Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Acum s-au facut putin aramii :))

Probabil de la caldura degajata.

 

 

Wheel gap de sub un deget:

 

20130429154550.jpg
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

:tuktuk: upsssssssss,si rezolvarea care e,"senzatie majora cu 40 la ora"?!!???

Modificat de guesswh0
Link către comentariu

Nu, deloc. Nu atinge iar rotile din spate intra f bine sub aripa.

Arata chiar bine asa lasata, dar din pacate a fost doar temporar.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Masina era urcata cu spatele pe un damb :P. E si mai lasata cu 4 persoane in spate.

Link către comentariu

:)) Tare. Si eu am vrut sa fac poza la a mea cand am fost la munte cu 4 persoane in masina si bagaje full ca intra putin cauciucul sub aripa. Sexy times :P

Link către comentariu

Pana azi i-am dat o mica vacanta masinii, dar maine urmeaza sa plec intr-o mica escapada la munte :D. Asta va include drumurile virajate pana la poiana si pe la paraul rece.

Plin facut si masina spalata pt ca era intr-o stare deplorabila dupa 5 zile in care a stat.

20130506160517.jpg

 

off topic: Am avut ocazia in ultimele zile sa conduc un A6 my2013 2.0TDi 177 multitronic. Am plimbat cutia prin toate setarile ei de la efficency pana la dynamic si am mers chiar pe manual. Pe modul efficency acul turometrului ramane fixat pe 1800rpm chiar daca apesi acceleratia mai hotarat, iar in dynamic (modul S) e alta viata. Toate modificarile se fac din MMI, nu exista pozitie speciala pt S. 

Per total este o combinatie foarte reusita pentru mers linistit, relaxat, foarte confortabil si cu un consum redus :D

 

20131004125555.jpg
7.7% la mers exclusiv urban
20131004124318.jpg
 
Link către comentariu

La interior cum stateai? :))

post-16307-0-32530100-1367852989_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Publicat (modificat)

:)) Inca nu facuse panza de paianjen.

 S-ar putea ca RCD-ul insa sa fie la fel de murdar.

 

Clean

20130506165308.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mersi :D.

Chiar a fost un drum bun. Recomand varianta Predeal - Paraul Rece - Rasnov - Poiana Brasov apoi coborat in oras. Drumul este bun si se poate conduce cu adevarat, simti ca sofezi :D. Accelerarile pana la putin peste 100kmh in linie dreapta apoi luat curbe in ac de par cu 30-40kmh este priceless. Franele s-au comportat foarte bine fara semne de fade, anvelopele la inaltime. Nici o secunda nu am avut emotii sau nesiguranta.

Dungile de pe discuri au fost facute de placute care au transferat o bucata de material pe ele. Pentru a se produce asa ceva trebuie temperaturi destul de mari, dar am inteles ca asa franarea e mai eficienta.

 

20130507112257.jpg
20130507111829.jpg

 

20130507112354.jpg
 

Consumul nu l-am contorizat pe aceasta portiune, dar am ajuns cu 7.7% in Poiana, iar in Predeal aveam 7.4%. La intors pe ruta clasica DN1 apoi A3 am scos consum de 6.6% cu o medie de 83kmh, in conditiile in care am mers cu limita legala +10kmh. Not bad.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ce tare e poza 3, zici ca e din Transformers :D

Link către comentariu

+1 

 

Super poza 3 :icon_thumleft:

Link către comentariu

Adevarat :))

Un ultim cadru cu masina.

post-78960-0-33254600-1367952634_thumb.j

 

 

Link către comentariu
Master_Blaster

Uuu BBS-uri jegoase de la placute, sexy. 

 

BTW Am impresia ca proiectoarele de pe Touran au inele negre din fabrica si sunt sigur ca sunt identice cu alea de pe Golf 6. Proiectoarele astea de Golf 6 sunt deja universale, sunt destul de sigur ca vin pe toata familia Golf 6, Tiguan, Touran, Eos, Caddy. 

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Confirm, desi nu cred ca mai este nevoie, ca Predeal-Paraul Rece- Rasnov urmat de Rasnov - Poiana Brasov - Brasov si eventual un retur este delir. Pentru cine poate sa treaca peste portiunea de drum nu foarte prost, dar nici bun dintre intrarea in Rasnov dinspre Paraul Rece si inceputul drumului spre Poiana, traseul asta ofera, in momentul de fata, suprafata perfecta pentru incingerea cauciucurilor si a franelor.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Publicat (modificat)

 @master_blaster: Credeam ca sunt singurul caruia ii place sa vada jantele murdare de praf degajat de placute dupa un drum mai solicitant. Speram sa fie ceva mai mult :)).

@Dun: Am ramas cel mai surprins de portiunea dintre Rasnov si Poiana. Poate si pt ca e prima oara cand am mers pe acolo.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Alta viata cu noua evacuare. Linistita la viteza de croaziera, dar destul de galagioasa fara sa para fake la acceleratie :D.

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Am ajuns la 24.000km.


20130511132848.jpg

 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multi inainte! Jos cromul! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Mersi frumos :D. Asemenea si voua.

Cromul ramane pe grila de jos si doar sus il voi inlocui. Urmeaza sa schimb placutele spate si sa vad ce fac cu etrerii. In unele locuri au capatat o culoare aramie. Posibil de la temperaturile ridicate.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!