Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Pai nu are cum sa fie diferenta mare eventual pana se pasuieste placuta pe disc o sa franeze mai aiurea.

Link către comentariu

Cu jantele tale par mici..pana nu se rodeaza ~400 de km nu o sa tina cum trebuie.

Ai pus etrierii noi?

Link către comentariu

Felicitari!

Iti dau o saptamana pana ii vrei vopsiti in negre sau albastru. :P

Link către comentariu

Salut George.

 

Incantat de cunostinta. Data viitoare poate avem mai mult timp de povesti.

 

Asteptam impresii legate de frane dupa ce mai faci KM, desi personal cred ca se simte doar la limita si la franari repetate cand cele vechi s-ar fi incalzit mai repede.

Link către comentariu

Salut. Imi pare rau ca a fost ieri pe fuga :(. Vazusem in retrovizoare un R-line alb cu drl-uri de la academie. Arata super :D. Azi am reusit sa spal si eu masina, ieri aratand deplorabil de la minunatii copaci.

Diferentele vizibile vor fi intradevar dupa franari repetate si nu ma astept la cine stie ce.
 

@Guesswho: Etrierii galbeni nu dau rau, dar uite ce jante si ce frane sunt acolo :)). Interesanta ideea :D

Impresii despre frane dupa ce termin rodajul lor cum trebuie. Din pacate dupa 50km de acomodare a fost nevoie de o frana de urgenta.

Multumita unei soferite care a decis ca se poate intoarce pe Sos Viilor. Veneam pe banda a doua cu 70kmh fara sa fie cineva in fata si vad de la o oarecare distanta o Skoda Fabia care cobora de pe bordura. Nu ma asteptam ca in urmatoarele secunde sa se puna perpendicular pe drum incercand sa urce bordura de la tramvai. Am inceput sa pun frana concomitent cu un claxon. Ea a reusit sa se urce doar cu rotile din fata moment in care am calcat frana la maxim si a intrat ABS-ul. 

 

@Tudor: Da, am schimbat cu totul ca sa stiu o treaba. Erau identici oricum. Jantele nu prea avantajeaza, dar discurile de 288 nici nu se vedeau intre 2 spite. Uzura placutelelor destul de inegala, cea interna aproape ca ajungea la senzor.

20130426085351.jpg20130426143623.jpg
Cele vechi se vand.
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu i-as vopsi fie in rosu(se echilibreaza putin cu stopurile si oricum este sistemul de gti..) fie in negru avand in vedere culoarea masinii(este albastra si galbenul nu cred sa dea la fel de bine ca pe negru),faptul ca nu ai alte repere galbene si ca sunt destul de mici etrierii comparativ cu dimensiunea jantei.

Link către comentariu

Iarna cu jantele de aliaj in 5 spite se va vedea intr-un mare fel :)). Mai e pana sa ma gandesc serios la vopsirea lor.
Sa vedem la anul poate merg pe Goal 17" sau 18". Sunt cele mai usoare jante oem pt dimensiunea lor.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu o sa se vada cine stie ce, pr Seat jantelede iarna erau tot pe 16 si se cam pierdeau discurile in ele, se facea o zona gri de colo-colo.

De ce ai vrea sa renunti la jantele astea pentru niste Goal-uri? Ori treci la ceva mai frumos - Interlagos :p - ori le lasi asa. Poti sa le vopsesti daca te-ai plictisit de ele...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

mike, s-a notat :D

 

Interlagos a big no-no pt mine datorita ET-ul prea mic. Sub 44 clar nu voi cobori cu jante de 8.

Mai e mult pana la anul. Ma gandeam la ceva mai usor dar care sa nu sacrifice duritate si sa nu aiba un pret prea mare. In plus sa aiba un design simplu si faca buza cum au bbs-urile.

 

Cum se vedea iarna trecuta, acum va fi la limita.
20121212110954.jpg
 
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Chiar deloc :D. 

Operatiunea s-a facut repede si profesionist :icon_thumleft: . Recomand si o sa revin pt placutele spate.

Link către comentariu

Promenada la 31 de grade :D

20130427194126.jpg

 

Apropo cum se mai poate face mute la muzica? Inainte sa am bluetooth-ul actiunea era din butonul phone de pe RCD sau de pe butonul microfon de pe volan. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu n-am descoperit o metoda, doar daca ai pe ecran la RCD510 vreun buton, altfel nu ai cum.

Link către comentariu

Cu ciocanul..

@George : Daca vrei neaparat mute iti pot deactiva apelarea vocala de pe volan.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Master_Blaster

Poti sa rotesti brusc comutatorul de volum (spre stanga) sau sa apesi pe el si daca ascuti muzica da pauza sau daca e radio da mute. Ca sa-i dai drumu il rotesti invers.

 

Arata dubios de noi etrierii aia...

 

Pai cred si eu ca a fost rapid, sunt 4 suruburi pe etrier la tine...

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!