Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

In caz ca nu se da evacuarea cu totul, o ciopartesc :))

Cred ca cele oem au mai putin de 76, ai avut dreptate.

20130319170450.jpg
 
 

Daca pt 170cp au pus asemenea tips-uri, eu la 122 sunt multumit :)). Desi a fost pusa exact in suportii ei, ba chiar un suport e luat de pe GTD fiind ceva mai nou are o distanta maricica pana la difuzorul spate. Cam asta cred ca este diferenta intre bara + difuzorul de GTD si cel stock.

Am remarcat de cand am montat evacuarea ca o iesire are o mica indoitura, asta e.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Volkswagen! :)

LE: Tu cand prezinti jucaria...? :D

 

Nu cred sa faca ei tobele.La opel de ex sunt bosal.

Cel mai probabil dupa ce iese din garantie, in rest se poate vedea cand mai trec pe la intalniri.

Oricum este destul de stock.

Link către comentariu

Bai suna ca un diesel...

 

Pai are toba de diesel :))

 

Oricum este destul de stock.

Lasa ca nu primesti puncte in functie de cat de modificata e masina... :P
Link către comentariu

Da, asa este are toba de diesel dar totusi....

Link către comentariu

Trebuie sa vedem si cum se aude live ..din inregistrari mai greu sa iti dai seama.

Oricum pare ok.

Link către comentariu

Asa e. Mai ales ca eu am inregistrat pe telefon.

Maine dimineata intra la montajul pragurilor si sper pe seara sa o iau :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu te sfatuiesc, eu as lasa masina nemiscata cel putin 24 de ore daca le lipeste cu silicon, pana la urma se tin doar in 2 suruburi ...

Link către comentariu

Din cate am inteles le fixeaza cu mastic de parbriz. Daca e cazul punem provizoriu benzi de scotch ca sa le tina nemiscate pt 24h :)).

La PBV1 a mers fixat eleronul in 3h dupa care am plecat cu masina. Era bandajat ca sa se lipeasca mai bine si mi-au zis sa le scot a doua zi. Este in pozitie si azi fara sa aiba suruburi  :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Subscriu la ce a zi kadettro.

Daca intra maine mai bine mergi poimaine sa o ridici.

Am avut prelungire fata montata cu betalink si bandajata si din cauza ca nu am lasat-o destul a alunecat putin de pe pozitie si nu mai era la linie, iar daca apuca sa se intareasca in pozitie gresita este cam nasol.

Eleronul merge sa il lasi doar 5 ore la intarit, este alta mancare de peste deoarece nu il trage gravitatia in jos.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Abia astept urmatoarea intalnire sa vad cum se aude o evacuare de tractoras pe o benzinara :)

Link către comentariu

Sa aibe grija daca folosesc silicon de parbriz, sa nu iasa peste praguri ca daca se intareste nu il mai cureti..

Link către comentariu
Florin@Caractere

Bebeee,

 

ia vezi pe fb cate body kituri am montat si nu a iesit la nici unul  :icon_cheesygrin:

dar mai stii, intotdeauna exista un inceput  :blah:

Link către comentariu

Ok. In primul rand vreau sa te felicit pentru pasiunea ta pentru Golf. In ultimul timp am incercat sa-ti citesc ce era mai important din tot topicul tau si recunosc ca ai dat o noua fata golfului cu elemente de bun gust si cat mai oem.Felicitari si un mare BV din partea mea!

In al doilea rand modificarea facuta la evacuare e ok, dar sunetul tau e mai agresiv decat la un diesel(GTD).Tips-urile sunt ceea ce sunt si anume oem(discrete si eficiente sper) si cred ca au mai multa CALITATE.(vezi poza din topicul tau cu tipsurile AM-fumate).Poate ne vedem la o intalnire si vedem cum sta treaba.Nu stiu cat adevar am in privinta asta!

Si ultima precizare si sa nu fie cu tronc: Prea multi bani bagati intr-un golf pe care vrei sa-l faci un wannabe GTI/GTD sau mai diferit decat golf obisnuit..Risipa mare de bani din punctul meu de vedere,dar avand in vedere ca ai sustinatori inraiti e posibil sa ma aleg cu niste mustrari...Numai bine si bafta voua!

Link către comentariu

Bebeee,

 

ia vezi pe fb cate body kituri am montat si nu a iesit la nici unul  :icon_cheesygrin:

dar mai stii, intotdeauna exista un inceput  :blah:

Scuze, credeam ca le monteaza la dealer, unde atentia nu e asa mare :-) asa am patit eu cand aveam Polo, mi-au spus nu ii bai ca a iesit, il stergem maine.. Si asa a ramas :lol:

Link către comentariu

GTD e GTi wannabe, masina lui George nu prea are elemente care incearca sa o faca sa para ceea ce nu e. Si nu, nu sunt admirator inrait, lolwut?!

Link către comentariu

Nu e vorba de wannabe, unii oameni pur si simplu nu inteleg de ce trebuie sa bagi bani intr-un fier sau de ce unii isi modifica masina, atat.

Si este parerea lor care trebuie respectata!

Link către comentariu
micuzzu_marius

pentru cine nu e pasionat nu intelege, ma intreaba un prieten cu un logan ca de ce tot bag bani in jante, volan sport, etc etc tot felul de imbunatatiri(in opinia mea) ca el pune de banii aia motorina si merge de rupe, ok am zis , fiecare face cu banii lui ce crede, dar la logan ce imbunatatiri ai putea sa i aduci :))))) s a suparat pe mine :D

Link către comentariu

Tot OffTopic

Daca-i spun unuia ca am dat 500 de euro pe niste scaune de masina ala o sa ma faca nebun, la fel cum daca-mi spune cineva ca a dat 500 de euro sa se duca in Anglia sa vada Steaua jucand cu Chelsea si eu o sa-l fac nebun...

 

Dar sa trecem peste, cum e cu evacuarea? Teste la cald si rece? :)

Link către comentariu

Se aude chiar ceva mai incet din interior decat cea stock la peste 4000rpm, mai mult ca un vuiet pronuntat :D.

Nu mi-am putut face o impresie exacta cum este din exterior, dar clar ceva mai tare decat stock. 
Masina acum este la Florin  pentru montajul pragurilor si o recuperez maine pe la pranz. De abia astept sa o vad in noua configuratie. Sunt curios cat de mult schimba pragurile aspectul.

 

@flo86gyf: Multumesc mult de aprecieri :icon_thumleft: . Inteleg si punctul tau de vedere referitor la investitia in masina. Masina a fost luata de pe stoc cu niste dotari f ok, dar era loc de mai bine. Personal daca as fi putut lua o masina exact cum imi doresc sa o aduc si pe aceasta nu cred ca mai investeam decat in arcuri :D.

 

Nu vreau sa fie wanna-be. Incerc doar sa o scot dintr-un anonimat in care Golf-urile sunt condamnate. Pachetul R-line aduce o nota ceva mai distincta. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

"Pachetul R-line aduce o nota ceva mai distincta."

Subscriu :D

Ideea e sa mergi pana la capat. Mult nu mai ai.

Link către comentariu

Putin mai incolo pozele daca va mai fi lumina. Lucrarea a iesit f ok.

 

L.E.:Asta e singura poza pe care am avut timp sa o fac :))

 

20130321183708.jpg
Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!