Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

frumos proiectul,eu mi am achizitionat o in 2009 in februarie,a fost de fapt prima in doua usi scoasa de la pbn,intre timp vad ca ai urcat la 143 de pagini de atunci;),bravo,ai dus-o intr un punct de invidiat.

Fa-ti un topic si o prezentare sa o vedem si noi. Sunt f rare cele in doua usi!

Link către comentariu

Multumesc frumos. Ce-i drept a devenit cam stufos topicul :))

when it rains, it pours

post-78960-0-06813400-1365358109_thumb.j

Din pacate xenon-ul isi arata limitele pe astfel de vreme.

Link către comentariu

Sunt si astea, daca te tenteaza o grila superioara de GTD... Pana la urma vopsitul cred ca e cam 3-400 de lei

Link către comentariu

Pana la urma ai facut retrofit la spalatoare sau ai doar capacelele de forma?

Link către comentariu

Capacelele de forma si asa raman.

@Rave: Asa e, merg doar in combinatie cu grila de GTD. Grila centrala arata bine, dar cele de pe lateral nu prea :(

Link către comentariu

Saptamana viitoare vor veni inelele piano black pt proiectoare :D

Sper sa se mai estompeze din aspectul de ochi bulbucati pe care le au acum  :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ele vin pe cod oem 5K0853253 si 4 pt cel de parte opusa.

 

De fiecare data cand ma gandesc sa o mai cobor realizez ca devine impracticabila prin unele zone :( 

10749472ra.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu vopsi grilele negru lucios. Pune doar ornamentele de la proiectoare, elimina si banda gri/cromata din grila centrala si lipeste numarul cu banda. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Nu vopsi grilele negru lucios. Pune doar ornamentele de la proiectoare, elimina si banda gri/cromata din grila centrala si lipeste numarul cu banda. :icon_thumleft:

Da, good ideea si trimite-mi mie grila centrala cromata de jos :D :D, iar eu iti trimit grila mea simpla :D :D

Link către comentariu

Nu vopsi grilele negru lucios. Pune doar ornamentele de la proiectoare, elimina si banda gri/cromata din grila centrala si lipeste numarul cu banda. :icon_thumleft:

 

Da, da, da!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc frumos. Ce-i drept a devenit cam stufos topicul :))

when it rains, it pours

http://vwforum.ro/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=368305

Din pacate xenon-ul isi arata limitele pe astfel de vreme.

Presupun ca nu ai xenon din fabrica...sau de ce ai spune una ca asta!?

Modificat de S-tronic
Link către comentariu

Nu, nu are de fabrica. Dar si-a facut unul ca din fabrica :icon_thumleft:

 

Nu  stiu de ce dar si farurile mele sunt mult mai limitate cand soseaua este umeda....

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Este retrofit cu piese originale, inclusiv autoleveling si AFS.

Cand este carosabilul ud nu se vede foarte bine. Mai mult te ghidezi dupa iluminatul public care se reflecta in carosabil. Am mai auzit/citit de aceasta problema si cred ca tine de temperatura xenon-ului desi este 4300k.

Link către comentariu

Asfaltul negru pe ploaie, e cel mai pacatos pt xenon. Chiar vrei sa o mai cobori? :)

Link către comentariu

frumos proiectul,eu mi am achizitionat o in 2009 in februarie,a fost de fapt prima in doua usi scoasa de la pbn,intre timp vad ca ai urcat la 143 de pagini de atunci;),bravo,ai dus-o intr un punct de invidiat.

Fa-ti un topic si o prezentare sa o vedem si noi. Sunt f rare cele in doua usi!

@redeye,o sa o prezint la un moment dat cand termin lista modificarilor; :icon_cheesygrin: sper ca intr un timp cat mai scurt.

@the ego,nu e nevoie sa imi multumesti,e un adevar,ai pus in ea lucruri cu gust iar culoarea este una deosebita.placerea care ti-o da un golf cu  personalitate nu egaleaza in nici un fel banutii bagati in ea,de aceea multi la un moment dat au fraza de gen "de cat $$$$$$ ai bagat in ea pana acum mai bine iti luai x ...eronat.sunt convins ca cele 140 si x de pagini nu sunt intamplatoare cand ajungi sa vezi finalul.;) 

Link către comentariu

@Razvan: Mi-ar placea sa fie putin mai coborata, dar nu se va intampla pt ca trebuie sa ramana daily driver indiferent de tipul de drumuri.

Link către comentariu

O placere sa gasesti jumatate de masina plina de dejectii aviare dupa nici 5 ore :( . Azi am descoperit o noua spalatorie pe prel ghencea, la nici 5 minute de mine si cu 10lei. Sold :D

 

 

20130410161906.jpg
De abia astept ornamentele piano black :D
 
Apoi urmeaza la interior cateva lucuri pt sporirea confortului.
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

La 10 lei sa nu o frece cu matura :). Pe str. fizicienilor pe langa real vitan asa se spala cu 10lei. Majoritatea taxiuri colantate, evident

Link către comentariu

Am stat langa masina cat timp a spalat-o. A spalat omul cu simt de raspundere si a curatat inclusiv carpetele. La 10lei nu ma asteptam la asta :)).

Am intrat acolo pentru ca am mai vazut un seria 3 nou si Passat B6 pe rampe si in plus eram disperat sa o curat cat mai repede de mizerie.

 

Oricum cea de langa plaza la 18lei (doar exterior) e prea scumpa pentru ce ofera, mai ales ca ultima oara ma ia cu texte ca "shefu e nevoie de o degresare". De ce? Sa se curete mai bine, sa se inmoaie. Nu mersi pentru ca nu are ce sa se inmoaie (nu aveam murdarie care sa necesite degresare de 30 de lei).

Apoi incepe cu jantele. Ii zic de fiecare data cand am venit se dadea cu o solutie de curatat pe ele inclusa in pretul de exterior, acum cica 5lei/janta.

Tot circul asta pt ca primisem spalare exterior+interior gratis. Romanisme tipice si ce urasc cel mai tare este cand ma ia lumea de prost. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Recomand unde am fost cu Vali si Circo.

Nu e scump si chiar isi fac treaba bine! Mai departe dar poate mai prindem un moment sa stam si la o cafea mai multi...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Tocmai ce a reusit una sa intre in bara spate, dar din pacate doar s-a bulit suport de numar. Oricum i-am luat nr de inmatriculare si daca voi vedea semne mai evidente pe bara atunci o declar la politie. Acum am vazut ca si numarul e stramb.

Cica scuze nu am vazut eram intoarsa. Asa se conduce mai nou.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!