Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Da, doar ca cele de europa au preturi mari si 90% au gauri pt senzori :( . Compromisul estetic, dar si la o treime din pret iau bara de GTD la 90 de euro in culoarea mea si fara senzori, practic plug&play. Singurul cost aditional fiind un spoiler in genul celui de GTI cu o buza care iese de sub bara si cu cele 2 aripioare.

435077DSCN2011.jpg506171DSCN2009.jpg

In maxim o saptamana ma decid.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Si stii costul acelui spoiler? Si de unde il putem cumpara?

Link către comentariu

Am gasit, dar e destul de mult, 69 de lire (82euro): 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Golf-mk6-rear-bumper-diffuser-spoiler-black-for-GTD-GTI-bumper-/271226894264?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AGolf&hash=item3f2661f7b8#vi-ilComp

 

Este cam singurul care vinde pt bara de GTD. 

Item location: England, United Kingdom
Postage to: Europe
 
Excludes: Russian Federation, Cyprus, Malta, Romania, Ukraine 
 
L-am intrebat de costurile cu transportul. Asta cu speranta ca trimite in Romania pt ca lista aceea nu ne face cinste.
 
Am mai gasit un difuzor, dar din fibra de carbon DTM style. Cu titlul informativ pun pretul :)). Ce-i drept arata foarte bine si chiar e din carbon nu are vreun sticker peste.
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Jumatate din pretul barii; acceptabil.... Sa vedem cum il putem lua...

Link către comentariu

cel de 80 de euro merita banii.eventual il vopsesti in culoarea masinii si o sa iasa ceva frumos

Link către comentariu

Acel spoiler e pt bara normala si nu se potriveste pe cea de gtd.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

S-au adunat cateva mici inconveniente pe care sper sa le pot rezolva dupa ce termin anul universitar. In primul rand pragul dreapta a inceput sa agate usa spate cam la fiecare deschidere daca nu se ridica putin usa. La inchidere nu sunt probleme.

Apoi a aparut un scartait ciudat la franare. Daca franez de la 70 la 20 fie ca e brusc sau progresiv nu se aude, dar la viteze sub 15kmh chiar daca pedala e apasata usor incepe sa scartaie. Nu are mereu acest comportament, dar e posibil sa fie o pietricica acolo. Am verificat ochiometric si placutele + discurile par ok pe exterior si nici nu am remarcat sa fie vreo roata/disc mai incins.

 

Exista si o posibilitate sa nu ma prinda toamna cu masina asta, dar nici nu cred ca m-ar reprezenta un Audi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, doar ca cele de europa au preturi mari si 90% au gauri pt senzori :( . Compromisul estetic, dar si la o treime din pret iau bara de GTD la 90 de euro in culoarea mea si fara senzori, practic plug&play. Singurul cost aditional fiind un spoiler in genul celui de GTI cu o buza care iese de sub bara si cu cele 2 aripioare.

435077DSCN2011.jpg506171DSCN2009.jpg

In maxim o saptamana ma decid.

Spoilerul ala l-am gasit si la o firma in RO , undeva in jurul sumei de 350 - 400 RON daca nu ma insel , nu cred ca are rost sa il aduceti de afara plus ca mai adaugati niste bani si pe transport

Modificat de NaikonutZ
Link către comentariu

Arata bine difuzorul, ar ajuta mult si un link/nr tel/ceva date de contact, stiu ca sunt cativa oameni care cauta asa ceva.

Link către comentariu

post-71709-0-96766900-1372427771_thumb.j

Contact Company Name : SC KIT XENON TUNING SRL

VAT reg. no. : RO29383672

Company Address :Valerian Prescure st. no.13, sector 4, Bucharest, Romania

Postal code: 040268

Bank: PIRAEUS BANK

Cont Bancar (RON) : RO37 PIRB 4241 7330 5300 1000 

Da the_ego , sunt din Bucuresti ai putea sa dai o fuga pana la ei ai adresa acolo se ocupa si de montaj ei si vezi exact daca se potriveste , e cel mai sigur   :icon_thumleft:

Modificat de NaikonutZ
Link către comentariu

Ar fi pacat sa o vinzi dupa ce ai investit atatia bani, timp si mai ales suflet in masinuta asta. Dar obtii macar un pret la valoarea ei reala?

Link către comentariu

Nici eu nu sunt foarte incantat sa renunt la ea :( .

Nu cred ca as vinde-o ci sa ramana in familie. Evident in varianta mai cheala. 

 

Voi vedea daca pot sa ma acomodez cu un A4 b8. In definitiv a fost configurata de mine si are 60.000km. Consumul e ceea ce ma sperie :)) .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mai chioara inseamna fara bari, jante si arcuri nu? Ca la xenon e pacat sa renunti si cu restul a venit masina standard.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Da. Pt xenon ar fi prea complicat de dat jos pt ca trebuie si cu cablaje, centrala, senzor. Oricum sper sa nu fie cazul si sa mai stau cu ea :D.

Vreau sa ii rezolv spatele.

Sent from my ApfelPhone

Link către comentariu

 

attachicon.gifharta-kitxenon.jpg

Contact Company Name : SC KIT XENON TUNING SRL

VAT reg. no. : RO29383672

Company Address :Valerian Prescure st. no.13, sector 4, Bucharest, Romania

Postal code: 040268

Bank: PIRAEUS BANK

Cont Bancar (RON) : RO37 PIRB 4241 7330 5300 1000 

Da the_ego , sunt din Bucuresti ai putea sa dai o fuga pana la ei ai adresa acolo se ocupa si de montaj ei si vezi exact daca se potriveste , e cel mai sigur   :icon_thumleft:

Sa NU faceti greseala de a cumpara ceva de la mistocarii, nesimtitii si escrocii de la Kit Xenon Tuning SRL.

Mi se pare ca am mai povestit o data ce si cum am patit cu ei - pe scurt, am luat o bara, am vazut ca e crapata in momentul in care am ajuns la masina si am desfacut coletul (pentru ca inauntru ma grabisera, sa plec, sa termin mai repede, ca au alti clienti care asteapta) si in momentul in care am vrut s-o returnez ....ghici ce - nu au mai acceptat-o. Asta dupa ce, in prealabil, ajunsesem la ei printr-un prieten care chiar avea contract cu ei, si ar fi trebuit sa obtin un discount de 10%. Mie personal nu mi-au oferit niciun discount, am platit pretul de pe site, chipurile ar fi trebuit sa vina prietenul meu din Craiova, sa plaseze comanda personal. Si asta in conditiile in care inainte mai facusera "tranzactii" prin telefon / email. 

Asta e, mi-am luat teapa, dar de la nemernici n-o sa mai comand in veci. Va sugerez sa procedati la fel.

Modificat de Araym
Link către comentariu

George, vorbeste cu b_76_jaf in legatura cu firma aia, e de evitat.

Link către comentariu

Nici eu nu recomand kit xenon sau xenon tuning.

Lucrez cu ei firma-firma.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!