Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Chiar sper sa mearga doar din codare led-urile. Nu am facut proba cu una oem, ci doar cu un led simplu.

Tot se apropie data livrarii, anunt deja ca se vinde schimbatorul vechi cu tot cu suport la 100ron.

Sent from my ApfelPhone

=2

 

-citit si voi opicul, omul a scris

-...chiar daca nu e topic de vanzari

Modificat de Muale
Link către comentariu

Arata excelent! Acum imi pare rau ca am renuntat la grilele piano black de TL...

Link către comentariu

Chiar sper sa mearga doar din codare led-urile. Nu am facut proba cu una oem, ci doar cu un led simplu.

Tot se apropie data livrarii, anunt deja ca se vinde schimbatorul vechi cu tot cu suport la 100ron.

Sent from my ApfelPhone

=2

 

-citit si voi opicul, omul a scris

-...chiar daca nu e topic de vanzari

 

eu ma refeream la pretul noului schimbator si de unde l-a luat...

cred ca s-a facut o confuzie :D

Link către comentariu

Numa upgrade-uri de calitate primeste masina. Felicitari pentru felul cum ai facut-o sa arate

Link către comentariu

Multumesc.

Am ajuns la prima destinatie, Moeciu dupa ce am parcurs transfagarasanul.

M-a surprins in mod placut calitatea drumul (eu asteptandu-ma la ceva mai rau), dar la coborare a fost foarte bun. La urcare a avut portiuni de 20-40kmh, dar si de 80. Enervanta a fost alternanta intre cele doua si din pacate au predominat cele proaste.

Am scos consum de 8.2% pe A1 mers cu 140kmh si fix 3000rpm. Pana sa intru pe tf a scazut la 7.6, dar la iesire tot 8.2 si la destinatie cu 7.6 :)) . Mers cu pana in 10kmh peste limita.

post-78960-13735518175504_thumb.jpg

post-78960-13735518310443_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La care Moeciu zici ca esti ?

Va trece multa apa pe Dambovita pana cand portiunea argeseana a Transfagarasanului va scapa de eticheta "drum infect" din capul meu.

 

Legat de autostrada masinutele noastre zici ca sunt surori. Cam pe acolo sta si la mine turometrul la viteza aia. La fel si consumul.

Distractie placuta pe mai departe.

Link către comentariu

Mie la R mi se pare mult în a 6-a. Nu mai știu cât este la 140 exact, dar tot pe acolo. Mergea o treaptă în plus. Consumul e puțin mai mare, cu vreo 10%.

Distracție maximă!

Link către comentariu

Frumoasa poza de la baraj, am vrut sa opresc si eu anul trecut sa trag o poza dar era aproape noapte si am lasat-o pe data viitoare.

Imi place schimbatorul, cu led-urile ai erori?

Link către comentariu

La Moeciu de jos.

post-78960-13736116368698_thumb.jpg

Probabil asa sunt etajate cutiile de viteze. Mi se pare consum maricel pt un R la vitezele acelea.

Led-urile merg f ok fara sa se aprinda leduri in bord

post-78960-13736118099521_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

chiar frumoasa prima panorama.

tu lasi bulina de ITP pe numar? mie nu imi place...

Link către comentariu

Mi se pare consum maricel pt un R la vitezele acelea.

Posibil. Când am fost pe Valea Doftanei am făcut DN1 și A3 aproape integral cu 160 (am ajuns de câteva ori și pe la 180-200) și am avut acasă vreo 10%.

Consumă mai puțin dacă merg cu 130 pe bord. Țin minte că la primul drum pe A3 arăta vreo 7.5% instant și stătea acolo. Acasă am ajuns însă cu vreo 9 și ceva.

Link către comentariu

Multumesc. Nr era initial pe fata, dar de curand l-am mutat pe spate. E putin stramb si ma gandeam sa il schimb.

post-78960-13736285514806_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Ii mai trebuie spatele si am terminat cu exteriorul :D

Stopurile au fost luate acum 2 ani de pe ahw-shop cu 470euro inclusiv adaptoare.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Azi am dat de probleme. Cand sa plec de la salina praid a inceput sa se auda un harjait, de parca as fi tarait ceva pe sub masina. Inital am crezuit ca este o piatra prinsa intre disc si aparatoare. A trebuit sa ne cazam de urgenta in sovata ca sa vad exact care e problema. Am ridicat-o pe cric si am observat un scrijelit cand invarteam roata din fata stanga. Aparatoarea de noroi parea ok, dar placuta sta pe disc. Nu am stat sa ridic si cealalta roata, dar nu cred ca e normal ca placuta sa stea pe disc.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Poate s-a slabit portetrerul sau etrierul, nasol oricum, nu ai dat jos roata sa vezi mai bine?

Link către comentariu

Cu roata jos am invartit de disc si scrijeleste ceva pe acolo..placuta de pe exterior freaca de disc. Am scuturat de aparatoare de noroi in speranta ca e o piatra pt ca zgomotul este ca de piatra care se freaca inconstant de ceva metalic, nu neaparat de placuta pe disc si nici roata nu am simtit sa fie fierbinte.

Am incercat sa ma uit si la placuta de pe interior si pare ok. Zgomotul se aude doar pe partea stanga si se duce la franare.

L.E.: Stiu ca nu e voie sa se discute probleme tehnice in aceasta arie, dar fiind de pe telefon si intr-o situatie destul de ingrata sper sa ramana posturile cateva zile. Multumesc.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

exact prin aceleasi simptome am trecut si eu anul trecut si ce crezi,am fost la un service si mi a desfacut portetrierul si aveam piatra pe partea interioara.

Link către comentariu

Am patit la fel acum ceva timp cu un Megane, cand am dat cu spatele a cazut pietricica..

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!