Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

La reprezentanță o cam dau în bălării cu plasticul, am pățit și eu asta. Cu ani în urmă am găsit un nene care făcea și textură pe plastic. Se poate vopsi orice și să reziste mult și bine, numai să fie meseriașul bun.

Link către comentariu

Asa le-am zis si eu, se foloseste si plastofix si tine.. Trebuie sa gasesc si eu pe cineva care sa mi le faca si mie.

Link către comentariu

De ce vrei sa le faci asa? Ti-au placut cum arata la siv?

Send from my Sony Xperia S

La siv chiar arata super, dar la scirocco e si grila mai mare. Eu vreau sa le fac negru lucios ca sa le scot putin din anonimat daca le las fara crom. In plus ar arata clean.

 

@Rave: Se vede bine diferenta. Din pacate este peste 100euro grila, asa ca ramane printre ultimele lucruri de facut retrofit.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Eu am grilele de la proiectoare in culoarea caroseriei, primer si vopsea, tine de 5 luni fara nici o problema.

Link către comentariu

Chiar cred ca nu ar arata rau :D

 

20130331235053.jpg
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi s-a pus pata pe upgrade-ul la 312mm.

Mai greu cu gasitul portetrierilor. Am contactat 2 servicii de dezmembrari fara raspuns momentan, voi persevera. La un al treilea vindea cu totul.

Pe ebay.de nu se gasesc decat frane intregi de GTI.

Singurul loc unde am gasit exact ce vreau eu, adica de Golf/A3 este in America :)) la 33euro bucata.

Link către comentariu

Nu cred ca faci bine. Vei pierde acceleratie, plus consum marit, adaugand masa rotationala.

Un set de placute calitative si un lichid de frana bun te ajuta mai mult la franare, decat discuri mai mari.

Link către comentariu

Asa cum a metionat de-a lungul topicului,le doreste mai mult pentru aspectul optic,jantele pe 18" facand discurile sa para mult mai mici decat sunt.

Link către comentariu

+ diferentele de greutate sunt mici. Daca era mult de investit, cum este la franele de R, unde trebuiau pe langa toate piesele si alte jante, iar greutatea era considerabila nu mai merita efortul.

Link către comentariu

Acestea sunt codurile de care ai nevoie:

 

Brake disc, 312x25 - 1K0 615 301 AA

Brake Caliper Housing (left) -  1K0 615 123 E

Brake Caliper Housing (right) -  1K0 615 124 E

Brake Pads with wear indicator - 5K0 698 151

Calliper Carrier - 5N0 615 125

 

O data cu schimbarea discurilor recomand si schimbarea placutelor deoarece nu se mai pasuiesc bine cele vechi pe disc nou.

Modificat de ANdi B.
Link către comentariu

Am mai vazut conversii 288-312 si intradevar are nevoie doar de disc si portetrier. Etrierii sunt la fel

Link către comentariu

Da, mai au destul. Ma asteptam sa fie ceva mai uzate, iar daca e bine sa le schimb odata cu discurile atunci vor mai avea de asteptat si discurile.

 

Rainy day

20130403111412.jpg

 

Macar s-au mai spalat jantele :D

Link către comentariu
Master_Blaster

Alea din interior se duc primele si acolo e si senzorul, ale mele la aproape 25k se apropie de limita. Fac pozne cand schimb rotile. 

 

Apropo de ploaie am iesit azi cu masina 20min prin bucuresti si am reusit sa iau o mega balta si toata masina e gri, mai ales pe stanga... Bleah.

 

Cum sunt michelin-urile pe vremea asta, ale mele nu vor sa alunece, in mod dubios (100% slick), sunt "din alta lume" :p

Link către comentariu

Au mers foarte bine azi. Chiar am tras ceva de ele prin curbe si la demaraj. Oricum la capitolul performante pe ud sunt printre primele in mai multe review-uri. E adevarat nu am intrat in balti prea late pt ca sigur intram in acvaplanare. Am trait o data sentimentul asta acum ceva ani pe Passat si nu mai doresc asa senzatii.

Link către comentariu

Cu grile glossy black:

wjqnby4o.jpg

Not bad. Insa nu as schimba grila de sus si cea de jos pt cele cu faguri.

 

Back to reality si jegul cotidian

 

20130405121428.jpg
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Curata interior + exterior :D

 

20130406113155.jpg
20130406113204.jpg
20130406113242.jpg
 

Am descoperit ca placutele spate sunt mult mai uzate sau cel putin asta e impresia mea 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!