Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Ma uit ce bine evolueaza masina asta si cat de rapid, bravo! :) Si totusi, cam singurul de pe aici vad, eu as vrea sa vad masina asta cat mai jos :D Ai vazut cat de jos sunt eu, si e ok ca daily driver. Singurele doua dezavantaje din punctul meu de vedere - parcatul pe borduri : OFF, coboratul in anumite parcari subterane : OFF. Dar tr descurci, te obisnuiesti repede :D

Link către comentariu

pe mine m-a luat unu pe la doamna Ghica cu un logan , mergeam in coloana , cu 10 km /h , jur . nu exagerez , m-am uitat de multe ori in oglinda il vedeam ca merge fix in curu meu, n-au trecut 2 min ca mi-a dat-o in bara  din spate, si aici distractia : se da jos se uita la loganu lui si zice hahaha ce bine uite a mea nu are nimic :tuktuk: , imi venea sa-i fac volanul guler , pai de bara mea ce zici prietene , la bara spate am si acum deviz de intrare in reparatie si nu am facut-o mi-e teama ca o vopsesc si iar intra un prost , asa ca chill in Bucuresti daca mai si mergi cu masina zilnic ai cele mai mici sanse sa nu te agate cineva. bafta .

Link către comentariu

Parcheaza si tu cu spatele la un zid si fa-te ca esti intors...

Sa poti sa declari exteriorul gata :p

Link către comentariu

Bara este f flexibila..la fosta masina ma lovise unul in spate de indoise armatura dar bara nu se crapase , abia avea un semn.

Eu era sa fac rost de o bara de R azi de dimineata ca urmare a unei dudui care nu intelegea notiunea de drum cu prioritate si a sarit in fata mea cu premeditare, aia chiar merita sa intru in ea dar din pacate tocmai ce am montat farurile xenon si nu am apucat sa le trec pe asigurare.

Cea care te-a lovit nu ti-a lasat numarul ?Daca nu, mergi la politie  si fa constatarea  si pe urma la asigurator pentru inlocuire .

Modificat de TDR
Link către comentariu

e frumos, instigi la fraude pe casco? ntz,ntz,ntz :)

 

Nu, nu. Eu ii dadeam lectii de parcat.

Cand parchezi cu spatele trebuie sa stai intors ca sa vezi in spate nu?

Link către comentariu

Se pare ca azi e ziua loviturilor in spate. Am oprit dimineata la stop la intersectia Milea cu Maniu si poc si un... in spatele meu. Cica "scuze, ma uitam in jos si nu te-am vazut"...

 

@Ego: care spalatorie? aia langa intrarea in complex la Primava? ca acolo am vazut 5+5 lei

Link către comentariu
Master_Blaster

Ca sa te lovesca unul suficient de tare in spate ca sa schimbi bara o sa te alegi si cu gatul bulit mai bine de o saptamana. Ca va trebui sa dea tare si sigur nu se duce doar bara... Eu since nu iti doresc sa schimbi bara spate din cauza unui accident. :(

Link către comentariu

Am indreptat numarul. Oricum era cel mutat de pe fata care deja avea o galma :)). Suportul de numar e intreg in jurul numarul, s-a rupt partea de plastic de sub PBN. Acum nici nu pare afectat.

Masina a fost un Megane Sedan si practic a intrat cu numarul ei fix peste locasul unde era al meu.

Apropo, acesta este motivul pt care eu mai stau la semafor cu piciorul pe frana. Se trezesc soferi de genul acesta si daca nu stai cu piciorul pe frana se face carambol. Alta distractie.

@cogdao: Salutari in lipsa!

@Johnny Bravo: Spalatoria este pe partea dreapta cum treci de Raul Doamnei.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ma uit ce bine evolueaza masina asta si cat de rapid, bravo! :) Si totusi, cam singurul de pe aici vad, eu as vrea sa vad masina asta cat mai jos :D Ai vazut cat de jos sunt eu, si e ok ca daily driver. Singurele doua dezavantaje din punctul meu de vedere - parcatul pe borduri : OFF, coboratul in anumite parcari subterane : OFF. Dar tr descurci, te obisnuiesti repede :D

 Asta mi-ar placea si mie. Mai low, dar reglabil low :)). Va trebui lucrat si la aripi pt ca ET44 cu 225/40 si latimea de 8 nu se impaca bine cu aripa fata. Nici nu vreau sa iau 215/40.

Un fitment de genul ar fi super :D

4300719631_e2986b825e_o.jpg

 

Alt fitment care imi place mult

hWU7aSSoLqk.jpguq_wdP5SUF8.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai ia o reglabila atunci. Mai bine asta decat frane, din punctul meu de vedere...
ET 44 merge cu atat mai bine cu cat cobori masina.

Link către comentariu

+3 chiar :D. Asta oricum la anul va fi.

Spre surprinderea mea nu am atins deloc in rampele din Sun desi eram 6 (i know cu 1 mai mult decat legal). Noroc cu gagicile slabe din spate :)).

Rotile din spate intra perfect sub aripa.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Poti sa o faci chiar acum daca renunti la frane(care sunt un moft momentan) si bluetooth (am vazut ca ai de gand).

Doar banii de astea 2 inseamna cam 5-600 de euro. O reglabila ST (adica un KW V1 mai ieftin) e cam 700 de euro, B14-le lui Dun e 800 etc si astea chiar sunt suspensii bune.

Link către comentariu

Bluetooth-ul maine e pe masina :D. Ma enerva sa tot ascult prin aux. Plus ca am prostul obicei sa nu scot telefonul cand intru in masina si cum suna stau sa ma chinui sa il scot din buzunar la stop. In mers e aproape imposibil :))

 

Partea buna e ca evacuarea e foarte posibil sa o dau. Imi mai raman farurile si centrala ca sa fie in total putin peste 350euro.

 

Oricum banii se vor duce pe vacanta de vara si pe benzina de care va fi nevoie :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca si reglabilele pentru Golf sunt la fel ca asta pe care am luat-o eu la Polo ... La mine spatele acum este la minim. Fata este la fix la jumatatea intervalului de reglare.

Si eu am dat pe ea 700 de iepuroi.

Link către comentariu

Ce vacanta frumoasa puteai face cu cei 700 iepuroi :)

Ego. Eu zic ca acum este "best fitment". Arata excelent, circuli cu ea in liniste, este inca foarte comoda, mai tii si cu casa :). Cum crezi...

Link către comentariu

Nu ma gandesc inca sa o cobor. Sa ma vad in anul 5 cu bursa si ma mai gandesc :))

M-am obisnuit cu ea si parca nu as sacrifica de dragul look-ului.

 

Cine a mers prin curte pe la Fundeni/ Institutul de Oncologie stie ce gauri si denivelari sunt. Daca as avea mereu aceeasi ruta prestabilita cu loc de parcare fix poate, insa nu e cazul.


@Dun: Reglabila pt Golf coboara uniform. 

Link către comentariu

Gata si cu bluetooth-ul.

Alta viata sa suni/raspunzi cu telefonul in buzunar :D

20130412200139.jpg
 
Mai trebuie sa vad cu codarea sa pot sa controlez muzica de pe RCD. Acum imi da doar BT-Audio.
Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!