Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Multumesc la fel.

 

Eu m-am lovit de o dilema. Daca tot schimb bara spate si ii adaug o finala tot ma framanta sa nu las simplu tips-urile pe stanga. Ce contribuie la framantarea mea sunt preturile pt barile de GTD/GTi care sunt mult mai mici decat cele de R/R-line. Multe bari spate de R vin deja cu  spoiler decupat pe centru.

Problema e ca ar fi wanna-be si nu stiu daca pot sa ma impac.

 

 

Pragurile de R sunt ca si luate. Nu arata rau in combinatie cu bara de gti/gtd:
20130302134738.jpg
 
 
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Perfect ar fi sa pui bara spate R-line (cu tipsuri pe stanga), ca sa fie kitul complet...daca nu bara de R cu tipsurile pe centru...

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Poti sa pui linistit bara de R cu evacuarile centrale. Ar arata genial!

Si nu se pune problema de wanna-be ca nu are bara fata de R, asa ca e ok.

 

LE: Vezi ca Golful R Cabrio are bara spate de GTI / GTD

 

golf-r-cab-05.jpg

 

Si are niste aripioare care vin la linie cu pragurile de R... Daca poti sa le comanzi separat ai putea sa pui bara de GTI si pragurile de R.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Aripioarele acelea sunt chiar interesante. Arata mai bine bara asa decat cea stock de pe Golf R pt ca nu rupe linia inceputa din fata.

 

Acum sa vad de unde fac rost de un VIN de Golf R cabrio :))

Din pacate bara spate de cabrio nu se potriveste pe hatch, dar aripioarele sper ca da :D

 

Meanwhile, tin sub observatie http://www.ebay.co.uk/itm/Vw-Golf-mk6-R-Line-R20-Gti-R32-Genuine-/230933433346?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35c4b48c02

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ofera 200 de euro si e a ta... Bun pretul pentru ca e cu tot cu difuzor...

Link către comentariu

I-am oferit 180 lire cu mentiunea sa imi zica cat ar fi transportul.

Daca avea catadioptri + capacelul de la carligul de remorcare ma gandeam la 200.

 

 

L.E.: Mi-a raspuns englezul. Suggested price 200 si cica "Shipment to Bulgaria is 58.40 + vat."

Asta dupa ce i-am dat tara, orasul si codul postal el de Bulgaria imi zice.

Tara din lumea a 3a suntem.

 

Merita?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Merita sincer tinand cont ca e in culoarea masinii tale. De ar fi si vopseaua perfecta pe parcursul drumului...

Link către comentariu

Scrie in anunt ca este necesara revopsire asa ca partea cu vopseaua identica pica..

Asta de r-line cade mai jos, la linie cu pragurile ?

 

Asa ceva nu te tenteaza :

http://www.remus.eu/9535085598cset-set-consisting-of-sport-exhaust-with-2-tail-pipes-o-98-mm-street-race-centered-in-r-look-and-rear-diffuser-centered-for-vw-golf-vi-in-carbon-optic.html

 

?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Remus sunt de foarte buna calitate, dar putin cam scumpe.

Link către comentariu

Ti-am zis de 200... Ia-o! Serios!

De obicei gasesti bara la 200 fara difuzor sau transport si difuzorul e inca 100. Asa ca la 200 cu tot cu difuzor e un pret foarte bun...

Link către comentariu

Exact, lire. I-am spus ca ii dau 200lire+ transportul de inca 50-60 daca imi trimite poze detaliate pe mail. Ma intereseaza sa vad in ce stare e pt ca daca trebuie revopsita nu am rezolvat mare branza.

 

Poimaine vin pragurile :D

 

20130304170644.jpg
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

nu arata rau deloc. mai ai putin si termini si retrofit-ul asta. cand e gata ar trebui sa ne vedem la o sedinta foto

Link către comentariu

Am vazut asta. De aceea am cerut si detalii. Din poza se vede doar o zgarietura unde se pune numarul. Pana acum nu mi-a dat niciun mail si nu o cumpar asa aiurea. 

260lire cat vroia el in total cu transport inseamna 300euro.

 

Pacat pentru ca era fara gauri de senzori. Daca iau una cu, mai dau 50euro pe ei si asta ca sa ii pun de forma.


@Paul: Multumesc. Sper sa il termin cat mai repede, dar dupa cum vezi bara spate e mai problematica. Facem sedinta foto :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca te vei lega de o bara cu gauri pentru senzori e pacat sa-i pui doar de forma si sa nu faci si retrofitul acesta.

Link către comentariu

N-am nevoie de senzori, avand deja camera nu mai investesc inca 200euro pe un sistem inutil mie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Facem schimb..iti dau eu senzorii si imi dai camera si ai rezolvat :))

Link către comentariu

Am luat pragurile :D. Momentan sunt la vopsit si probabil marti le voi monta la Florin.

La 650ron ambele se vede ca nu sunt pragurile originale de 300euro bucata. De la departare nu, insa in detaliu si daca stii unde sa te uiti vor fi mici discrepante.

Link către comentariu

Votex sunt facute de VW si sunt 1500ron, dar acelea merg cu buza fata Votex si cea spate.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!