Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

:)) Chiar vroiam sa te intreb incotro te duci sa ti zic unde sa mananci...langa Sighisoara pe drumul spre Medias este Danes, dar tempo ramane in top...ce de necazuri ti a facut pietricica aia:(. Ramai in sighisoara?

Link către comentariu

Nu. Am ramas in Tg Mures pana maine cand o iau din loc spre capitala.

Piatra a cauzat asa multe probleme pt ca era fixata intre placuta si disc.

Alaltaieri pana sa apara problema cu piatra am vizitat vulcanul stins de la Racos..un loc destul de putin cunoscut turistilor, dar care ofera peisaje deosebite.

post-78960-13738984325607_thumb.jpg

post-78960-137389847261_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Așa de puțin că nici n-am auzit despre el.

 

Bine că ai rezolvat și că a fost ceva minor. Îmi imaginez ce zgomot se auzea.

Link către comentariu

Zici ca e Marele Canion :D

BIne ca a fost doar o piatra si nu ceva grav.

Link către comentariu

Am fost acolo cand aveam 6-7 ani ( tata s-a nascut in Racos, asa ca i-am vizitat locul de joaca din copilarie :p). Era mai mare pe atunci, sau eu mai mic :p

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Foarte bun drumul pana la Racos si este o localitate pitoreasca, off the beaten track.

 

Am revenit dupa mai bine de 1100km si inca 60 pe platforma. Traseul a fost Bucuresti - Moeciu (ocol pe transfagarasan) - Brasov - Racos - Odorheiul Secuiesc - Praid - Sovata - Tg Mures cu field trip la Sighisoara si apoi Tg Mures - Bucuresti pe E60. Era in plan Cluj Napoca cu Turda, dar aia e.

 

Peisaje destule si drumuri in mare parte foarte ok.

Cateva instantanee mai de calitate cu protagonista topicului:

3309vn7.jpg

6axi.jpg
the man, the machine

izc3lx.jpg

 

M-a intrebat un angajat din benzinaria Mol din Brasov daca e GTI. I-am zis ca nu la care el: Atunci de ce arata asa? :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte bun drumul pana la Racos si este o localitate pitoreasca, off the beaten track.

L-am trecut pe lista scurtă și pe monitorizarea meteo imediat ce l-ai menționat. Probabilitate mare să urmeze o scriere de acolo cât de curând. Am bifat deja ce e de văzut (mult pentru o chestie atât de obscură). Mă mai gândesc la un traseu alternativ, 250 până acolo nefiind o problemă și merge mai mult. Din păcate nu prea sunt drumuri pe care să nu le fi făcut până la Brașov, dinspre toate direcțiile posibile.
Link către comentariu

Mai vrea cineva difuzor gti-like pt bara de GTD? :D Am gasit la 70 lire si transport 37.5 prin UPS.

Link către comentariu

pana la urma pui bara spate de GTD? Cu tipsuri stanga-dreapta?

Modificat de mike.
Link către comentariu

GTD cu tips-uri doar in stanga.

2utogzr.jpg

 

Nu imi convine pretul transportului de 100euro, iar bara doar 95. O sa negociez sa o iau fara difuzorul stock.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dar unde ai gasit-o cu 95?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Din Germania. Poza este exemplificativa pt bara + difuzorul AM.

http://www.ebay.de/itm/Original-VW-Golf-VII-7-GT-GTD-5G6-Stosstange-hinten-United-Grey-Stosfanger-/400518681161?pt=DE_Autoteile&hash=item5d40c61249  . Scrie de 7, dar nu este.

 

De la acelasi vanzator este si o bara albastru grafit. Fara senzori, fara a mai fi nevoie de a vopsi :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

mda, ca sfat personal - evitati sa trebuiasca sa vopsiti. dar acordati multa atentie pozelor, eventual cereti cateva mai detaliate, eu mereu am primit elementele cu ceva zgarieturi dintre care unele nu ar fi iesit la polish, doar la revopsire.

imi place difuzorul. go for them (bara + difuzor AM). :)

Link către comentariu

Tot trebuie sa schimb bara spate. E putin raschetata pe lateral jos fix langa catadioptri, nu stiu cum, alta nuanta (aici am emotii sa nu fie si cea noua la fel).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Tot trebuie sa schimb bara spate. E putin raschetata pe lateral jos fix langa catadioptri, nu stiu cum, alta nuanta (aici am emotii sa nu fie si cea noua la fel).

Si a mea e zgariata la fel . Wtf?

 

E super misto combinatia, la final sa ne spui la cat a ajuns investitia. Exista dif la fel si pentru bara stock?

Modificat de redeye
Link către comentariu

Posibil de la cei care matura strazile(au lopeti de metal) ..si eu am gasit in zona aia zgarieturi.
Exista difuzor si pt bara stock.

Link către comentariu

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-mk6-rear-bumper-diffuser-spoiler-black-for-standard-bumper-FSI-/271184796544?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f23df9b80



mda, ca sfat personal - evitati sa trebuiasca sa vopsiti. dar acordati multa atentie pozelor, eventual cereti cateva mai detaliate, eu mereu am primit elementele cu ceva zgarieturi dintre care unele nu ar fi iesit la polish, doar la revopsire.


imi place difuzorul. go for them (bara + difuzor AM). :)

saaaau.. nu faceti economie la vopsit si duceti-va la reprezentanta. Eu numai la ei mi-am vopsit elementele schimbate pe masina si nu am avut diferenta de nuanta pana acum.

 

Bafta!

Link către comentariu

ultimul post offtopic, promit :d: eu am diferenta de nuanta si la elementele vopsite la reprezentanta; e drept, mai mica decat la altii, dar este.

Link către comentariu

La reprezentanta in Bucuresti vopsesc doar piesele achizitionate de la ei.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

la toti dealerii PoRo, in mod oficial, doar piesele de la ei se vopsesc. dar nu e nimeni nebun sa refuze putina munca pe niste bani frumusei; dezavantajul? nu ai factura, nu ii poti trage la raspundere pentru neobtinerea rezultatului dorit si cerut.

Modificat de mike.
Link către comentariu

Adevarat. La vopsea insa trebuie garantie si sa o refaca pe gratis daca nu iese bine din prima.

 

Bara este deja comandata :D . Astept sa vina saptamana viitoare si ma gandesc ca o pot schimba si singur.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!