Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Ecs are preturi ridicol de mari la transport, indiferent de greutate sau marime. Daca le poti lua cu free shipping, e perfect.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Marele si poate singurul avantaj al trecerii de la 288 la 312 ii optic, dar si aici ii discutabil!

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Maine si poimaine masina sta pe bara. 

Trecem la 4motion si anvelope de iarna :D

 

Intre timp am gasit o bara interesanta de R-line pe ebay dar cu difuzorul pt 1.2TSI/1.6TDI. Nu stau sa il ciopartesc si omul o vinde cu totul.

 

@Rave: Ma intereseaza incalzirea cu tot cu inlocuitul climatronicului. Nu mai gasesc codul climatronicului de pe G6 cabrio si ornamentul de langa. Le gasisem la un moment dat.

 

L.E.:  5K0 858 069 Q 1QB si 3AA 907 044 AF ZJU

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ce inseamna difuzor pt 1.2? O singura evacuare?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

E aiurea cu o singura gaura. Nu inteleg ce a fost in capu lor sa faca asta chiar si pe R-line

Link către comentariu

Pretul nu e rau, si cred ca ai gasi pe cineva interesat sa ia difuzorul cu o singura evacuare (de exemplu eu...)

dar scrie mare No international shiping si e destul de murdara bara astfel incat nu poti sa-ti dai seama care sunt zgaraieturi si care e murdarie...

Link către comentariu

Oricum ar trebui sa o revopsesc. In plus vine cu adaptoarele pt contraaripi. I-am trimis mail pt ca s-ar putea sa mearga si eventual ii dau mai putin si imi vine fara difuzor.

E enervant ca toate vin cu gauri pt PDC. Alti bani, alta distractie de care ma pot lipsi.

 

Climatronic de b7 http://www.ebay.de/itm/VW-Passat-3AA-B7-CC-Bedienteil-Anzeigeeinheit-Klimaanlage-Sitzheizung-3AA907044C-/271176679317?pt=DE_Autoteile&hash=item3f2363bf95#ht_3894wt_1167

Link către comentariu
Master_Blaster

Maine si poimaine masina sta pe bara. 

Trecem la 4motion si anvelope de iarna :D

:)) Tare.
Link către comentariu

Ma asteptam sa zici ceva de genul I told you so :))

 

Ce-i drept e nasol pt nu ma pot lipsi de masina maine, asa ca voi lua batranul Passat 1.9TDI :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Multumesc Mihai :icon_thumleft: . Mi-am dat seama ieri ca Dynaudio totusi se aude mult mai bine decat stock.

M-ai facut sa ma gandesc si legat de partea audio, mai ales ca acum e liniste in masina :D.

@Ionut: Cu 19" s-ar vedea minuscule cele stock.

@George: Din pacate cele de Passat au un alt cod, diferit de cel de pe A3/Golf/Octavia II RS.

Am gasit la ecs upgrade-ul. Astept sa imi raspunda cat mai costa si transportul pana in Ro.

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_VI--TDI/Braking/Big_Brake_OEM/

George, nu conteaza codul, sunt aceleasi piese.

Asta am avut eu pe plus, portetrierii de passat cu etrierii de golf. Sigur iesi mai ieftin decat de la ECS

Si inca ceva...portetrierii de la ecs nu sunt oem

Modificat de kirkus
Link către comentariu
Master_Blaster

Poti spune mai exact pe care model de passat au fost puse franele de 312, ca e mai usor sa cauti dupa motorizare decat dupa diametru, mai ales la dezmembrari.

Link către comentariu

Multumesc mult George. Atunci treaba e mult mai simpla :D . Am avut curiozitatea cu ECS, de care m-am lecuit imediat.

 

@Mihnea: Pe Passat b6. Nu stiu daca neaparat pe cel de 1.9TDI, dar 2.0TDi sigur.

Daca gasesti mai multi portetrieri da-mi de veste.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E prea bine impachetata in zapada ca sa o deranjez.

In plus chiar nu e de gluma cu anvelope de vara pe zapada.

post-78960-0-51001000-1364278411_thumb.j

post-78960-0-37490800-1364278493_thumb.j

Link către comentariu

Puteai sa dai zapada...dadeai impresia ca-ti pasa de masina :))

Modificat de nervoss
Link către comentariu

Km77 dă 312 pe față la aproape orice Passat. La unele lipsește, altă dimensiune n-am găsit.

Link către comentariu

Asa stiu si eu ca marea majoritate a Passat-urilor B6 vin cu 312 pe fata. 

Ca tot a venit vorba de Passat, back to basics pentru doua zile:

 

20130326135554.jpg
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!