iarasi....

Probabil ca mintea consilierul, nimic neobisnuit din pacate la noi.

20120124131742.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Jorj, stii bancu' cu ursu' si vanatorul nepriceput? "Io am senzatia ca fie tragi prost cu pusca, fie-ti place" :lol:

Dupa ce Doamne iarta-ma te mai duci la ei? Vrei sa vezi just how low can they go?

Du-te la PBV1 si cauta-l pe un nene Cozachievici; foarte fain om, mie imi facea realmente placere sa-mi duc masina la revizii sau pentru diverse, si inainte sa-mi raspunzi ca probabil e departe, gandeste-te ca eu mergeam acolo din berceni ;)

Link către comentariu

Si mie mi-au completat cu lichid si dupa o zi s-a aprins becul in bord. Dar e normal doarece, chiardaca ei completeaza la linie, se mai "duce" prin instalatie in mers, cand se incalzeste motorul si scade...

Link către comentariu

@Bwwlan: Mersi de pont cu PBV1. Ma gandeam si la Midocar Vitan ca de acolo am luat masina, iar consilierul a fost foarte amabil.

@Rave: Se duce mult, cam 200ml in nicio luna. La alte masini mai vechi nu exista problema asta. Exista probabil un por pe care ei fie nu il sesizeaza, fie nu au chef sa inlocuiasca circuitul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La mine dupa ce s-a aprins becul, am completat pana unde trebuia si de atunci e la linie asa ca nu stiu ce sa zic.

Link către comentariu

Interesant si bine de stiut ca se poate pierde si pe acolo, orice e posibil. Nu o consider totusi o problema majora, inca.

Apropo de Haudi, l-am vazut prin centrul Bucurestiului, A3 rosu BWW, fain rau.

Link către comentariu

Ti s-a aprins vreun martor? Eu zic ca nu ai motive de ingrijorare; daca masina nu sesizeaza nimic in neregula, nu vad de ce ai avea motive sa fi speriat. Si la mine mi s-a parut mereu destul de mic nivelul lichidului de racire, dar daca masina nu cere mai mult si apa nu trece niciodata de 90 de grade, zic eu ca e ok.

Cheers!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Azi am mers prin minunatul bucuresti inzapezit si ma declar multumit de Semperit, ba mai mult am facut putin si pe plugul in unele zone. Desi am fost sceptic initial legat de marca de anvelope, pot spune ca m-au surprins in mod placut.

Ziceam ca vreau sa cobor masina -45mm, ei bine, dupa ziua de azi cand atingeam zapada stansa intre sleauri, acum incep sa ma gandesc si pragmatic, un fel de wake-up call :)) .

L.E.: A inceput sa mi se dezintegreaze si sticker-ul cu vwforum..s-au desprins jumatate de "u" si de "w" :(.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!