Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Arata excelent! Abia astept sa vad cum vine montat. Oare exista unul asemanator si pentru bara normala?

Link către comentariu

@Dun: Dap :D. De data asta am vorbit cu Buss si o ridic maine dimineata pe elevator sa vedem. Sper sa fie montajul usor.

Cei drept arata mult mai rezistent acesta desi e facut in Taiwan.

 

Pentru bara normala se gaseste mult mai usor acest model.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

cam ce preturi sunt pentru spoiler - bara stock, parca ar arata interesant, avand in vedere ca in maxim 2 saptamanai bara de R (fata) o sa fie si la mine pe masina ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Cu placere. 

Am ridicat masina sa vad daca merge scos spoilerul fara sa dau jos iar bara, stopurile si nu :(

Link către comentariu

cum sa nu mearga!? ai 2 suruburi, unul in fiecare capat si in rest e prins in cleme. ma insel?

Link către comentariu

Nici macar nu am mai pus suruburile asa ca sta doar in cleme (oricum sunt foarte multe) :D.

Pe centru sunt foarte greu de scos datorita scutului de langa toba si a prinderilor de tabla pe care ar intra spoilerul.

Link către comentariu

Cu masina pe elevator, cu rabdare, in doi, merge scos. Dar nu cred va fi usor de pus cel nou.

Va hotarati la fata locului daca merita incercarea.

 

Bafta !!!

Link către comentariu

Mersi, sa fie !

Intre timp ma gandeam sa modific putin si emblema fata:

24ng1s0.pngp1040880.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Aseara am dat jos spoilerul de R-line fara probleme jos de pe masina, cu masina pe elevator.

Link către comentariu

emblema imi place!sigur trebuie sa fie si pentru spate!ai aflat cumva si la ce pret o gasesti?

Link către comentariu

Si eu am ramas placut surprins de diferenta ce o face. Arata foarte bine cu asta. E exact ce trebuie.

Link către comentariu

E intradevar alta viata. N-a fost sa fie bara spate de R-line, dar arata foarte ok si cea de GTD cu spoiler AM.

 

Azi pe la pranz, dupa ce a stat motorul oprit o perioada mi s-a aprins check oil. Am completat cu Castrol Edge LL III 5w30, iar in motor este Castrol Professional OE 5w30. Banuiesc ca nu sunt probleme. Asta aveam in portbagaj si in bidon nedesfacut. Nivelul uleiului parea la 1/3, dar nu se racise complet asa ca i-am mai pus cat sa fie 2/3 iar la rece o sa vad exact nivelul.

A consumat destul de mult in 10.000km si la stilul meu de mers cu schimbat intre 2000-3000 in oras, iar la drum lung 3000-4500rpm. Extrem de rar daca am trecut de 5000.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La regimul ăla nici fostul mei TDI nu consuma (desigur echivalat la ture și efort depus). Așa consumă ele?

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!