Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Daca vrei sa motezi maine bara in Sema pot sa merg cu tine sa te ajut.

Link către comentariu

Bara e pe masina :D. Cu ajutorul lui Bogdan (Dun) caruia ii multumesc si pe aceasta cale operatiunea a durat cam 2 ore jumatate.  S-a potrivit la fix, doar spoilerul are probleme. In primul rand cred ca in timpul transportului s-a indoit si in al doilea rand intra greu si nu se fixeaza cum trebuie de cele 2 locase de sub. Oricum aveam de gand sa iau alt spoiler, dar nu sunt multumit cum se prezinta acesta. post-78960-13746775167228_thumb.jpgpost-78960-13746775251214_thumb.jpgpost-78960-13746775322156_thumb.jpg

Am scapat si de bara veche. Mi-a ramas cablul de la iluminat placute si cu 3 mufe pe care le donez si bara a venit cu inca un set de lumini pt numar (propuneti un pret).

 

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Salut. as fi eu interesat de donarea cablului catre lampile numarului spate, daca la asta te referi...eu am cumparat masina cu niste mufe adaptate din alta parte si lipite cu banda..

Link către comentariu

Mi-am adus aminte de o prietena al carei tata are un Golf 6 2.0TDi exact aceeasi culoare si i-am oferit bara pe gratis. Mai ales ca mai foloseste si ea masina, nu strica una in plus :)).

Nu putea sa refuze avand si garaj :D.

Daca nu cred ca o lasam la un centru, realmente nu aveam ce sa mai fac cu ea pt ca nu am unde sa o tin pentru o donatie ulterioara.

2heck-22469-6967.jpgfvjzwp.jpg

Upgrade-ul de bara este subtil, dar mi se pare ca imbraca mai bine spatele masinii. Tot are diferenta de nuanta din pacate :(. Se observa si la Golful de Germania. Robotii sunt inapti sa scoata culoarea asta perlata cum trebuie pe plastic.

Spoilerul va fi baza :D

Catalin, acestea sunt mufele

w7dhl2.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pacat de treaba cu spoilerul. Dar bine ca vine altul!

Link către comentariu

Robotii ca robotii dar meseriasii de la noi sunt si mai si..stai linistit ca si la mine se vede diferenta  si daca te incalzeste cu ceva si la s500 se vede diferenta.

Spolierul sigur s-a indoit deoarece au asezat ceva pe el la transport, eu am patit-o chiar ieri cu o piesa/conducta de AC din aluminiu comandata de la autototal care nu numai ca era indoita dar era si torsionata deoarece la 1100 de lei nu au fost in stare sa o impacheteze decat intr-o punga.

Link către comentariu

Nu o mai vopsesc. Tocmai de asta am luat-o si in culoarea masinii ca sa o pot vopsi cand se va putea pe casco.

 

La spoiler chiar ma oftic. Stiam ca e foarte flexibil, iar ambalajul in care a fost adusa bara a fost destul de serios. Ce-i drept s-a strambat exact unde era punctul de minima rezistenta.

Sa vad cum fac rost de cel gti-like, dar cu evacuarea pe stanga. Am vazut ca au si la FK au. Le-am cerut o oferta pt el si astept. Nu pot sa cred cat de greu e sa faci rost de un amarat de spoiler.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da ,exact acelea ar fi mufele :D In plus m-ar tenta si pe mine un spoiler din acela cu nervuri, asemanator celui de G6 GTI, insa nu stiu daca se potriveste ce vrei tu sa iei cu bara mea.

Link către comentariu

Daca ai pus spoilerul dupa ce ai pus bara e oarecum normal.

Toata lumea se plange ca nu se prinde bine daca e bara pe masina si ca cel mai bine il pui cu bara data jos...

Link către comentariu

Spoilerul a venit deja pus pe bara. Dupa ce l-am pus pe masina am vazut ca sta stramb si am dat bara jos ca sa vedem ce se poate face.

Prinderile cu bara sunt ok, e pur si simplu strambat plasticul :(

 

@mike: Pe bune? Ce oameni :|

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

daca-l dai din nou jos si incerci sa-l indrepti incalzind locul respectiv cu pistolul de par,sau cu ceva care scoate mai mare caldura,nu ai reusi?

Link către comentariu

daca-l dai din nou jos si incerci sa-l indrepti incalzind locul respectiv cu pistolul de par,sau cu ceva care scoate mai mare caldura,nu ai reusi?

 

 

Sustin si eu aceasta idee, macar pana iti cumperi altul. Am vazut mai multe spoilere si fuste indreptate prin incalzire cu "pistol de aer cald", nu uscator de par.

 

LE: M-am mai uitat la poze inca o data. Daca sta in forma care trebuie tinut cu mana, sigur se rezolva prin incalzire.

Modificat de virus
Link către comentariu

Oricum, ar fi bine sa inventezi un suport si dincolo de tips-urile evacuarii, pe stanga masinii. Ai vazut ca partea aia nu are nici un fel de suport. Din ce am vazut pe dedesubt, ai o parte metalica acolo de care sa prinzi respectivul suport.

Link către comentariu

Foarte simplu: o bucata de platbanda metalica, groasa de 1,5-2 milimetri in forma de U, care sa mearga pe deasupra tipsurilor, de la prinderea aflata in dreapta tobei (spre centrul masinii) la cealata care acum din cate inteleg este in aer.

Modificat de virus
Link către comentariu

Oricum, ar fi bine sa inventezi un suport si dincolo de tips-urile evacuarii, pe stanga masinii. Ai vazut ca partea aia nu are nici un fel de suport. Din ce am vazut pe dedesubt, ai o parte metalica acolo de care sa prinzi respectivul suport.

La Golf 5 era asa ceva pe partea stanga (vezi reperul 5 si 6)...nu stiu acuma cum arata prinderile la Golf 6.

post-21103-0-67974200-1374732698_thumb.j

Link către comentariu

Sper ca poate isi revine la forma lui initiala prin incalzire de la evacuare. Un drum pe transalpina ar trebui sa rezolve problema asta :D

 

Nu as sta sa fac un suport pt ca spoilerul acesta nu are viata lunga pe masina. 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Golf-mk6-rear-bumper-diffuser-spoiler-black-for-GTD-GTI-bumper-/271226894264?ssPageName=ADME:X:eRTM:GB:1123

I-am mai facut o oferta acum.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@Sebip: Ceva de genul, numai ca lui ii trebuie pe directia longitudinala a masinii.

 

Ego, chiar si pentru celalalt spoiler ti-ar trebui un suport acolo. Coltul ala nu se prinde de nimic.

Modificat de Dun
Link către comentariu

@EGO: Speri tu, dar speri cam degeaba. Dupa incalzire plasticul trebuie sa fie mentinut in forma dorita in cadrul procesului de racire (adica cand torni niste apa rece pe el  :D ).

Modificat de virus
Link către comentariu

Intre timp am reusit sa comand altul nou din UK si azi a venit :D

post-78960-13753605309538_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Arata mul mai bine decat cel care a venit pe bara pe care o montaram saptamana trecuta.

Buza aia de jos ii asigura rigiditate, fiind ca o ramforsare. Prin comparatie, celalalt este o gluma proasta. Sper sa ai noroc si sa mearga la fix.

 

Daca ai nevoie de ajutor stii la cine sa apelezi, da ?!

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!