Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Eu pot spune că sunt este singurul tip de zgârieturi care-mi lipsește :)

 

Fixed it.

 

În cultura noastră mașina este un obiect deosebit, uneori mai valoros pentru posesor decât parte din familie. Nu știu cât de bine este. Până la urmă e totuși o mașină. Dacă e ceva se repară și asta e. Suntem prea perfecționiști și când nu este cazul.

 

Totuși poate cel mai rău este când ești judecat după cum arată mașina (sau chiar ce mașină ai). Sunt (destul de) mulți care spun uite-l și pe ăla cum o ține zgâriată etc. Vorba aia cu nu haina-l face pe om se extinde asupra tuturor lucrurilor sale până la urmă.

 

Stop chasing shadows... Just enjoy the ride, cum zice cântecul și sănătate să fie.

Link către comentariu

True story. M-am amuzat totusi cum pot sa fie asa zgarieturi pe dreapta, iar pe stanga nu.

Nici nu vreau sa incerc sa tin masina impecabila in Bucuresti pt ca e in zadar.

Link către comentariu

Am luat un schimbator R-line si lumini led pt numar intr-un final :D. Saptamana viitoare sper sa ajunga.

Link către comentariu

Led-uri oricum voiam sa iau de pe carsystems fiind cele mai ieftine asa ca am zis sa iau si schimbator de la ei.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Chiar sper sa mearga doar din codare led-urile. Nu am facut proba cu una oem, ci doar cu un led simplu.

Tot se apropie data livrarii, anunt deja ca se vinde schimbatorul vechi cu tot cu suport la 100ron.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

E ca al tau, doar ca imbracat in piele. Si in 6 viteze, o sa trebuiasca sa schimbi pastila din capat.

Link către comentariu

Voi face poze azi.

Schimbatorul cel nou si cu led-urile au facut 2 zile de la Brno pana in Viena (137km) :)) . In ritmul acesta nu ajung miercuri ca sa le pot monta inainte sa plec. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Din pacate am cobit si intradevar nu ajung azi piesele :( . M-am si chinuit sa desfac schimbatorul :)) .

La ultimele comenzi a fost ok, dar acum se misca ca melcul. Inca nu au sosit in Timisoara si sunt plecate de peste 10 ore din Vecses.

 

Maine o iau din loc spre Bran pt 2 zile, apoi zona Tg Mures, Sighisoara si la final cateva zile in Cluj. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

@mede: Duminica si luni.

 

@Dun: Am auzit si cred ca voi merge si pe la salina + cheile Turzii unde drumurile chiar nu sunt bune. Cat timp sunt asfaltate e ok.

Imi fac incalzirea maine cu gropile de pe TF :))

Link către comentariu

Ai grija ca la Cluj sunt drumurile rupte rau.

 

:)) depinde unde la Cluj, te referi in centrul orasului? sau la margine? daca te referi la centru, inseamna ca vorbesti de un alt Cluj...

Link către comentariu

Cred ca zicea si de judetul Cluj, gen Turda.

@Dun: Mersi frumos. Peisajele frumoase cer sacrificiu in tara noastra minunata.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Hai ca am avut parte de o surpriza placuta si m-au sunat cei de la ups. Totul arata ok, a venit schimbatorul inclusiv cu acel inel care fixeaza maciulia. Mai greu de scos inelul de la cel vechi pt ca la mine este infasurat foarte strans. De abia daca l-am putut largi cu capul de la surubelnita. Nici vorba sa mearga patentul sau clestele inca.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

Sa nu mai pui inelul ala ca nu are nici o noima. Sta maciulia fara nici o problema si fara el.

Link către comentariu

Job done

Vechiul schimbator post-78960-13734622571142_thumb.jpg post-78960-13734622820709_thumb.jpg

Noul post-78960-1373462306933_thumb.jpg

post-78960-13734623176272_thumb.jpg post-78960-13734623369326_thumb.jpg

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Arata bine, mie mi-a luat ceva pana m-am obisnuit cu el :) 

Link către comentariu

arata bine,iar bolidul e superb!mi-a trecut si mie prin gand sa dau polo la schimb cu un golf 6 de 160cp r line,14.000 km,din 2012.

sunt foarte multumit de polo,dar parca 160 cai si comfortul mai bun din 6,ma atrag mai mult.ma mai gandesc..

Link către comentariu

Arata bine!Urmatorul retrofit iti sugerez sa fie inclazirea din scaune..

Pana la urma au mers ledurile fara rezistente suplimentare?

Schimbatorul vechi l-ai scos la vanzare?

Link către comentariu

Schimbatorul vechi si lumini de la placute sunt de vanzare.

 

Au mers fara probleme led-urile :D

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!