Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

E careva interesat de etrieri de 288/312mm si eventual portetrierii de 288? :D

Daca totul merge bine iau set complet pe fata care echipeaza Passat 3C /CC/ Eos.

 

Poate sa imi confirme cineva ca asa arata portetrierii de 312 pe etrier?

$T2eC16FHJIkE9qU3iLVjBRZYL)0Ppw~~60_12.J

 

Tranzactia e incheiata. Astept sa imi ajunga saptamana viitoare :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Teoretic da. Nu cred sa aiba vreo legatura faptul ca prinderea discului de frana e 5x100.

Problema mare va fi la suspensie. Momentan amortizorul pe care il ai are 50mm?

Stiu ca cel putin pe G6 upgrade-ul de frane de la 280 la 288/312mm necesita si schimbarea amortizoarelor cu unele de 55mm. In plus mai trebuie fuzete.

 

Trebuie vazut dupa VIN-ul lui Razvan cam ce piese difera si daca merg etrierii de Golf.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E bine atunci. Probabil voi merge pe aceeasi formula, cel putin la discuri.

Placutele stiu ca e bine sa se schimbe in acelasi timp cu discurile, dar mai au cel putin jumatate pe fata. O sa vad ce fac cand imi sosesc. Oricum m-am pricopsit cu o pereche de etrieri in plus.

 

Tocmai ce am dat farurile ca imi vin etrieri in stoc :)). 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Iti dau eu niste red-sutuff + niste discuri 312 moca dar trebuie rectificate

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Cu placute Red stuff in oras n-am ce face si o sa merg pe discuri noi.

Mersi de oferta  :icon_thumleft: . 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
20130419175331.jpg

Franele urmeaza a sosi luni sau marti. M-am decis sa merg pe oem, atat pt discuri cat si pt placute. Pentru motivul ca minim 300ron in plus pt ATE Powerdisc si inca 200 pentru placute mai performante nu isi au rostul. 

 

Poate sa imi iau ceramic pe spate ca sa nu se mai consume asa repede :)).

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ti-as sugera Ate Ceramic, nu costa cu mult mai mult, dar daca fac intr-adevar ce spun ca fac (zgomot mai putin, praf mai putin si rezista mai mult) merita.

Si n-ar strica nici niste scaune! :p

Link către comentariu

Placutele de acum mai rezista inca pe atat, asa ca nu am ce imbunatati la durata lor de viata. Praf au facut destul de mult in primii 10.000 km, dupa nu am mai observat asa mult si in plus imi plac jantele gun metal :)).

 

Nu scaune, ci plafon :P.

Astept si eu sa scap de evacuarea veche :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu cred ca ii vopsesc :P .

Nu e GTI ca sa fie rosii si in plus ar trebui sa le fac si pe cele din spate. Totusi mi-ar fi placut sa fie albastru R-like, dar ii voi lasa simpli. 

Link către comentariu

Galbeni sau portocalii, asta daca ii vopsesti. Altfel se fac singuri negri, mai ales daca speli masina mai rar :))

Link către comentariu

Nu le voi vopsi.

Ma cam enerveaza DHL-ul ca se misca incet, cel putin astia din RO. Pachetul a fost expediat par avion de vineri. Nu cred eu ca avionul face asa mult pana aici, dar de atunci nu s-a mai updatat statusul. I-am intrebat pe mail ce se intampla cu coletul meu, iar daca nu primesc raspuns pana maine sun sa vad exact.

Ma asteapta ceva drumuri in weekend si saptamana viitoare dintre care unul la mare si cateva la munte. Vreau sa am timp sa le rodez putin inainte  :D.

Cine vrea sistemul de franare vechi, sa-mi zica pe PM. Il dau la pret bun daca scap cu totul (etrieri, portetreri, placute, discuri)

 

De cand am schimbat evacuarea a inceput sa se auda si admisia :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Atat dureaza :(

Oglinda mea cumparata acum cateva zile are termen de livrare aproximativ pe 29.04... Si vine din Germania...

Link către comentariu

Multicel, la tine cu ce vine? 

Eu le-am cumparat de marti si miercuri erau puse deja pe dhl, iar vineri teoretic au zburat din Germania "The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization."

Dupa numarul de tracking este pachet premium cu luftpost, adica cel mai rapid pachet. Culmea ca mi-au oferit transportul gratis :icon_thumleft: .

 

M-a apucat nostalgia unor jante si anvelope mai iertatoare cand am facut azi cunostinta din nou cu craterele de la Sp Fundeni si pe langa sinele de tramvai de la Obor.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dhl in de este posta lor nationala si tie ti a trimis prin serviciul lor normal o sa vezinca vei primii coletul prin posta romana.

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!