Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Dhl in de este posta lor nationala si tie ti a trimis prin serviciul lor normal o sa vezinca vei primii coletul prin posta romana.

 

Depinde de serviciul ales..in cazul lui este trimis expres nu standard ;)

Link către comentariu

Din germania pleaca repede.. dar vei avea surprize cand va ajunge in tara prin Cargus/Fan curier/posta romana.. cel putin eu asa am primit pana acum :)

Link către comentariu

Au ajuns. :Dpost-78960-0-24312900-1366715875_thumb.j

Putin ruginiti, dar in practica cred ca se duce.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Cadou pe ziua de azi. :icon_thumleft:

 

Dar de ce nu ai luat doar portetrierul, asa ai iesit mai ieftin?

Link către comentariu

Hai la multi ani! :) Eu i-as vopsi(daca tot sunt demontati), dar e o problema spinoasa culoarea...:( Nu stiu ce te-ar avantaja la culoarea masinii...rosu nu mere, albastru nu, doar un negru, dar nu prea cred ca este de efect...sunt tentat si eu sa-i vopsesc... la mine e mai simplu :)) direct rosu

Link către comentariu

Eu zic sa le faci blue or black daca e sa le vopsesti.

 

M-a apucat nostalgia unor jante si anvelope mai iertatoare cand am facut azi cunostinta din nou cu craterele de la Sp Fundeni si pe langa sinele de tramvai de la Obor.

De fiecare data trebuie sa claxoneze cate unul (de obicei taximetristii) cand trec liniile de tramvai de la obor cu 5-10 km/h :))))....cu jantele astea pe 18 daca le luam cu cu o viteza mai mare sunt sanse mari sa ajungem cu ele la indreptat.

 

De gropanele de la fundeni sa nu mai zic...dar macar acolo mergi incet si linistit fara claxoane

 

 

Modificat de redeye
Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

La multi ani ! Multa sanatate ca restul se fac toate. :hainoroc:

Link către comentariu
Master_Blaster

Hai ca nu e asa rau cu 18, eu le evit cat pot dar le si iau, pe Pantelimon e iad, noaptea e super distractie. La liniile de tramvai sfatul meu e blana, eu cam asa fac, asa e cel mai simplu ca nu sunt f mari. A da si pe centura e acum epic ca lucrarile incepute anul trecut acum s-au facut praf si au apraut mega cratare.

 

Unde sunt gropi la fundeni ca eu nu am vazut si am mers pe doua roti si atunci chiar vezi tot? Gen intre xxl si colentina. Acolo unde lucreaza aia, acolo merge slalom si nu le iei.

 

Iar sfatul meu invatati sa fiti mega atenti la ce e in jurul masinii in permanenta (trebuie sa intre in reflex) ca sa puteti ocoli ca pe mine ma apuca dracii la astia care incetinsesc si trec prin gropi ce pot fi f usor ocolite.

Link către comentariu

Multumesc de urari :D.

 

Etrierii asa raman momentan, tocmai pt ca nu merge decat negru sau un albastru apropiat de culoarea masinii. Culori inchise pe o masina la fel nu e mare schimbare.

Sa vad ca poate nu schimb si etrierul actual daca arata bine.

Voi schimba si lichidul de frana. Zilele astea am simtit pedala mai moale si franeaza de la jumatatea cursei, in rest cam merge in gol.

 

@Master_blaster: Da, am gasit pe ebay mult mai ieftin tot setul. La noi se vand scump portetrierii din dezmembrari.

Era vorba de gropile din incinta institutului fundeni.

Probabil este si din cauza anvelopelor XL, dar gropile se simt zdravan daca sunt luate cu mai mult de 5kmh. Cele mai enevante sunt cele pe care le iei cand mergi in coloana aproape de cel din fata, o placere si urmate de injuraturile adecvate.

 

I'm getting old, intai upgradez franele :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multumesc de urari :D.

 

Etrierii asa raman momentan, tocmai pt ca nu merge decat negru sau un albastru apropiat de culoarea masinii. Culori inchise pe o masina la fel nu e mare schimbare.

Sa vad ca poate nu schimb si etrierul actual daca arata bine.

Voi schimba si lichidul de frana. Zilele astea am simtit pedala mai moale si franeaza de la jumatatea cursei, in rest cam merge in gol.

 

@Master_blaster: Da, am gasit pe ebay mult mai ieftin tot setul. La noi se vand scump portetrierii din dezmembrari.

Era vorba de gropile din incinta institutului fundeni. Probabil este si din cauza anvelopelor XL, dar gropile se simt zdravan daca sunt luate cu mai mult de 5kmh. Cele mai enevante sunt cele pe care le iei cand mergi in coloana aproape de cel din fata, o placere si urmate de injuraturile de riguare. 

De craterele alea vorbeam si eu de la spital :(. Ai grija cu ea!

Link către comentariu

cand injuri sa nu te incrunti k sa nu faci riduri:)))k dc le ai facut atunci o sa ti zica lumea batranelu:)))la multi ani!

Link către comentariu

Mersi guesswho.

 

Ma refeream la faptul ca multi intre 18-25ani vor putere mai multa, iar stopping power ulterior.

Ce-i drept upgradeul este mic, practic cele de GTI vor fi cu 8% (maxim - extrapoland diferenta de diametru) mai eficiente. Unde va creste acel procentaj va fi dupa franari succesive.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mersi guesswho.

 

Ma refeream la faptul ca multi intre 18-25ani vor putere mai multa, iar stopping power ulterior.

Ce-i drept upgradeul este mic, practic cele de GTI vor fi cu 8% mai eficiente. Unde va creste acel procentaj va fi dupa franari succesive.

 

Este o eroare sa zici ca daca-s cu 8% mai mari discurile este si cu 8% mai eficienta franarea.

Link către comentariu

Nu chiar. Placuta desi are aceeasi suprafata va apasa mai in exterior comparativ cu ce este acum. 

E vorba de parghie.

O masa rotativa se opreste mai usor daca forta e aplicata mai departe de centru.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Vineri.


@yopy: Inteleg ce zici. Se pot face calcule, ca sa vedem o valoare exacta. Probabil nu se poate extrapola acea diferenta de diametru si in eficienta.

Oricum chiar daca ar fi 8% tot este insesizabil la mers obinuit.

Foarte bun link-ul  :icon_thumleft: .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

The_Ego cu ce ai lipit pragurile ? Am folosit un silicon negru si unu deja sa dezlipit pana la jumate .  :tuktuk:

Link către comentariu

Mastic de parbriz si a ramas masina nemiscata pt 10ore.

Am rezolvat si cu franele :D.

post-78960-0-33226200-1366977082_thumb.j

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!