Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Eu sunt multumit. Pe spate e mai ok pt ca neavand acel suport sub se vede mult mai subtil.post-78960-13776656919141_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Dimineata pe racoare

post-78960-13779399337161_thumb.jpg

Dupa nici o saptamana, deja e murdara la bot :))

post-78960-13779399665032_thumb.jpg

post-78960-13779399738785_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Acum si spalata :D post-78960-1378032127677_thumb.jpg

Probabil pt putina vreme asa sclipitoare.

@Mike: Mersi la fel. Trebuie sa vad si sa aud evacuarea de R. Sa-mi dai de veste cand esti prin buc.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Multumesc :D. Din fericire inca e curata pt ca nu am parcat-o sub un copac.

 

E la aceeasi inaltime. Poate asta e impresia datorita arcurilor. Oricum pe fata e foarte joasa, cam 12cm de la sol.

Link către comentariu

chiar sa facem o masuratoare cand ne intalnim, la mine nu se vede nicio diferenta, chiar fara praguri, pe care nu am de gand sa le achizitionez

Link către comentariu

Interesant. La mine clar e mai jos decat pragurile fie ele si de R.

 

Acum ca pot sa postez de pe computer, am si versiunea mai mare :D

2ntko.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

vezi  la mine in topic, am o poza din lateral si eu zic ca se vede ca nu e diferenta... se vede si mai bine live ;)

Link către comentariu

Vineri intra la revizie. Schimb absolut toate filtrele, inclusiv cel de benzina si trag pe dreapta ITG-ul pt un timp pana imi vine kit-ul de curatare. O sa-mi dau seama mai exact daca e chiar placebo acest filtru sau nu. Costul distractiei: 610ron la Brady.

La ulei am ales sa merg eu cu el si anume Motul Specific 5w30 cu normele vw 504 si 507.

 

Keep you posted.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

610 lei pentru ce? Filtre si manopera? Ca vad ca uleiul il cumperi tu, separat

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Da, cu tot cu inspectie service. Filtru de aer, polen, ulei, benzina. Fara cel de benzina era cam 500.

Este revizia de 3ani/45.000 pe care eu o fac la 29.000 dintre care 10.000 doar anul acesta.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cat mai ai garantie? ca in stilul asta te costa intretinerea dublu decat e la mine la Diesel ;)

 

Eu am facut revizia acum 2 saptamani, m-au costat filtrele si uleiul 350 lei si manopera 50 lei... Interesant, eu am dat 80 lei pe filtrul de motorina, iar unu' de benzinar e 110 lei :D

Link către comentariu

Am schimbat lichidul de frana cand am schimbat etrierii anul asta.

Anul trecut tot la ei am fost. Am dat mail-uri la Avia si ei. Vazand ca nu au raspuns m-am apucat sa sun azi si mi-au acceptat propriul ulei. Sunt si aproape de mine.

 

Garantie nu mai am, dar vreau sa fie cartea de service in regula. Ma interesa strict sa nu mai folosesc Castrol. In plus, la motorul asta cu lant e importanta culanta daca doamne fereste incepe sa faca figuri. Fara toate reviziile la reprezentanta nu ti-o dau.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, Gabi, dar tu nu faci reviziile la reprezentante. Si nu e atat de mare diferenta la revizie intre benzina si diesel, daca le faci in acelasi loc...

Link către comentariu
aurelian.paratu

eu am facut toate reviziile la skoda si pe atunci nu aveau patenta si pt vw ,si cu piesele mele ......atata timp cat sunt piese pentru masina respectiva......m a interesat sa am facturi si cartea completata de cineva din grupul VAG,sa aiba un istoric verificabil

Link către comentariu

Si nu iti trec in carte ca au pus alt ulei?Oricum de culanta ai mai putea beneficia doar in urmatoarele 2luni..

Modificat de TDR
Link către comentariu

Vineri intra la revizie.

La ulei am ales sa merg eu cu el si anume Motul Specific 5w30 cu normele vw 504 si 507.

 

Keep you posted.

 

Sa ne spui impresiile dupa schimbul cu Motul. Si pe mine ma bate gandul sa trec de pe Castrol pe Motul

Link către comentariu

Tot ce sper este sa nu il consume si sa nu ajunga la temperaturile pe care le atinge Castrol.

post-78960-13783996770841_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

3.6l. Ca pret da cu putin, insa stateam apoi cu 0.5litri intr-un bidon de 5 :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu este mai indicat sa folosesti 5w40, care rezista la temperaturi mai mari si nici nu se consuma intre schimburi. Eu numai 5w40 folosesc si intre schimburi nu imi mananca nici un gram.

Modificat de Sor!n
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!