Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Incalzire auxiliara?

@virus Am vazut mai tarziu...si am schimbat :zzzzz:  :)

Modificat de flo86gyf
Link către comentariu

Deja vad ca nu mai exista anuntul. S-a dat repede :))

Era si pacat sa o dau acum ca tocmai am terminat cu exteriorul :D .

 

De acum inainte, benzina sa fie

1q48c4.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

De ceva zile am observat ca partea centrala de langa evacuare statea mai sus decat cea din lateral.

15eisn9.jpg

La montaj am vrut sa fim cat se poate de aproape de oem si l-am fixat si pe centru. Azi insa le-am scos pt ca tineau prea strans spoilerul si il ridicau in centru.

2ziuip0.jpg

The devil is in the details :D

1cm ridicata finala si c'est fini.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@1-Q: Multumesc :D.

 

@c6t9: Ma voi duce unde mi-am montat evacuarea de GTD sa vedem ce zic baietii. Sper sa se poata ridica din suporti. De schimbat setup-ul actual clar nu.

Nu inteleg de ce au proiectat-o asa jos cei de la VW. Motoarele de acum au DPF asa ca nu au scuza ca ar fi putut afuma spoiler-ul.

2012-Volkswagen-Golf-GTD-exhaust.jpg

Link către comentariu

pentru bara de R, indiferent de difuzor, sunt niste adaptoare la prinderile din centru, probabil ceva asemanator ti-ar trebui si tie daca vrei sa prinzi fusta si in gaurile alea.

me gusta Egoista in setup-ul final :d.

legat de pozitia tips-urilor, s-ar putea sa fie mai delicat putin, daca nu ridici finala cu totul vor sta mai sus intr-o parte iar daca vrei sa o ridici, o sa iti atinga in scutul termic de sub podeaua portbagajului. sper ca vor gasi baietii la care mergi o solutie.

bafta in contunuare!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Mersi :D. Nu are cum sa atinga in scutul termic finala fiind mult sub.

Nu ridic doar tips-urile pt ca atunci s-ar vedea ciudat si oricum ele vin drept din finala. Ori ridic cu tot cu finala ori caut alta solutie.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Nu ai cum sa ridici doar tipsurile. Totusi vorbim de o teava metalica, se ridica cu totul din suporti fara probleme

Link către comentariu

~1 cm mai sus finala iti va ridica traseul milimetric, practic mai deloc. Nu ai ce sa atingi, tolerantele sunt mari. La mine operatiunea a durat mai putin decat urcatul pe elevator ffs...

Link către comentariu

Nu ma reprezinta un A4 indiferent de motorizare. La 23 de ani nu se potriveste o masina destul de mare si scumpa atat ca intretinere cat si ca pret initial de achizitie in 2008. Atrage prea mult atentia si creeaza o falsa impresie. Daca era luata din banii castigati de mine atunci da. E peste golf din toate punctele de vedere si se conduce foarte usor, dar faptul ca merg mult in oras nu e un plus pt 2.0 quattro. Poate sunt fraier sa gandesc asa.

L.E: Vad ca inca merge photoshop-ul :D. Mersi mult focus

Am gasit niste suporti de numere mult mai discreti http://www.ebay.de/itm/2-St-Rahmenlose-Kennzeichenhalter-im-Set-fur-Vorne-Hinten-Nummernschildhalter-/200917929476?pt=DE_Autoteile&hash=item2ec7a44e04

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca era luata din banii castigati de mine atunci da.

Asta e o prostie! Nu vad ce legatura are cu o masina. Golful e luat din banii tai? Si in cazul in care chiar e luat din banii tai, il vinzi si din banii pe care ii iei pe Golf iti cumperi A4, asa poti sa zici ca e luat din banii tai...

Cu restul in schimb sunt oarecum de acord si iti inteleg punctul de vedere, dar eu tot as alege A4-ul...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Nu e, dar nu se compara un Golf cu un Audi la prestanta, imagine, pret. Daca aveam aproape de 30 si cu facultatea terminata si implicit doctor o luam.

Una e o masina luata de noua cu 17.000euro si ulterior schimbate destule care la fel de bine se pot scoate redevenind un simplu HL si altceva este luat de nou un Audi la 49.000euro.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Acelasi lucru il poti spune si despre un Golf comparat cu un, nu stiu, Logan...

Trebuie sa-ti fie rusine ca iti permiti ceva mai mult decat altii? Asta e o tampenie! Crezi ca baietii care in clasa a 12-a au X5 nou isi pun probleme d-astea? Hai sa fim seriosi...

Pana si Golful meu, la cat de ieftin a fost, e mai scump decat masina sefului meu direct si a multor dintre clientii mei. Si ce? Trebuie sa-mi cumpar un Logan acum ca sa nu se supere restul?...

Oricum, decizia banuiesc ca e luata asa ca... Cand te duci sa ridici toba si ce mai ai in plan? :)

Modificat de Rave
Link către comentariu

Si eu as alege A4 imediat, e altceva.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Tocmai ca cei de-a 12a cu X5 nu isi pun problema asa si e treaba lor ce fac si cum se comporta. Ei fiind baieti de bani gata care se si comporta ca atare. Nu e cazul meu, n-am fost crescut in felul asta si nu vreau sa fiu asemuit cu unii dintre ei.

 

Saptamana asta sper sa rezolv. Cu masina nu am planuri decat sa fac km. Pana la mare, mai incercam un munte, Transalpina.

Nu neg ca mi-ar placea un volan de R/R-line :D.

Link către comentariu

Iti recomand trecerea la volanul de R/R-line, eu de cand mi l-am montat parca sunt descreierat pe viraje :)) Iti da un feeling de masina mult mai sportiva decat este de fapt :))

Link către comentariu

Daca te hotarasti la suportii aia sa imi spui si mie.

Bafta cu toba.

 

Confirm faza cu volanul. Aceleasi senzatii le-am experimentat si eu dupa ce l-am montat.

 

PS: am pierdut faza. De unde a plecat  vorba asta cu A4?

Modificat de Dun
Link către comentariu

Are in familie un A4 B8 2.0 TFSI S-Line si un Golf 1.4 TSI. A4-ul e pus la vanzare cu 15.000 euro, pe Golf ar lua cel putin 12.000 euro. Pe care ai pastra-o din cele doua?

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!